Dvanásť vrstiev DNA I – o štruktúre a fungovaní DNA

Takže prichádza jadro Kryonových channelingov k štruktúre ľudskej DNA. Doteraz sme hovorili o “vláknach” v DNA, Kryon hovorí o “vrstvách”, ale sám hovorí, že nejde o skutočné “vrstvy” a slovo si požičal len preto, že to nejak potrebuje nazvať. Podľa toho, čo popisuje, medzičasom chápem, že aj slovo “vlákna” je rovnako neadekvátne a vytvára celkom nesprávny obraz… Keď popisujeme mimohmotné veci, hmotné obrazy to len skreslia. Takže budeme sa točiť ako dunčo za svojím chvostom a preinterpretovávať dookola, aby to bolo čo najpresnejšie. (A nijako k tomu neprispieva, že ja dostávam pri čítaní ešte aj časť informácií cez obrazy. Ale veď nikto netvrdil, že rozumieť DNA je ľahké. )

Najprv k tomu, čo si pamätám z predošlých kapitol knižky (teraz som na kapitole sedem a začínam to s tou DNA): ľudská DNA sa znázorňuje ako dvojitá špirála, ale nijaká špirála to nie je; podľa Kryona je to gundža vzájomne spolupracujúcich informácií či čoho. Z ľudskej DNA sa podarilo rozkódovať asi 4%, ktoré zodpovedajú za stavbu nášho tela a celkove náš fyzický zjav a život(nosť). Zvyšných 96% sa nazýva “junk DNA”, slovenský ekvivalent nepoznám, ale je to niečo ako “nepotrebná DNA”. A tu kamarát Kryon hovorí: Omyl! Toto je presne to, čo zodpovedá za to, ako tie 4% fungujú. Je to niečo ako “riadiaca jednotka” našej DNA a obsahuje v sebe všetko – kópiu Univerza a jeho zákonitostí a naše napojenie na ostatné dimenzie. DNA je vraj v svojej podstate multidimenzná a obsahuje aj stavebný plán pre aktiváciu našej merkaby.

A propos “aktivácia”… Na túto tému Kryon tiež stratil pár slov. Tak po prvé: nedá sa “aktivovať” DNA. Proste DNA je. Komunikuje s naším telom na bunečnej úrovni (lebo bunky ju obsahujú) a cez čosi, čomu Kryon hovorí “magnetické polia” jednotlivých stavebných prvkov DNA. Takže každá DNA je akoby mikrogenerátor magnetizmu, jej pole sa prekrýva s poľami ostatných DNA a takto vzniká prepojený obvod, cez ktorý sa posúvajú informácie. Kryon používa obraz “počúvať a hovoriť súčasne”. Bunky oznamujú systému, v akom stave sme, a systém hovorí bunkám, čo s tým stavom urobiť. Vyzerá to tak, ako keby DNA striehla na okamih, kedy sa spirituálne dostaneme do určitého stavu a vyšleme ten “správny” signál – a potom spúšťa v tele reakciu. Je to zložitý obraz, ale ja som si to pretlmočila ako že DNA je “Boh v nás”, ktorý čaká, až sa “systém” (=jedinec) zobudí, aby s ním mohol zakomunikovať; potom už “Boh v nás” vie, čo treba robiť. No a tá komunikácia podľa toho, ako som to pochopila, prebieha cez naše vedomé usmerňovanie pozornosti, náš úmysel. (V tomto bode sa mi to pekne kryje s toltékmi.)

No a späť k tým vrstvám. Aby som to bola schopná nadupať do blondínkovského karfiolíku (či ako sa to volá, tá divná vec v hlave, čo má vrásky – moja nemá, ja používam krém proti vráskam! ), vytvorila som si vnútorný obraz. Nie je presný a upozorním vás, kde skresľuje, ale najprv mi ho dovoľte popísať: predstavte so sklenú guľu naplnenú akoby cigaretovým dymom dvanástich farieb. Farby sa prelínajú tak, ako sa dymové “vlákna” prelínajú jedno cez druhé. Tam, kde sa prelínajú, vznikajú rôzne nové farebné odtiene, nové “farby”.

Dymové vlákna sa miesia jedno cez druhé a je to taký farebný prepletenec, ktorý sa sústavne mení a keď jedna farba “vytlačí” druhú, tá sa premiestni a vznikajú nové a nové vzory.

