Hlubší léčení – úcta II

1. Myšlenková forma je složitá struktura sestávající z mnoha minulých i současných životních obrazů, přesvědčení, soudů a dokonalých obrazů, které jsou všechny seskupené kolem jednoho ústředního tématu, a určitým způsobem omezuje vaši realitu. Tuto myšlenkovou formu můžeme vnitřním zrakem vidět jako vřeteno, na němž jsou kolem společného tématu navinuté myšlenky, přesvědčení a vysoce nabité obrazy životních zkušeností. Myšlenková forma má schopnost stát se tak energeticky nabitou, že přeroste v entitu myšlenkové formy, která postupně kontroluje stále více aspektů vašeho života a brzdí váš růst.

 Silně nabitá myšlenková forma vnukla jednomu muži pocit, že musí ovládat ženy, jinak zemře. Tento muž žil ve strachu ze ztráty a odporu k intimnosti. Tato myšlenková forma sestávala z mnoha přesvědčení a soudů, např. a) pokud nemám lásku a světlo ženy, abych je čerpal pro vlastní potřeby, zemřu, protože sám nic takového nemám, b) nedokážu se sám zachránit c) vše, co musím udělat pro svou záchranu, je oprávněné, i kdyby to mělo poškozovat nebo oslabovat ostatní, d) šťastný můžu být jedině tehdy, když budu mít ženu sexuálně pod kontrolou, tedy když ji přiměji, aby mě chtěla, a pak se jí nedám, e) musím tu ženu přimět, aby se cítila nedostatečná, nechtěná a nenaplněná, a tak mě potřebovala, f) jediná moc, která mě může kdy uspokojit, je moc absolutní, g) musím za každou cenu skrývat, kým doopravdy jsem, a být mazaný a manipulovat s ostatními, abych vyhověl svým potřebám, h) když na ženu použiji sebelítost, abych ji přiměl litovat mě a snažit se mě zachránit, pak ji budu mít, i) nikdo mě nikdy nepřinutí vzdát se, jsem mocnější než láska a dokážu to.

Základní, prapůvodní obraz, ze kterého tato myšlenková forma vzešla, pocházel z jednoho minulého života, v němž tomuto muži ublížila žena, kterou hluboce miloval a která od něj utekla s jiným. V té době si přisahal, že už nikdy si nedovolí milovat nebo někomu důvěřovat. Také si slíbil, že bude trestat každou ženu, kterou bude moci, za to, co mu tuhleta udělala. Dále přesvědčil sám sebe, že nenávist je silnější a mocnější než láska, a že si od nynějška volí nenávist.

2. Psychické dohody (smlouvy). V našem životě neustále uzavíráme psychické dohody. Jakmile činnost skončí, smlouva zaniká a nezůstanou po ní žádné háčky. Existují však četné typy dohod, které uzavíráme s ostatními na zcela nevědomé či podvědomé úrovni. Například máte přítelkyni, která má silné sklony obviňovat ostatní. Vy se zase pro změnu bojíte nesouhlasit s lidmi ze strachu, že by se na vás mohli rozzlobit, a že byste přišli o jejich přátelství. Takže jste s touto přítelkyní uzavřel podvědomou dohodu: vy budete vždycky na její straně proti ostatním, ať půjde o cokoli, a vaše přítelkyně se na vás nikdy nerozzlobí.

Tento typ smlouvy je silně vzájemně podmíněný. Vy své přítelkyni pomůžete, aby zůstala obviňující a negativní, a ona vám pomůže setrvat ve strachu z hněvu a zavržení. Nicméně ani jedna osoba nemá v těchto oblastech života dost svobody k vývoji a růstu.

Některé smlouvy je třeba odstranit proto, že napadají naši svobodnou vůli. Například někteří lidé se po ukončení vztahů nedokázali plně oprostit a utvořit ve svém životě místo novým vztahům. Tito lidé v sobě stále udržují smlouvy typu: „Jestli se někdy změníš, dám se s tebou znovu dohromady”. “Budu na tebe stale čekat.” “Nikdy si nedovolím další vztah, protože jsem tě opustil a tebe to zranilo a rozhněvalo.” Existují i smlouvy mezi bývalými milenci, že spolu budou mít dítě, ačkoli už nemají v úmyslu si spolu znovu začít. Tyto typy dohod vás ochromují v oblastech života, jimž vládnou. Neumožňují vám změnit myšlení, odpustit nebo udělat, co je třeba, abyste mohli jít dál.

 Máte-li sklon na sebe brát emoce a problémy druhých, nejspíš jste to v dětství dělali pro jednoho nebo oba svoje rodiče. Ve většině rodin je nejméně jeden člen, který funguje jako emocionální popelnice pro rodiče a druhé děti.

