Sebapoznanie – Ničivé myšlienky

Naše choroby sú odrazom našich myšlienok a onemocnení. Myšlienka je univerzálnou formou energie. Vlastnia tvorivú ako aj ničivú silu. Vždy si treba pamätať, že naše myšlienky sa rozhodne materializujú v tomto fyzickom svete. A práve naše ničivé zhubné myšlienky nám vytvárajú choroby a osobné problémy, signalizujú to, že v našom podvedomí je spustený mechanizmus sebazničenia. Mnohí z nás jednoducho netušia, aká obrovská sila je skrytá v slovách, ktoré prenášame nahlas, alebo pre seba. Nezamýšľame sa nad výberom slov, jednoducho ich prenášame mechanicky, teda nevedomky. Slovami prenášame city a emócie. No nikto nás nenaučil tomu, že to čo hovoríme slovami sa k nám potom vracia v podobe odpovedajúcej skúsenosti.

Všetci poznáme zákony prírody ohľadom energie –nemôže byť zničená, môže sa len transformovať do iného druhu. Preto keď posielate niekomu takzvané negatívne, alebo ničivé myšlienky, niekto iný ich má prijať. Váš hnev a nenávisť sa k vám vo finále vrátia . V snahe zbaviť sa týchto myšlienok ich budete znova a znova posielať niekomu ďalšiemu a bude to trvať do tej doby, pokiaľ sa tento začarovaný kruh neroztrhne chorobou, úrazom, alebo samotnou smrťou.

Takzvané zlé myšlienky vôbec nie sú zlé, nakoľko sa ich pomocou podvedomie snaží uskutočniť pozitívne zámery. A ten človek čo ich používa nie je o nič horší, ako svätec. To znamená, že zlý človek v ničom nie je horší než dobrý. Svätec nie je lepší než vrah. Pred bohom sú si všetci rovní. Jednoducho tieto agresívne myšlienky sú vo svojej podstate ničivé a pokiaľ ich človek používa vo svojom živote, musí vziať na seba zodpovednosť za následky, ktoré zo sebou nesú tieto emócie. Preto voľba je vždy na vás.

 Zdroj

This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

1 Response to Sebapoznanie – Ničivé myšlienky

  1. Spätné upozornenie: Sen o zámku… « Sny a Vízie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s