No a teraz k tej totálnej nepresnosti – pravdepodobne to nie je uzavretý útvar, tá naša DNA… Len na mňa je to príliš veľký mentálny skok, mať dymové klbko, ktoré sa prekrýva s inými dymovými klbkami a napriek tomu si tie “dymy” pamätajú, kam patria… ale takto nejak to asi funguje. To, že to nie je uzatvorený systém, spôsobuje aj to, že sme potom cez tie zvyšné, “junk” vrstvy DNA napojení na iné dimenzie. Stále; driemu v nás a čakajú, kedy náš úmysel vyšle signál, že je pripravený sa nimi zapodievať.

No a Kryon ide o krok ďalej: DNA je systém. To značí, že sa skladá z nejakých stavebných prvkov, ktorým on hovorí “vrstvy”, ale ako systém je viac než len súčet tých vrstiev, pretože vrstvy medzi sebou navzájom komunikujú, jedna druhú ovplyvňujú a získavajú tak schopnosti, ktoré žiadna z nich sama o sebe nemá. On to prirovnal k polievke. Celkove budem postupovať asi tak, že budem písať hlavne z pamäti a moje interpretácie prečítaného a neskôr ešte vytiahnem z textu zopár citátov a doplním ich ako samostatné články a ako linky k tomuto textu.

Takže to, čomu hovoríme DNA, je vysoko komplexný systém vzájomných prepojení a súčinností. Keď ho Kryon diktoval Carrollovi, vybral aj hebrejské pomenovania jednotlivých vrstiev – ak si správne pamätám, zvolil hebrejčinu preto, že bola pôvodcom monoteizmu. No a každú vrstvu očísloval nejakým číslom, ktoré aj numerologicky zdôvodňuje. Je tam pasáž o tom, ako každé číslo má nejakú energiu, ale to bola presne jedna z tých pasáží, ktoré mi padli ako hladiť dikobraza proti srsti a nedokážem ich akceptovať, takže kto máte záujem, budete si to musieť načítať sami a prípadne môžete prihodiť sem vašu interpretáciu, pretože moja by asi pozostávala zo samých málo spisovných slov.

Čo však bolo v tej pasáži o numerológii zaujímavé a poznám to z numerologického interpretovania mien, bolo susedstvo. Hovorí o tom, že čísla sa vzájomne ovplyvňujú s inými číslami, vedľa ktorých sa nachádzajú. A takto súčasne keď jedna vrstva vstupuje do súčinnosti s inou vrstvou, tak sa numerologicky vzájomne modifikujú a dochádza aj k vplyvom, ktoré sú pre vrstvy netypické. Toto poznám z iných situácií v živote: keď dáte dohromady dvoch inak celkom normálnych  ľudí, niekedy jeden v druhom vyvolajú také reakcie, že ich ku koncu nespoznávate. Alebo to skúsme s iným zážitkom. Milujem uhorky. Milujem čokoládu. Ale raz som urobila tú chybu, že som zjedla uhorku a hneď na ňu čokoládu… Vracala som celú noc. Každé osve je mňamka, dokopy to bol jed.

Tak, preč od mojich tráviacich problémov a späť ku Kryonovi. A späť k aktivácii DNA. Kryon hovorí, že nedokážeme aktivovať svoju DNA nijakými prostriedkami, ktoré trh ponúka. Že dokonca nedokážeme ani pracovať na “tretej vrstve DNA”, pretože sú poprepájané a buď pracujeme na celku, alebo nepracujeme vôbec. A aj tí liečitelia, čo nám ponúkajú “aktiváciu DNA”, robia len jedno – dostávajú našu energiu do rovnováhy a dodávajú vlastnú vyššiu vibráciu, aby sme vedeli lepšie komunikovať svoj úmysel našim bunkám, ktoré si ležkajú tíško v tele a striehnu, kedy ich už konečne oslovíme.

No a tu sa dostávam k Shapeshifterom a ich hudbe na aktiváciu DNA. Čo z môjho pohľadu tá hudba urobila bolo, že “otriasla” zabehanými mantinelmi, ktoré som v systéme mala vybudované, a začala ich búrať – uvoľnila prechod pre celkom nové prúdenie energie.

Možno vás neprekvapí, že ich zasa počúvam od začiatku. Lineárne myslenie treba “zboriť”, ak chcem pochopiť multidimenzionalitu. (A až ju pochopím, odfrčím do inej dimenzie a vy sa to už nedozviete. Nepošlem kartu. Ätsch.)

Tak, momentálne máme celkom dobrý rámec na to, aby sme mohli začať rozoberať jednotlivé “vrstvy” DNA podľa ich vlastností. Kryon ich podelil do trojíc a ja budem postupovať presne tak, ale varujem vás – začala som sa “chytať” až pri druhej vrstve, takže dúfam, že z toho nakoniec predsa len vylezie niečo použiteľné…

Zdroj

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s