VEDELI STE ŽE SLOVANSKÝ NÁROD JE NAJSTARŠÍM NÁRODOM V DEJINÁCH ?

VÉDYSlovanské, predkresťanské ponímanie sveta bolo stáročia potláčané nielen mocou štátno-kresťanskou ale aj komunistickou vládou. Slovanské obrady a tradície boli takmer vykorenené, stratené v zabudnutí, zmenené a zahalené lžou. Preto je v súčasnosti neľahké znovu obnoviť slovanské ponímanie sveta, ba čo i len uveriť aká starobylá je slovansko-árijská kultúra.

V súlade s predpoveďami Véd neodvratne nadchádza doba veľkej zmeny, ktorú civilizácia vníma nerada. Pokračuje sa v zahaľovaní pravdy lžou či podávaním poloprávd. Môžeme to pozorovať napríklad na fenoméne roku 2012. Podľa Véd nejde o koniec mayského kalendára – veď okrem neho končí aj ďalších 300 indických kalendárov. Ide o reálnu astronomickú udalosť súvisiacu s pohybom našej slnečnej sústavy – a takéto veci sa dajú vopred presne vypočítať. Samozrejme, že bude mať následky, ale nepôjde o slepú hru živlov. Prekračujeme galaktickú hranicu dvoch Svetov, vraciame sa domov. Sily Sveta Svetla sa ujmú toho, čo im patrí. Sotva to však bude otázka jedného dňa v decembri roku 2012 n. l. – či pre nás v 7520. Ale o tom budeme písať podrobnejšie.

Objavilo sa nemálo iniciatívnych jednotlivcov, ktorí často nemajú ani elementárne poznatky o slovanskom ponímaní sveta, no napriek tomu sa zaoberajú  zavádzaním pseudoslovanských tradícií, čo vedie k zakladaniu pestrých, rozlične orientovaných religióznych smerov a skupín. Títo iniciátori neraz lákajú ženy. Niektoré smery kopírujú kresťanstvo a na úroveň najvyššieho Boha inštalujú jedného zo slovanských Bohov (Rod, Svarog, Perún a pod.). Iné predstavujú slovanské ponímanie sveta primitívnym spôsobom ako klaňanie sa Prírode a Jarile-Slnku. Ďalší sa sústreďujú na mysticko-mytologický aspekt slovanského ponímania sveta málo zrozumiteľný pre bežných ľudí.

Keď sa navraciame k slovanskému ponímaniu sveta treba povedať, že zahŕňalo nielen organizáciu života, ale aj poznanie o architektúre sveta, slnečnej sústave Jarily-Slnka, o človeku a jeho minulosti, o vzájomnom pôsobení so Zemou, o vplyve vesmírno-galaktických procesov na rozvoj človeka, ľudstva atď. Z niektorých uhlov pohľadu svetonázor Slovanov a Árijcov predstihuje poznanie, ktoré je dostupné súčasnej vede. Texty Slovansko-Árijských Véd siahajú do pradávnej minulosti. Nejde o „kópiu“ indických Véd. Napríklad v Rig-Vede sa opisujú tajomní bieli Árijci, ktorí v dávnych časoch prekročili hory (Himaláje) a priniesli predkom dnešných Indov poznanie – Védy. Rovnakú informáciu nájdeme v starej perzskej Aveste (Aria-Veste). A britský autor Arthur Kemp zhrnul minulosť bielej rasy v knihe The March of the Titans s podtitulom A History of White Race. Zaujímavé čítanie.

Prečo o našich vlastných Védach dnes nič nevieme? Zamenili nám dejiny históriou, vieru náboženstvom, kultúru civilizáciou, kniežatstvo kráľovstvom, dŕžavu štátom. Nejde o ekvivalentné významy a už vôbec nie o hru slov. Dejiny fyzickej likvidácie Véd zahŕňajú tak pálenie kníh ako aj fyzickú likvidáciu nositeľov prastarej kultúry.

Takzvaná Veľká Morava bola v skutočnosti súčasťou Kyjevskej Rusi a kresťanstvo na Rusi zaviedol „svätý“ knieža Vladimír, ktorý vpustil do Kyjevskej Rusi jeho šíriteľov – križiakov. Pokresťančovanie Slovanov trvalo od r. 988 po r. 1000 n. l. Zatiaľ čo r. 988 mala Kyjevská Rus 13 miliónov obyvateľov v roku 1000 už len 4 milióny. Dejiny zamenili „zbožní“ mnísi za históriu a údaj o jatkách sa tam nehodil. Prežili len starci a malé deti. Starci postupne vymreli a deti vzali mnísi do kláštorov na kresťanskú prevýchovu. A tak na Slovensku naozaj nič neostalo.

