COSMIC AWARENESS 2

Na začátku roku 1962 hlas označující se jako Cosmic Awareness začal mluvit prostřednictvím Ralpha Dubyho, vysokoškolského pedagoga a ex-armádního důstojníka, který byl v Bataan pochodu smrti. Hlas mluvil, kdykoliv byl subjekt v navozeném tranzu. Od té doby dorazily až k nám na pozemskou rovinu cenné informace ze zdroje, který je tak vysoko, že přesahuje naší představivost. Výsledný tok duchovní znalosti a prostředky k jejich praktické aplikaci jsou podobné dílu Edgara Cayce, nejslavnějšího a zdokumentovaného „média“ všech dob.

Když byla položena otázka „Co je Cosmic Awareness?“, bylo nám řečeno, že Cosmic Awareness je celková mysl, která není myslí žádného jednotlivce, ale pochází z Vesmírné Mysli, která nepředstavuje nic jiného než vesmír. Všichni jsme součástí Cosmic Awareness, všichni máme božskou buňku, prostřednictvím které může být kontaktováno.

Cosmic Awareness jsme poznali z tisíců „spisů“, kde má mnoho jmen. Někteří to nazývají Bůh, Jehova, První Příčina, Velké Já atd., ale Awareness hlásí, že To nebyla jediná osoba, ne subjekt, ne antropomorfní koncept, že To bylo často definováno ale nikdy definovatelné. Definovalo se To jako krása, soustředění, a především „pravda“. Nazývalo se To, „Anti-Matter“, čistý prostor, „Čisté nic, které je vším“, nebo Všechno, co je v podstatě Nic. Samo sebe To popisovalo jako „bytost, která je vedle té, která nemluví“, a jako „nejvyšší forma energie ve sluneční soustavě.“ Odpovídá nejvyšším odlidštěným konceptům Boha, Jasné světlo. Řeklo To, že v minulosti mluvilo přes velké avatary: Buddha, Mohammed, Mojžíš, Ježíš, Krishna, Capila a jiní, kteří sloužili jako „kanály“ pro „Nebeského Otce“.

Cosmic Awareness jasně prohlašuje, že To v žádném případě není bytost, nehmotný duch nebo něco tohoto druhu. Awareness je čistá energie, čisté „vše“ nebo přírodní „Bůh“. Cosmic Awareness je Kosmické Vědomí, které prostupuje všechny živé věci ve vesmíru, které vidí všechno, které zažije vše, které rozlišuje „co je“, bez souzení nebo odsuzování čehokoliv. Je to Kosmická řeka života, proud vědomí, Věčná Esence bytí: Božský Duch. Veškeré vědomí pramení ze stejné řeky života-Univerzální Životní Síly. Nejedná se o osobnost, ale o sílu, která je osobní povahy.

Název Cosmic Awareness se distancuje od jakékoliv osoby, která zprostředkovává nebo vyjadřuje tuto sílu, aby se zabránilo jakékoli podobě uctívání této osoby. Cosmic Awareness může pocítit každý, kdo se ponoří dostatečně hluboko dovnitř sebe sama. Cosmic Awareness je moře života, které nejen naplňuje naše buňky vodou života, ale vyplňuje i vzduch, který dýcháme a prostor mezi galaxiemi. Je to živý vesmír. Jako voda, která vyplňuje houbu, Cosmic Awareness vyplňuje prostor mezi molekulami, atomy, a sub-atomovými částicemi a váže nás všechny dohromady do jedné gigantické Kosmické Bytosti. Stejně jako buňky v mikrokosmickém těle, prolínáme se jako duše v makrokosmickém těle, jehož vědomí je Cosmic Awareness.

„Bůh“ se projevuje jako Přírodní Kosmický Zákon

Z tisíců existujících „spisů“ jsou mnozí přesvědčeni, že „Bůh“ k nám mluví skrze hlas těchto „tlumočníků“ nebo „kanálů“. Tato komunikace redukovala víru na základní službu jednoho ke druhému. „Bůh“, se projevuje jako přírodní a kosmické právo, nikoliv jako osobní božstvo, které je určeno k rozmaru, hněvu nebo pomstě. Komunikace nikdy nepřestane zdůrazňovat nesmírný význam duchovního života a nezbytnost porovnání našeho jednání s ostatními. Ve zprávách Awareness je třeba hledat stejnou nejvyšší oddanost pro utrpení lidstva a úctu k veškerému životu, který je charakteristickým znakem velkých svatých a učení velkých náboženských vůdců. Awareness nás učí, že neexistuje žádný osobní Bůh na rozdíl od mnohých jiných, kteří vytvořili lidské bytosti, že neexistuje žádný osobní „Ďábel“, na rozdíl od mnohých, kteří toto hlásí. Komunikace jsou hluboce duchovní, ale v podstatě nenáboženské a nesvětské. Cosmic Awareness vyzdvihuje filosofii, na které byl vytvořen New Age.

Filozofie Cosmic Awareness

Filozofie Awareness se prolíná ve všech spisech, je nevyhnutelná a konzistentní. Awareness odkazuje na lidi jako „bytosti“, protože všichni hráli role být mužem nebo ženou: všichni z nás jsou muži i ženy, a my rozhodujeme, kterou roli budeme hrát v daném životě, který poskytne nejlepší příležitost pro naši duši „růst“, protože se vyvíjí zpět ke zdroji.
Ano, Awareness učí „převtělení“, a pokud vás toto učení nikdy příliš neoslovilo, po pár měsících naší komunikace můžete tuto problematiku vidět ve zcela jiném světle, ve světle, které nejen dává této věci smysl, ale může vést k údivu, jak jste si vůbec někdy mohli myslet opak.

Dalším velkým tématem, které prochází všemi spisy Awareness je, že neexistuje smrt. Žádná, vůbec. To, co nazýváme „smrt“, a toliko v souvislosti s ní truchlíme, není nic jiného než jednoduchý přechod na jinou vibrační úroveň, kterou Awareness označuje jako „Vnitřní Rovinu“. Awareness nám říká, že během spánku často opouštíme naše tělo a cestujeme po různých rovinách, kterých je mnoho: některé vysoké, jiné velmi vysoké, a některé poměrně nízké. Cestujeme do těchto rovin navštěvovat školy nebo zapojit se do nějaké činnosti, která pomáhá ostatním. Awareness říká, že nyní za přítomnosti New Age již nemusíme projít fyzickou smrtí, pokud nebudeme chtít. Awareness nám říká, jak přeorientovat naši mysl na nový koncept, že stárnutí je pouze projekce naší mysli, která přehrává pásku znova a znova s „chybnými odpověďmi“.

Jakmile se seznámíte s moudrostí Cosmic Awareness, tyto koncepty a mnoho dalšího vám zapadne do smysluplné skládačky. Vaše každodenní aktivity začnou zohledňovat tuto novou filozofii. Vskutku, stanete se „uvědomělými“ a vědomými si toho, Kým Ve Skutečnosti Opravdu Jste.

Zdroj

 

 

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s