Tocharové – Ztracené bílé migrace

Tocharové bylo etnikum indoevropského původu, které žilo v oblasti Tarimské pánve v dnešním Sin-ťiangu na východě Číny. Mluvili indoevropským jazykem — tocharštinou, což byl nejvýchodněji rozšířený indoevropský jazyk. Jsou nazýváni také jako Aršiové, Asianité, v antických pramenech Asioi. V povodí řeky Tarim byly nalezeny mumie, které patří Tocharům. Mumie mají zřetelně evropské rysy. Testy DNA prokázaly, že mumie mají haplotyp charakteristický pro západní Eurasii v oblasti Ukrajiny. Tolik stručně se dovíme z české mutace Wikipédie.

Tocharové dosáhli pouště Taklamakan ( poušť mezi Kazachstánem, Kirgizstánem a Tibetem ) v Číně kolem roku 1500 př.n.l. O této velké migraci se nic nevědělo až do roku 1977, kdy byly nalezeny 3500 let staré hrobky těchto lidí. Díky přirozené suchosti prostředí zůstalo mnoho mrtvol perfektně zachovaných, se zrzavými nebo blond vlasy, dlouhými nosy, kulatýma očima a precizně utkaným tartanovým oblečením ( které je většinou spojováno s Kelty ve Skotsku ).

Tocharská mumie s dlouhými plavými vlasy, které se perfektně zachovaly v copáncích. Předměty z tkaného materiálu, identického s keltským plátnem, jasně dokazují indoevropský původ Tocharů

Na začátku devadesátých let bylo již odhaleno více než 1000 europoidních mumií z hrobů v regionu pohřebišť nazývaném Wapu, ale v roce 1998 čínská vláda zastavila další archeologické expedice do dané oblasti, jako by se obávala světu ukázat více dávných evropských tváří.

Současní obyvatelé okolních oblastí zjevně nejsou čistými Asiaty, také hovoří spíše jistou formou turečtiny než čínštiny, a i v současné době se snaží získat nezávislost. Objevení bělošských mumií jen zdůraznilo jejich rasovou a etnickou odlišnost od Číňanů a tento případ se proto stal politicky „ horkým bramborem“ pro čínskou vládu.

Jelikož není známo, jaký přesně měli Tochaři vliv na čínskou civilizaci, je pouze předmětem spekulací, které se zakládají na starých buddhistických rukopisech, že zásady buddhistického náboženství mohly být na Dálný východ přineseny těmito tocharskými Kelty. Existence Tocharů může též vysvětlit další velkou čínskou záhadu. Existenci stupňovitých pyramid nedaleko města Xian v provincii Qui Chan. Tyto pyramidy nemají v Číně své předchůdce, ale jsou běžné pro europoidní civilizace. Postupem času se Tocharové pomísili s mongolskými kmeny, které je obklopovaly, a tímto způsobem zanikli – ale rysy lidí žijících v této části Číny stále vykazují evropský vliv – a podstatně se etnicky liší od ostatních obyvatel Číny a ani blond vlasy u nich nejsou výjimkou

Zdroj

mu1

tochárština
This entry was posted in Dejiny. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s