 

Slovansko-Árijské Védy prežili tisícročie len v tajnosti na Sibíri a niečo z nich na Islande. Po dlhej dobe vyšli v Rusku r. 1949. Stalin potreboval do boja proti fašizmu všetkých, a preto povolil všetky cirkvi, medzi nimi aj prastarú, predkresťanskú Pravoslávnu cirkev Starovercov-Inglingov (Pravoslávie nemá nič do činenia s kresťanstvom a bolo – akože ináč – násilne prebrané Starovercom v 17. storočí za cenu 2 miliónov obetí). Sloboda sa rýchlo skončila a nasledovalo ďalšie prenasledovanie. Posledného človeka uväznili za slovanskú vieru r. 1986.

Zaujímavosťou je, že niektoré knihy vydania Slovansko-Árijských Véd sa dostali s vysťahovalcami do amerického Hollywoodu. Použitím údajov z nich vznikol populárny fenomén Star Gates (Hviezdne brány), ktoré sú vo Védach opísané ako Brány Medzisvetia. Hoci udalosti spojené s týmito filmami sú však fantáziou režisérov, názvoslovie prevzali z Véd.

Zdroj:vedy.sk

http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/0/0/2/741

This entry was posted in Dejiny. Bookmark the permalink.

29 Responses to VEDELI STE ŽE SLOVANSKÝ NÁROD JE NAJSTARŠÍM NÁRODOM V DEJINÁCH ?

 1. waltr1 píše:

  je mi lito že neniani tato stranka veřejna smutny dusledek cenzur a demagogie
  nicmene se citim slovanem a člověkem a i přes astralni cestovani a vedicke proudy
  jsem čirou energiji osloven citim silu slovanskych ..aramejskych ved a spolu s činskou a indickou spiritualitou vnimam energiji vesmiru a živy

 2. Iwé Hatlapatková píše:

  nejstarší národ je národ Keltský…

 3. Juraj píše:

  Zaujimalo by ma, kam by sa autor/zverejnovatel dopatra pri analyze svojich vlastnych genov. Nakolko je este Slovanom.
  Druha vec co mi vadi, je to podivne nutkanie prirovnavat sa k Arijcom… tka vyvolena rasa tu uz tiez bola..

 4. lughnasadh píše:

  Toto je znôška nezmyslov, dokonca ani názov filmu resp. seriálu nevedia napísať správne.

 5. Michal píše:

  Od prveho slova az po posledne je to kravina. Su to tie megaslovanske pavedy, okolo Aleksandra Asovova a jemu podobnym, Slovania su etnikum starsie ako sa povodne tvrdilo, to ano, ale toto je kravina.

 6. ascharad píše:

  Nejstarším národem světa není slovanský , ale jak se nám snaží pisatel naznačit slovenský.

  • Nada Patr píše:

   moj zlaty,nie si aj ty nahodou slovan….slovan a slovak vieme rozlisit,tak si uvedom…

   • Bynk píše:

    Ale on má skutočne pravdu, slovenský, lebo sloven a slovenky. Nikdy sme sa nevoali slovania, ani my ani nikto iný, v Rusku majú Slavjanov, ale originál je slovenov, slovienov.

   • Čapek píše:

    máte vy to divnou polemiku, není moc přátelská, původně se nejmenovali Slované, to se jim tak dostalo od “nesoucí slovo”, byli to učitelé lidstva a nepochází odsud ze Země, lidstvo bylo zjevně po nějakém těžkém úpadku či planetární katastrofě (takových etap bylo více)

 7. janko píše:

  ..pokud je v článku míněn prostor Tartarie a obyvatelstvem v ní potomci Atlanské civilizace – pak by asi neškodilo článek doplnit o zdroje, odkazy a logický příběh o řídících systémech Atlantidy – o kabale jako nástroji “jazyka kněží”=sluhů faraonů – a o bukvici – která zachovává dějiny sluneční soustavy ve své tabulce 49 symbolů….

 8. Daeiou Krivak píše:

  Hmm,ono je dost jedno,jestli je “Slovanský národ” starý nebo ne,hlavně jestli je vyspělý. Zase nějaká propagačka panslavismu? jděte s tím někam,hoši

 9. Martin Berak píše:

  zaujímalo by ma , čo pri tom fajčil, keď to písal…

 10. jaryk píše:

  boože, hlúpi ste tu jak vedro gitu, ano nielenže sme najstarši a nakopali sme aj keltov aj rimanov, ale sme aj najnevdacnejsi, najhlupejsi a neuvedomeli potomkovia… http://www.tajnedejiny.sgo.sk/

 11. Zdeněk Koschin píše:

  Docela dobrá nacionalistická blbost.

 12. Jozef Hruzík píše:

  ,,,,cez náš národ prešlo mnoho iných národov, kmeňov, etník, ktoré zanechali vo veľkom množstve obyvateľov dnešného Slovenska väčšiu, alebo menšiu informáciu / v genetickej/ úrovni svojej duše. Preto podľa mňa sú tieto rozličné videnia minulosti nášho národa tu diskutované . Len určitá časť našich spolupútnikov preto je vďaka svojej čistej duševnej genetike vie vycítiť svoje korene a snaží sa ich pomocou moderných nástrojov filozofie, historických vied, písomníctva, jazykovedy vyniesť na svetlo zo zatemneného povedomia nášho národa. Patrí im zato vďaka a nie pohana.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s