Saul – Súdenie je vždy seba-súdenie

5-Január-2011 John Smallman

Ako viete, Božia Vôľa pre Jeho milované deti je úplne úžasná, a to čo si On praje, to je. Vy však máte slobodnú vôľu a môžete sa rozhodnúť nezúčastňovať sa na Jeho (vôli). Vyberáte si konať vaše vlastné veci budovaním ilúzie a skrývaním sa v nej pred Ním, a ako dlho v nej zostanete je naozaj vaša voľba. Môžete si myslieť, že ju chcete opustiť a vrátiť sa do Jeho božskej Reality, ale kým si bezpodmienečne neodpustíte a neuvoľníte staré nevraživosti, súdy a nevôľu, ktorú v sebe máte, nemáte naozaj v úmysle sa vrátiť a nevrátite sa Domov.

Realita je stav božskej blaženosti, v ktorej je všetko v stave dokonalej harmonickej celistvosti, kde nie je nič skryté a kde je všetko v mieri. Uchovávaním čo i len najnepatrnejšieho množstva hnevu, nevôle, neprijatia alebo seba-ľútosti sa pevne ukotvujete vo vašej iluzórnej realite, kde sú také postoje celkom bežné. Mať pocit, že s vami bolo jednané nečestne a očakávať, že vám Boh vynahradí vaše utrpenie, ktoré ste zažívali nedáva vôbec žiadny zmysel. Ilúzia neexistuje; nič sa tam nestalo; a tie negatívne postoje, ktorých sa držíte nie je možné urovnať – je možné ich len prepustiť. Je len Láska, ktorá je vše – zahaľujúca.

Všetci ste stretli milých, štedrých ľudí, ktorí prijímajú situáciu, v ktorej sa nachádzajú, hoci sa môže zdať, že sa s ňou vysporiadajú úplne bez súdenia alebo obviňovania. Často vás to vyviedlo z rovnováhy, pretože ste si možno mysleli, „Ja by som sa s tým nezmieril! Nie je to správne alebo spravodlivé!“ keď ste zvyknutí na súdenie alebo obviňovanie, ako je obrovská väčšina, ktorá zažíva život v ilúzii. Je to veľmi rušivé vidieť ako niekto prijíma situáciu, ktorú vy súdite ako neprijateľnú. Chcete ich vidieť bojovať za svoje práva; môžete dokonca chcieť sami bojovať po ich boku. Pokojné prijatie odoprených práv je pre vás veľmi ťažké pochopiť, a pripomínate si prípady, kde ste videli krivdy napravené silou zbraní alebo zákona, a považovali ste ich za prípady keď bola vykonaná spravodlivosť.

Ilúzia je neskutočná a niet v nej spravodlivosti, pretože nič čo sa tam deje sa v skutočnosti nedeje. Ale pokiaľ tomu veríte, a tým činom ju podporujete, bude sa zdať veľmi skutočná, spolu s utrpením a nespravodlivosťou tam zažívanou. Aby ste v ňu prestali veriť, muíte prestať zastávať niečiu stranu, a prestať súdiť, obviňovať a nenávidieť a musíte začať odpúšťať tým, ktorých súdite. A prvá osoba, ktorej musíte odpustiť ste vy sami. Keď začnete takto žiť, zistíte, že zažívate okamihy nečakaného pokoja, a to vám poskytne motiváciu pokračovať.

Nakoniec, súdenie je vždy seba-súdenie, pretože ľudia a situácie vám zrkadlia späť váš vlastný pocit nehodnosti alebo hanebnosti. Ale vy nie ste nehodní a nie ste nehanební. Ste dokonalí, pretože tak vás stvoril váš Otec. A keď prijmete ten fakt, prestanete sa správať spôsobom, ktorý vás rozčuľuje alebo znepokojuje. Potom prepustíte negatívne postoje, ku ktorým tak pevne lipnete – a kotva, ktorá vás drží v ilúzii sa zdvihne a vy sa plavíte Domov.

S veľkou Láskou Saul

Preklad: SiR

http://www.ee.dunres.sk

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s