STEVIA-PŘÍRODNÍ NÁHRAŽKA CUKRU

 Stevia je 200 až 300-krát sladší než cukr a nízkokalorická, čili blahodárná pro hypoglykemiky.

http://www.moje-pravdy.cz

Nenápadná, bíle kvetoucí světlomilná tropická rostlinka Stevia rebaudiana, též Eupatorium rebaudianum, není jen postrachem výrobců potravinářské chemie. Proč?

– Je 200 až 300-krát sladší než cukr a nízkokalorická, čili blahodárná pro hypoglykemiky.
– Pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech, podporuje pankreas a léčí diabetes 2
– Je vynikající na zranění – urychluje hojení a nezůstává jizva.
– Reguluje baktérie v ústní dutině; likviduje karies…
– Podporuje dobré trávení, odtučňuje a pomáhá udržovat váhu.
– Je účinně aplikovatelná na akné, dermatitis, ekzém, atd.
– Napomáhá buněčnému metabolizmu, zhutňuje svalstvo, zvyšuje energetické hladiny a   mentální aktivitu.
– Snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích.
– Už zapaluje? Je to léčivka s vynikajícími vlastnostmi, kterou nelze patentovat!

Pochází z Paraguaye, kde je odnepaměti používána indiány kmene Guaráni (kteří jí říkají „ká-hí“) pro její vlastnosti sladidla a léčiva. Keřík dospívá po 14 – 17 týdnech, přičemž z jediné dospělé rostliny lze získat až půl kila sušiny ročně, což je ekvivalent asi 100 až 150 kg cukru! Roste i u nás, ale musí být předpěstována a pak vysazena na slunném, teplém a bezvětrném místě. Lze ji však pěstovat i ve skleníku a jako hrnkovou rostlinu v bytě. S poklesem teploty nať uvadá, oddenky a kořeny přezimují při 5-10°C při velmi omezené zálivce. Člověk by si mohl myslet, že po tak zázračné bylině musí sáhnout každý stát, jemuž jde o zdraví jeho populace. NENÍ TOMU TAK!

Ti, kteří se stevii pokusí použít jsou vystaveni neuvěřitelným šikanám a jak uvidíme někde i praktikám, za něž by se nemusel stydět ani Koniáš. Pokud je nám známo, jediná firma v Čechách vyrábějící nápoj slazený stevií je vystavena podivným tlakům… S poturčenci se snadno nežije.

Odkud vychází tak tuhý odpor, a proč?

Krytí hrabivých útoků na naše zdraví slouží jistá americká vládní agentura, jejímž původním primárním úkolem byla starost o zdravou potravu a spolehlivost léčiv prodávaných na území USA. Dopady jejích mnohdy podivuhodných rozhodnutí ovšem mají dalekosáhlé důsledky i v Evropě. … Jako kdybychom už vyexportovali za moře opravdu všechny myslící hlavy – nekriticky přijímáme cizí ekonomicky motivovaná rozhodnutí sloužící všemu jinému, jen ne našemu zdraví.

Ze současné historie

Stevia je ve svém přirozeném stavu až 300-krát sladší než cukr a po vhodném zpracování ještě mnohem víc. Její léčivé použití zahrnuje regulaci glykémie, zabraňuje vysokému tlaku, léčí kožní problémy a předchází zubnímu kazu. Další studie ukázaly, že je to přirozený antibakteriální a protivirový prostředek. Stevia je výborná věc! Navíc je nekalorická a neobsahuje uhlohydráty. Je bezvadným sladidlem pro diabetiky, lidi s nadváhou a pro každého, kdo má zájmem udržovat své zdraví.  Tak proč o ní většina lidí nikdy neslyšela?

Koncem osmdesátých let podala jedna „anonymní“ firma u FDA „obchodní žalobu“. Stevii tehdy použila Celestial Seasonings herbal tea company jíž tehdy FDA nařídila okamžité zastavení výroby takto „pančovaného“ čaje. Skladové zásoby čajů se stevií jiné firmy, Traditional Medicinals, byly při razii FDA konfiskovány a spáleny…

Proč byly výrobky ze stevie zařazeny mezi kontrolované substance? V dokumentech FDA je stevia vedena jako „nebezpečná potravinová přísada“ i když její neškodnost před mnoha lety rigorózně prokázali japonští vědci. FDA odmítá prozradit kdo tehdy podal zmíněnou „obchodní stížnost“ (navzdory Zákonu o svobodě informací), ale mnozí za tím vidí dlouhou ruku jistého výrobce, snažícího se zničit konkurenci svého velmi ziskového syntetického sladidla Aspartame (také pod „Nutrasweet“ a jinými obchodními názvy). Co tedy vlastně chrání státní správa? Zdraví občanů nebo velkopodnikatelské zisky?

Roku 1995 byl americký Federální úřad pro kontrolu potravin a léků nucen upustit od zákazu dovozu z roku 1991. Dnes strpí dovoz a prodej stevie a jejích extraktů jako potravinového doplňku, avšak ne jako sladidla. Přitom stevia i nadále defiluje mezi „neschválenými potravinovými přísadami“, které nejsou ve Spojených státech generelně uznávány za spolehlivé. Vypadá to jako sivestrovský žert! Následující výtažek je z revidovaného prohlášení:

Je-li stevia použita pro technický efekt v potravinovém doplňku, označeném jako takový příslušnou nálepkou, tedy jako sladidlo nebo příchuť, nepovažuje se za spolehlivou potravinovou přísadu. Nicméně, bez nálepky výslovně uvádějící, že pro takový technický efekt je nebo bude užívána, není použití stevie jako dietní přísady v potravinových doplňcích předmětem opatření vztahujících se na potravinové přísady podle zákona FD & C.

Jinak řečeno, když se spotřebitel NEDOZVÍ ČÍM je výrobek oslazen, je všechno v naprostém pořádku… Jinak je to ilegální!

O Stévii sa viac dočítate:  TU

This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s