Master Card sestřelen

MasterCard.com byl před chvílí sestřelen kybernetickým útokem. Firma Master Card zablokovala posílání příspěvků na činnost Wikileaks.

Odkazy:
Informace o operaci Payback zde: http://twitter.com/#!/Anon_Operation
MediaFax: MasterCard a Visa zablokovaly platby na účty WikiLeaks
JustIT: MasterCard.com pod DDoS útokem příznivců WikiLeaks

Uživatel Facebooku: Mastercard sestrelen, nemaji nasirat internet 🙂   viac

Hackeři útočí na server http://www.mastercard.com

Hackeři sejmuli internetové stránky společnosti Mastercard www.mastercard.com, za to, že zrušila možnost, aby veřejnost přispívala prostřednictvím jejích úvěrových karet na provoz serveru Wikileaks. Ve středu dopoledne nebyl server přístupný, případně fungoval jen s velkými obtížemi.

Podle deníku Guardian zlikvidovali server společnosti Mastercard “internetoví mstitelé” “Anonymous”. Je to skupina hackerských aktivistů, volně spojená s vlivnými internetovými stránkami 4Chan. Tito hackeři se zaměřuji na firmy, které rozvázaly spolupráci s Assangem či Wikileaks. Útočí na ně tzv. distributed denial of service attacks. Takové útoky jsou protizákonné, uvádí Guardian, a staly se vedlejší zápletkou při nynějším, pokračujícím zveřejňování amerických diplomatických depeší.

http://www.blisty.cz/

“Vznikla první skutečná válka mezi politickým establishmentem a svobodným internetem”

 • Firma Mastercard potvrdila, že byl vyřazen z provozu bezpečný systém plateb prostřednictvím jejích úvěrových karet. Podnik se systém snaží obnovit pomocí sekundárního serveru, avšak varuje, že “zákazníci mohou mít problém s platbami”.
 • Mluvčí amerického ministerstva zahraničí popřel předchozí tvrzení podniku Paypal, že americká vláda mu poslala dopis varující, že činnost Wikileaks je protizákonná. “Americká vláda žádný takový dopis Paypalu neposlala,” tvrdí na Twitteru mluvčí P.J. Crowley. “Není to pravda.” Ředitel Paypalu Osama Bedier přiznal, že zveřejnil chybné informace. Jediný dopis poslalo americké ministerstvo zahraničí serveru Wikileaks.