Další příklady: a) berete na sebe matčin strach, aby byla svolná více vyhovět vašim fyzickým potřebám, b) vstřebáváte všechen hněv, co mezi rodiči je, aby neubližovali jeden druhému nebo vám, ale nikdy nedostanete svolení tento hněv vyjádřit, c) jako nejstarší dítě se staráte o fyzické a emoční potřeby mladších sourozenců a svoje kladete až na poslední místo, d) protože máma se přestala starat o tátu a mít s ním sex, stala jste se pro něj “náhradní ženou” a vstřebáváte jeho přemrštěné emoce a sexuální energie a necháváte ho brát si energii z vaší druhé čakry, kdykoliv se mu zachce, e) matka vám může odčerpávat životní sílu kdykoli chce, jelikož vám dala život, proto jí tuto sílu dlužíme, f) cítíte se vinen, že jste pro mámu a tátu břemenem, proto se dobrovolně nabídnete, že na sebe budete brát jejich emoce a bolest a dávat jim svou energii.

Je třeba otevřít oči vůči povaze psychických dohod ve společnosti, která obecně podporuje emocionální útisk, vzájemnou závislost a popření. Záměrem je odstranit pouze ty smlouvy, které neslouží vašemu nejvyššímu dobru a o kterých nepotřebujete vědět přímo, abyste se mohli učit a růst. Například: a) členové rodiny si u rodiče nikdy nepřiznají problémy s alkoholem, násilnictví, náladovostí, nedostatkem financí nebo cokoliv jiného, protože by z toho mohla být rodinná ostuda, b) berete na sebe strach druhé osoby, abyste dokázali, že jí nebudete ubližovat tak jako ostatní v minulosti, c) dáváte sex výměnou za finanční podporu, d) nikdy nebudete oponovat svému šéfovi, aby vás nepropustil, e) nikdy se nevdáte, dokud vaše matka nezemře, ani nebudete žít daleko od ní, tudíž budete vždy po ruce, kdykoli vás bude potřebovat nebo se bude cítit osamělá, f) my, kdo žijeme na východní straně města, se neztotožňujeme s druhou rasou nebo se životem spodiny na severní straně a jsme zajedno v tom, že obyvatelé západní strany jsou snobi, g) lidé v naší sociální skupině nenosí zářivé barvy, h) navzájem v sobě podporujeme pocit oběti hraním her „polituj mě“ a vzájemným ujišťováním, že v tomto světě nemáme šanci, i) stýkáme se jen se členy naší
církve, protože jsme jediní dobří lidé ve městě.

Existují také planetární úmluvy.

3. Proces očištění systému čaker od všech vnějších smluv s významnými osobami ve vašem životě. Záměrem je odstranit pouze ty smlouvy, které neslouží vašemu nejvyššímu dobru a o kterých nepotřebujeme přímo vědět, abyste se mohli učit a růst.

4. Odstranění provazců. Psychické provazce jsou zhuštěné, trubicovité útvary, přes něž se spojujete nebo si vyměňujete energii s jinou osobou. Zdravými provazci jsou spojené matky s dětmi, které jsou spontánně uvolněny mezi 5. – 7. rokem dítěte (pro vytvoření větší sebedůvěry dítěte), dále mezi partnery a přáteli. Nezdravé provazce mohou odsávat vaši energii, přenášet odhozenou bolest, obrazy a emoce druhých do vašeho těla, abyste je zpracovali, ovládat vás mnoha způsoby – pomocí viny nebo podvědomých sdělení, zastrašování či obrazů ve stylu „strach nebo ztráta“, vytvářet vaši přílišnou závislost na druhých lidech nebo těchto lidí na vás, nutit vás lpět na starých obrazech, jako je nízká sebeúcta nebo nutnost zasloužit si lásku přenesením oběti.

Přítomnost nezdravých provazců se pozná tak, že se v přítomnosti některých lidí cítíte vysátí nebo jehož emoce vždy cítíte uvnitř sebe. Pokud provazec nejde odstranit, znamená to, že máte o osobě, od níž k vám jde provazec, nějaké přesvědčení, nebo s ní máte smlouvu. Po jejím odstranění by se měl provazec uvolnit. Pokud je dotyčná osoba stále psychicky neodbytná, umístěte vně své aury růži s jeho nebo její tváří a s nápisem „Vstup zakázán“.

5. Bytí v přítomnosti. Je-li vědomí mimo přítomný okamžik, značí to, že část vaší energie je v budoucnosti nebo znovu prožívá minulost. V tomto případě je téměř nemožné vytvářet tuto budoucnost nebo se oprostit od této minulosti. Pokud jste v těle, bdělí a v přítomnosti, jste pánem svého života a můžete uplatňovat ty nejlepší schopnosti, které se vám v daném čase nabízejí. Pokud se nacházíte v minulosti nebo budoucnosti, vaše čakry a aura doslova stagnují a nejsou vám k dispozici. Je to podobné, jako kdybyste se motali v uzavřeném kruhu. Vaše energie není ve vašem těle. Možná máte problém být v přítomnosti svých blízkých nebo v práci, a celkově se cítíte rozptýlení a mimo, což je pravda, vaše energie je rozptýlená a v jiném prostoru.

Inspirace – Plejádská světelná terapie – Amorah Quan Yin

Zdroj

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s