Pelyněk

I přesto, že oždibujete vrcholky Pelyňku s největší opatrností, hořká chuť v ústech přetrvává.  Pelyněk má tu vlastnost, že umí obnovovat naši harmonii s přírodou. Při silné koncentraci jejího kouře – dýmu, mohou citliví lidé dokonce vidět bytosti jemnohmotných světů. Jedná se o zázračnou a mocnou bylinu, proč ji tedy v současnosti téměř nikdo nevyužívá v praxi? Avšak, Pelyněk v dnešní době umí využívat mágové, kteří se nebojí nadpřirozených kontaktů. V dávných dobách, Pelyněk využívaly převážně čarodějky, veduně a šamané při různých obřadech a rituálech, pro výrobu různých lektvarů – nápojů, amuletů a oberegů.

 • Pelyněk zahání zlé duchy
 • Ochraňuje lidi před uhranutím, neštěstím a fatálními nehodami
 • Podporuje plodnost

V dávnověku nosívaly, kněžky bohyně plodnosti a mateřství Isis, věnce z pelyňku a jeho snítkami zdobívaly chrámy. V mnoha jiných náboženstvích se také užíval aromatický dým doutnajícího Pelyňku při různých náboženských aktivitách.

 Magické vlastnosti Pelyňku

Pelyňku si již dlouhou dobu vážíme jako rostlinu – obereg (ochránce). Například: při setkání Rusalky s člověkem, tato se jej zeptá: „ Pelyněk, nebo Pertžel?“ Pokud člověk odpoví: „Pertžel“ … Rusalka jej se slovy: „Ty jsi Dušička moje“ odvleče s sebou. Pokud však člověk odpoví „Pelyněk“ .. Rusalka od něj uteče se slovy: „Fuj, zmizni!!!“

Zlo a nečisté síly mají strach z hořké vůně Pelyňku.

Pelyněk je jednou z nejsilnějších antidémonických bylinek, které mají vliv na energetickou soustavu každého organismu a často se používá jako vykuřovadlo. Jednou z bezpečných aplikací Pelyňku v domě je jeho zavěšení v malém svazku, nejlépe v ložnici, nebo předsíni. Jeho hořká vůně je natolik odporná vodním temným silám – vodníkům, že místo, kde je Pelyněk umístěn, okamžitě opouštějí.  Na noc Ivana Kupaly se vyly rituální věnce ze snítek Pelyňku a po uplynulé noci se věštilo o budoucím osudu. Tajemný věnec ( ten, který krášlil celou noc u ohně Kupaly), zavěšovali nad dveře do domu proto, aby se zabránilo hádkám , konfliktům a aby se domu vyhýbalo neštěstí. Za zlé znamení bylo považováno, pokud věnec spadl, nebo se zlomil, či praskl – to hovořilo o zlém působení čárů a magie na danou rodinu.

Protidémonské vlastnosti Pelyňku rostou a sílí při ubývajícím Měsíci a to byl také určený, zvláštní den, kdy bylo možné Pelyněk pro tyto účely sbírat. Dělo se tak na konci Srpna, v den „Nanebevzetí“ (kat.círk), nebo-li „Zesnutí“ (prav.círk.) Sběr v tuto dobu se Pelyněk považoval za nejvíce léčebný, ale pro běžné léčebné účely jej bylo možné sbírat po celé léto.

 Na ochranu domu:

 • Lázeň, do které se přidí Pelyněk, očistí člověka od všeho zlého
 • Zapálený Pelyněk vyžene zlé síly, ochrání dům od zlých duchů a elfů. V Číně se pro tento účel rostlina zavěšovala nad dveře domu.
 • Zapálený Pelyněk, nebo jako nať vhozený do kotlíku, bude chránit dům před bouřkou a blesky
 • Ochrání děti, které se nacházejí v domě
 • Amulety z Pelyňku ochrání miláčky na cestách od všech nepříjemností a přispějí ke šťastnému návratu domů.

Pro zdraví a léčení:

 • Pro získání síly při dlouhých procházkách, nebo kondičním běhu, vložte do obuvi snítky Pelyňku
 • Polštář, naplněný Pelyňkem, přivede na spícího věštecké (prorocké) sny.
 • Černobýl,  nebo – li Pelyněk, je vhodné nosit s sebou: v tom případě se neotrávíte jedem, nepodlehnete napadení divokým zvířetem, nedostanete sluneční úpal.
 • Pelyněk s sebou noste proti bolesti zad a jiným nemocem.
 • Proti šílenství – pomatenosti
 • Noste jej, abyste vyvolali vášeň, posílili potenci.

Použití v domácí magii:

 • Bylina se užívá při předpovědích a věštění. Připraví se výluh – vývar z Pelyňku s medem a pije se před předpovídáním.
 • Černobýl – Pelyněk, spalují spolu se Santalovým dřevem, během rituálu na probuzení psychických sil.
 • Na úspěch v práci, resp. Pro úspěšnou práci, kladou lístky Pelyňku kolem magického zrcadla, nebo pod něj.
 • V Japonsku užívají svazek Pelyňku na zaklínání ducha nemoci., věří, že tito duchové se bojí hořké vůně Pelyňku
 • Pelyněk, položený vedle postele pomůže při astrální projekci.
 • Pelyňkový olej se používá na svěcení křišťálových koulí, hranolů, magických zrcadel a jiných prorockých nástrojů, zejména zhotovených ze stříbra.
 • Pelyněk má silné spojení s křišťálovou koulí a magickým zrcadlem, proto mágové užívají extrakt z byliny na jejich očistu. Připravte ale ne moc silný výluh, jemně otřete zrcadlo čistým hadříkem krouživými pohyby. Přívrženci různých náboženství – křesťané, buddhisté, hinduisté, mohou při očistě mluvit mantru, nebo modlitbu.
 • Pelyněk přitahuje magickému sklu energie Měsíce – Luny a pomáhá jí tak více se realizovat.

 Kontraindikace

Je však třeba připomenout, že bylina není zdaleka tak neškodná. Nekontrolované užívání vysokých dávek přípravků z Pelyňku, může způsobit závažné poškození organismu, křeče, zvracení, mdloby a způsobit poruchu nervového systému. Neužívejte preparáty během těhotenství a nepodávejte je malým dětem! Pro některé lidi je Pelyněk silným alergenem!

Překlad Prince, zdroj

http://leva-net.webnode.cz/products/pelynek/

This entry was posted in Atla-Ra, Dejiny. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s