Sebapoznanie – Zákon zodpovednosti

Zákon zodpovednosti

Človek je stvorený „na obraz Boží” a vo svojej podstate je leda tvorcom. Tvorcom svojho sveta. Je veľmi dôležité uvedomiť si to. Svoj svet si vytvárame svojimi myšlienkami, pocitmi a emóciami. Naše konanie sa nezačína slovami ani činmi, ale našimi myšlienkami. Myšlienka je univerzálnym druhom energie, ktorá má ohromnú silu. Naše myšlienky a pocity sa zhmotňujú, teda vteľujú sa do reality. Myšlienka ako druh energie vzniká v nasej duši a nemizne. Funguje tu zákon zachovania energie. Akákoľvek myšlienka vyslaná do vonkajšieho sveta, vyvolá v našom živote určité udalosti. Táto energia sa k nám v tej alebo inej podobe vracia.

 Z tejto prvej zásady vyplýva, že rovnaké priťahuje rovnaké.

Ak máme agresívne myšlienky, vytvárame si nepríjemné a bolestivé udalosli. Ak sú myšlienky tvorivé, naplnené dobrom a láskou, zhmotňujú sa do reality, ktorá nám prináša príjemné zážitky. Aké myšlienky budete mať  je na vás. Sami si vytvárame svet, v ktorom žijeme. Každý z nás žije v unikálnej realite, presnejšie v modeli reality, ktorý si vytvoril na základe osobných skúseností aj skúseností predkov. Svet ktorý nás obklopuje, je nepostihnuteľný, a my si ho musíme zjednodušovať, aby sme sa cítili bezpečí a mohli v ňom žiť.

Všeťko na svete naše telo. duševný stav vzťahy, práca, finančná situácia je odrazom a transformáciou našich myšlienok, citov a emócií. Z toho vyplýva tvrdenie, geniálne svojou jednoduchosťou a múdrosťou: žijeme v harmonickom, spravodlivom a čistom svete, v ktorom sa každému dostáva to, čo zodpovedá jeho myšlienkam. „Staň sa tí podľa tvojej viery.” hovorí Biblia. V živote dostávate to, čomu veríte. Inými slovami: to, čo je vonku, odráža to, čo je vnútri.

Pre mnohých je ťažké prijať toto tvrdenie. Ak však máte v živote nejaký nedostatok alebo sa vám deje nejaké príkorie, neponáhľajte sa s obviňovaním iných a nerobte zo seba obeť. Príčina sa neskrýva v takzvaných okolnostiach, ale v prvom rade vo vás.

Pozrite sa do svojho vnúra!

Valerij Sineľnikov – Sila zámeru

Zdroj

This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s