Hilarion, Čohan Piateho Lúča

Hilarion je Čohan Piateho Lúča, zeleného lúča pravdy, vedy, vízie a blahobytu. Pracuje s dušami aby im pomohol získať majstrovstvo v čakre tretieho oka a kvalitách zeleného lúča vrátanie liečiteľstvahudby a vedy udržania nepoškvrnenej predstavy. (Nepoškvrnená predstava je ľubovoľná čistá myšlienka udržiavaná jednou osobou pre úžitok inej.)

Ako Vzostúpený Majster má Hilarion záštitu nad učiteľmi pravdy, náboženskými vodcami a misionármi a tiež tými čo praktizujú liečiteľské umenia, vedcami a inžiniermi vo všetkých oblastiach, hudobníkmi a tými čo sa špecializujú na počítačové a vesmírne technológie. Je tiež večný empirik, ktorí privádza hľadajúceho na iniciačnú cestu o ktorej hovoril apoštol Pavol: „Nájdi pravdu, a pravda ťa oslobodí!“ Zaujíma sa o pomoc ateistom, agnostikom, skeptikom a ďalším empiricky (zmyslovo, pokusne, pozn. prekl.) zameraným, ktorí sa často nie zo svojej viny stali rozčarovaní zo života a náboženstva a nemajú vonkajšie poznanie cesty individuálneho Kristovstva.

Apoštol Pavol

Apoštol Pavol bol jednou z Hilarionovych inkarnácií. Pavol študoval Židovské právo pri nohách Gamaliela, jedného z najväčších učencov aký kedy žil. Táto výuka mu poskytla účinnú prípravu na jeho apoštolské poslanie, v ktorom po tridsať rokov písal listy a držal kázne naskrz Malou Áziu a Stredomorím. Počas troch rokov, ktoré strávil v Arábii Pavol prijal vnútorné učenia od Ježiša v Ježišovom éterickom ústraní teraz známom ako „Svätej Krajine“. Postupne si Pavol navliekol plášť svojho Pána a uskutočnil mnoho diel ako jeho nástroj pri liečení, zázrakoch, proroctvách a zanietených konverziách. To bola pravá cesta po ktorej chcel Ježiš Kristus aby kráčali jeho apoštolovia. Pred svojou konverziou Pavol (nazývaný v tej dobe Saul) prenasledoval Kresťanov. Asistoval a schvaľoval ukameňovanie Svätého Štefana, prvého Kresťanského mučeníka. Táto karma zabránila Pavlovi vzostúpiť napriek jeho mučeníctvu na záver jeho veľkolepého života ako apoštola.

Svätý Hilarion

Jeho posledná inkarnácia bol Svätý Hilarion pustovník a liečiteľ vo štvrtom storočí, ktorý vykonal mnoho zázrakov. Podarilo sa mu naplniť liečiteľské poslanie ktoré započal ako apoštol Pavol a dokázal vyvážiť karmu prenasledovania Kresťanov ktorú spôsobil ako Saul. Hilarion strávil dvadsať rokov v púšti prípravou na svoje poslanie. Vyháňal zlých duchov a vyliečili tisíce ľudí. Nikdy mu nedali pokoj. Prenasledovali ho cez púšť a cez more, taký bol zmocnený Ježišovým plášťom liečenia. Na záver svojho života Hilarion vykonal svoj vzostup.

Kvality Piateho Lúča

Čakrou Piateho Lúča je tretie oko. Je smaragdovo zelené ((?) väčšina zdrojov udáva pre šiestu čakru farbu indigo alebo fialovú, avšak farby čakier nesúhlasia s farbami lúčov, pozn. prekl.) a skladá sa z deväťdesiatich šiestich okvetných lístkov. Smaragd, diamant, jadeit a krištáľ sústredia svetlo Piateho lúča. Smaragd je symbolom bohatého života. Používa sa na sústredenie Vše-Vidúceho Oka Boha a tiež poskytuje veľkú ochranu. Upokojujúci účinok jadeitu je útechou pre každého a je zvlášť užitočný pre hyperaktívne deti. Jeho molekulárna štruktúra harmonicky nesie tichý mier zeleného lúča.

Jedna z najväčších Majstrov Piateho Lúča, lúča pravdy, je Pallas Aténa. Najčastejšie sa o nej hovorí ako o mytologickej gréckej bohyni, v skutočnosti je Vzostúpená Majsterka. Ona bola múza ktorá bola patrónom Francisa Bacona (skutočného autora prác pripisovaných Shakesperovi) a jeho kruhu Alžbetinských autorov. Všetci Majstri liečitelia, vrátane Matky MárieArchanjela Rafaela slúžia v Piatom Lúči.

Piaty Lúč je tiež lúčom precipitácie. Prepravuje kvality ktoré používame aby sa veci udiali fyzicky, a vládne technológii a vede, ktoré používame aby sme zlepšili svoje životy. Je to lúč hudby a harmónií vnútorných sfér a zvuku, prináša do existencie celé stvorenie. Je to kľúč ku vede hovoreného Slova, ktorú môžeme používať na liečenie a urýchlenie božského plánu, priniesť jeho fyzické naplnenie a celistvosť.

Na ovládnutie Piateho Lúča musí človek najprv dosiahnuť rovnováhu v sile, múdrosti a láske prvých troch lúčov a tiež bieleho lúča Božej Matky vo Štvrtom Lúči. Získanie tohto majstrovstva vedie ku rovnováhe potrebnej na to aby mohol byť efektívnym vedcom, hudobníkom alebo liečiteľom. Hilarion pomáha dušiam pripraviť sa na prijatie daru liečiteľstva od Ducha Svätého. Jeho éterické ústranie sa nazýva Chrám Pravdy a nachádza sa nad ostrovom Kréta v Grécku.

Preklad: SiR

www.ee.dunres.sk

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s