 • Internetová firma Datacell se sídlem ve Švýcarsku, která umožňuje serverům Wikileaks přijímat dary prostřednictvím kreditních a debetních karet, oznámila, že využije všech právních prostředků, aby donutila firmy Visa a Mastercard obnovit platby serverům Wikileaks. Datacell konstatovala, že zrušení služeb pro Wikileaks firmami Visa a Mastercard by mohlo ohrozit její vlastní podnikání. Firma Visa Europe se k tomu odmítla vyjádřit, Mastercard také mlčí. Podnik Mastercard se však vyjádřil k tomu, že hackeři zlikvidovali její internetové stranky. Mluvčí firmy tvrdí, že to nijak neohrozilo platby zákazníků prostřednictvím této úvěrové karty. Společnost BBC však informovala, že platební systém firmy Mastercard byl vyřazen z provozu.
 • Twitter popřel, že cenzuruje wikileaks. Vysvětlil, že jejich seznam nejčtenějších témat “Trends list” je založen na algoritmu, který upřednostňuje témata, jejichž čtenost stále roste.
 • Firma Mastercard oznámila, že její servery zaznamenávají “velký provoz”, blíže to nespecifikovala.
 • Internetová banka Paypal přiznala, že na ni americká vláda vyvinula nátlak, aby odřízla Wikileaks finanční prostředky. Viceprezident firmy Paypal Osama Bedier uvedl na konferenci Le Web v Paříži: “Americké ministerstvo zahraničí poslalo dopis, že jde o protizákonnou činnost. Bylo to jasné.” Převážně evropští účastníci konference na to reagovali nesouhlasným pískotem. Paypal si nevyžádal soudní příkaz, prostě skáče, jak americká vláda píská. Bedier se neobává, že by hackeři byli schopni server Paypal zlikvidovat.
 • Hackeři z Operace Payback se zaměřují také na likvidaci serveru PayPal. Uvažuje se také o útocích na Twitter, na základě spekulací, že Twitter začal blokovat výraz #wikileaks a vylučovat ho ze seznamu nejsledovanějších témat
 • Claes Borgström, jeden z právníků zastupujících ženy, které obviňují Assange ze znásilnění, popřel že je Švédsko ovlivňováno Spojenými státy. Dodal, že internetové stránky jeho právní firmy byly hackerskými útoky vyřazeny z provozu. Uvedl, že je “politováníhodné”, že na obě ženy “zaútočil” zrovna Asssange, protože v důsledku jeho obrovské popularity jsou nyní ty ženy považovány za “pachatelky zločinu a nikoliv za oběti”. Dodal, že Assangovi se ve Švédsku dostane spravedlivého soudního procesu. Terčem hackerských útoků se staly internetové stránky jeho právnické firmy, stejně jako právníka, který Assangeho hájí.
 • Geoffrey Robertson, slavný britský právník, specializující se na lidská práva a odborník na deportace do zahraničí, přilétá z Austrálie a bude zastupovat Assangeho.
 • Wikielaks a Assange “vážně poškodili americké zájmy,” konstatoval v úterý mluvčí amerického ministerstva zahraničí P.J. Crowley. Tvrdil také, že Spojené státy nezaujaly žádný postoj k zatčení Assangeho. Podle Crowleyho je to záležitost mezi Británii a Švédskem. Americký ministr obrany Robert Gates se při návštěvě amerických vojsk v Afghánistánu posměšně usmál, když slyšel, že Assange byl zatčen, a řekl: “To zní jako dobrá zpráva.” – videozáznam ZDE
 • Hackeři ze seskupení Anonymous vyřadili z provozu server http://www.mastercard.com. Anonymous útočí na firmy, které zrušily spolupráci s Wikileaks.
 • “Vznikla první skutečná válka mezi politickým establishmentem a otevřeným internetem,” píše bývalá ředitelka digitálních služeb deníku Guardian, profesorka Emily Bell.
 • Internetový guru Clay Shirky řekl něco podobného v závěru diskuse v televizi BBC v pořadu NewsnightZDE. Shirky poukázal na to, že krize ohledně Wikileaks dokázala, že Američané používají dvojí standard: “Jestliže se bude na Wikileaks útočit mimosoudními prostředky, jestliže budou Wikileaks prostě vyhnány z internetu, protože si vláda rozhodla, že se jí to nelíbí, bude to katastrofální prohra pro svobodu projevu,” varoval Shirky. Jeho komentář v této věci souhlasně cituje mimořádně dlouhý redakční komentář dnešního deníku Guardian.
 • Huffington Post obhajovala Naomi Wolfová Assangeho před obviněním ze sexuálních přečinů a vyvolala tím zuřivou reakci feministek.
 • Kevin Rudd, bývalý australský premiér a nyní ministr zahraničí, se vyjádřil, že vinu za prozrazení amerických diplomatický depeší nesou Spojené státy a nikoliv Australan Julian Assange.
 • Bývalý ředitel pro komunikace Tonyho Blaira Alastair Cambpell píše na svém blogu, že Assangův právník Mark Stephens manipuluje veřejnost, když tvrdí, že Assangovo zatčení je politicky motivováno. “Nenacházím nikde žádné informace, že by za tím byly Spojené státy, píše Campbell. Deník Guardian dodává, že je vždycky zábavné, když Campbell, mistr manipulátor, obviňuje jiné z manipulace.

http://www.blisty.cz/

WikiLeaks bránia hackeri

Hacktivisti znefunkčnili stránku spoločnosti MasterCard. Podľa BBC to zasiahlo aj platby cez internet.

ŠTOKHOLM, BRATISLAVA. Normálne bojujú za právo slobodne poskytovať na internete filmy či hudbu. V týchto dňoch však bránia organizáciu WikiLeaks, ktorá zverejnila tajné americké depeše, čím nahnevala Američanov.

Operácia odplata

Skupina hacktivistov v stredu  paralyzovala internetovú stránku MasterCard. Podľa BBC zasiahli aj platbu cez internet. Bola to reakcia na to, že spoločnosť pozastavila možnosť darovať cez ňu peniaze Wiki〜Leaks. Svoj boj volajú operácia Odplata. „Sú veci, ktoré WikiLeaks nedokáže. Na všetko ostatné je tu operácia Odplata,“ parafrázovali slogan MasterCard hacktivisti na Twitteri.

Po serveri PayPal či švajčiarskej banke, ktorá zablokovala účet zakladateľovi stránky Julianovi Assangeovi, tak zaútočili na ďalšiu spoločnosť, ktorá sa postavila proti WikiLeaks. Nakrátko v stredu znefunkčnili aj stránku švédskej prokuratúry, ktorá obviňuje Assangea zo sexuálnych zločinov. Ten sa v utorok sám vydal do rúk britských policajtov a skončil vo väzbe.

čítaj viac


 

Reklamy
This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s