Zakladatelia – Druhá správa

Seriál Pôvod Života
5 Marec 2005
Prijal Sal Rachele

Pozdravy, milovaný Stvoriteľ. Pred niekoľkými mesiacmi sme ti dali niekoľko strán diagramov a diskusiu, ktorá nebola určená na verejné šírenie. Tentokrát dáme pojmový rámec pre tieto predstavy. Je našim zámerom, aby bol tento rámec uvoľnený pre verejnosť. Sú medzi vami takí, ktorí sú schopní prijať túto informáciu a dobre ju využiť vo vašom svete. Ako evolučný proces naozaj pracuje? Toto je vec vážneho skúmania medzi vašimi vedcami tak dlho ako ste na Zemi v ľudskej podobe.


Najlepšie prirovnanie aké dokážeme poskytnúť je semienko. Zoberme si napríklad vašu obrovskú Sekvoju, keďže tento strom predstavuje najväčšiu „živú“ vec vo vašom svete. Skúmali ste niekedy šišku Sekvoje? Je dosť malá, že? – asi jedna štvrtina veľkosti priemernej šišky – a semienko je ešte menšie. Môžete zobrať niekoľko semienok a nepokryjú váš necht. A predsa počas stoviek dokonca tisícov rokov môže jedno z týchto drobných semienok vyrásť na niečo čo prežije blesky, lesné požiare, povodne a takmer všetko okrem motorovej píly ľudí.

Teraz prenesme túto predstavu do kozmu. Stvoriteľ, ktorý má nekonečné možnosti a zahŕňa vo svojej predlohe života nekonečnú rozmanitosť, sa „vysemenil“ naprieč kozmom. Tieto drobné svetelné balíčky, ktoré niekedy nazývate „hviezdne semienko“ alebo „duša“ sú nekonečne malé keď sa prvý krát odlúčia zo Zdroja, a predsa v sebe každé obsahuje kódy a predlohy pre celé Stvorenie.

V kozme je nádych a výdych. Počas výdychu jednotlivé hviezdne semienka (volajte ich duše ak chcete) putujú z Božstva a zostúpia cez úrovne a dimenzie Stvorenia celú cestu dole do prvej úrovne, ktorá sa nazýva jednoducho „bytie“. Bytie samotné sa začne prejavovať ako prvky a usporiadava sa do geometrických vzorov, ktoré sa stanú minerálnym kráľovstvom a svet takzvaných „neživých vecí“. A predsa všetky veci majú vedomia pretože je v nich vložené hviezdne semienko počas svojho prvého úseku cesty späť ku Zdroju (zvanej nádych). Takže s výdychom semienka zostupujú celú cestu dole do základných jednotiek hmoty a s nádychom semienko začne svoj proces evolučnej špirály späť ku Zdroju.

Pri Sekvoji semienko vyklíči a vyraší z neho malý zelený výhonok. Pri hviezdnom semienku sa vynorí záblesk vedomia keď duša putuje z prvej do druhej hustoty a stane sa živým organizmom. V tomto bode sa prejaví zloženie DNA. Poskytli sme rozpravu o tom ako sa tvorí DNA z nerozlíšeného zdrojového materiálu. Tá lekcia bude verejne uvoľnená neskôr.

Ako hviezdne semienko pokračuje vo svojom vývoji, pohybuje sa hore špirálou z druhej hustoty rastlinného kráľovstva do tretej hustoty živočíšneho kráľovstva. Najprv je vytvorená hmotná forma z predlohy DNA a potom sa vedomie hviezdneho semienka (duše) vsadí do organizmu, aby plne zažívalo tú ríšu (hustotu). V nižších svetoch sa organizmy recyklujú prostredníctvom zrodenia a smrti, ale hviezdne semienko jednoducho skáče medzi úrovňami a uvedie sa späť do prúdu organizmov.

Ako sa hviezdne semienko vyvíja, organizmy sa stávajú stále zložitejšími a predloha Stvorenia sa rozpoznáva a uvedomuje na stále väčšej úrovni. Rovnako ako mladej Sekvoji začnú rásť konáre a listy a korene, tak mladá duša začne zažívať početné úrovne uvedomenia súčasne. Mladá bytosť si uvedomí sama seba ako organizmus a tiež vyššie vedomie, ktoré obýva ten organizmus.

Zážitok štvrtej hustoty je zážitkom osvietenej ľudskej bytosti. Hovoríme osvietenej, aby sme odlíšili medzi ľudským organizmom, ktorým je trojdimenzionálna živočíšna forma a mysliacou, uvažujúcou bytosťou s vedomou mysľou, ktorá je do nej (formy) vložená.

Po zážitku štvrtej hustoty sa hviezdne semienko (duša) inkarnuje alebo priamo vzostúpi do formy z jasného svetla, zvanej päť dimenzionálne svetelné telo. Ako duša pokračuje po špirále do stále zložitejších foriem, domovom vedomia hviezdneho semienka sa stanú nebeské bytosti známe ako anjeli a archjaneli. Nakoniec si duša uvedomí seba ako Stvoriteľa na makrokozmickej mierke a stane sa vesmírom sama o sebe. To je ako obrovská Sekvoja teraz takmer taká vysoká ako rodičovské stromy, so spletitými konármi a menšími konármi a ďalšími organizmami, ktoré na nej a v nej žijú.

Značne sme zjednodušili náš rozhovor, aby ste mohli pochopiť malý kúsok pôvodu Života a to ako sa vyvíja späť do Zdroja. Tento channel dával lekcie od rôznych bytosti, ktoré pojednávajú o paradoxe splývania späť do Zdroja a individuality. My budeme venovať pozornosť tejto téme neskôr. Hoci bola táto lekcia krátka, slová sú len spúšťače pre energiu a osvietenie, ktoré je s nimi prenášané. Nabádame vás, aby ste sa jednoducho uvoľnili a dovolili svojmu vedomiu pojať našu energiu, ktorá prichádza s každou lekciou.

Ďakujeme vám, že ste dovolili, aby naše energie boli v tento deň s vami. My sme Zakladatelia.

Preklad: SiR

 

 

 

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s