Človek z hliny zrodený

Slávny biblický príbeh o tom,  že človek z hliny stvorený bol  dostalo neočakávaného potvrdenia.  Ukázalo sa totiž, že samotná – obyčajná hlina v sebe obsahuje základné prvky biologického života. Ako vidno, nie nadarmo sa od tých najstarších dôb až po súčasnosť  hovorí, že práve s pomocou hliny je možné vyliečiť rozličné neduhy a ochorenia

01

O tom, že človek z hliny stvorený bol existujú mýty a legendy mnohých národov a to už od počiatku vekov. Napríklad v jednej z macedónskych legiend sa hovorí, že Boh vlastnými rukami vymodeloval ľudí z hliny, pričom dbal na to aby každučká časť tela bola taká ako má byť, aby sa nestalo, že by nejaká z častí tela bola krivá, nedorobená … aby sa človek neurazil…

NinmahAle potom sa rozhodol proces tvorenia ľudí urýchliť a za použitia hliny vytvoril zvláštnu formu človeka, ktorá však bola na úkor kvality – takže začali sa objavovať ľudia s krivo narastenými  rukami, nohami, slepí, plešatí alebo ľudia vyznačujúci sa hrdosťou a tvrdohlavosťou.

Jedna z mýtov Sumerských legiend  hovorí, že aj bohovia Enki a Ninmah  taktiež modelovali ľudí pomocou hliny …  najskôr stvorili ľudí ktorí boli dobrí, bez chýb ale keď sa opili proces tvorenia sa zvrhol na výrobu celého radu šialencov.   O stvorení ľudstva z hliny existujú aj mýty u starovekých Grékov a Egypťanov, taktiež aj početné legendy indiánskych kmeňov a národov v Afrike opisujú proces stvorenia práve pomocou hliny.

Zvláštne vlastnosti hliny

Slávny ruský vedec V. Vernadsky na začiatku XX storočia, študoval zloženia hliny, a našiel celý rad zaujímavých vlastností, ktoré svedčili v prospech starovekých mýtov o stvorení človeka. Zistil, že súčasťou hliny sú všetky makro a mikro elementy, ktoré sa nachádzajú v našom tele a to takmer v rovnakom pomere.

Nedávno americkí vedci urobili senzačný objav, ktorý potvrdzuje správnosť teórie ruského vedca. Zistili, že hlina obsahuje základné prvky biologického života, ktoré tvoria membránu ľudských buniek, a ďalších biologických organizmov. Je potrebné poznamenať, že obsahujú taktiež aj genetický kód RNA ktorá je základom života.  Geológovia a vedci zaoberajúci sa štúdiom pôdy rozlišujú niekoľko desiatok druhov hliny, ktoré sa od seba líšia zložením, štruktúrou a taktiež aj farbou. Farba, rôzne odtiene hliny ako aj jej samotné vlastnosti závisia na chemickom zložení od ktorých potom závisí aj proces samotného využitia liečby.

02

Liečivé vlastnosti hliny sú stanovené práve jedinečnosťou iónových vlastnosti, ktoré môžu dodať chýbajúcim bunkám potrebný element pre ich správne fungovanie, z čoho vyplýva, že hlina má schopnosť optimálne normalizovať zloženie tela ako aj regulovať rôzne procesy v metabolizme.

Katalizátor života na Zemi?

Už v dávnych dobách ľudia poznali a snažili sa používať liečivé vlastnosti hliny. Známe sú aj jej vlastnosti v súvislosti so starostlivosťou o pokožku, pleť – známa je aj tzv. “maska Kleopatry” ktorá bola zmesou rovnakých dielov bielej hliny, medu a citrónovej šťavy. Moderný výskum preukázal jedinečnosť jednotlivých vlastností kryštalickej mriežky hliny. Hlina je bezpečný, netoxický a nealergizujúci materiál, s nesmierne širokým spektrom využitia.

Na Slovensku máme unikátne zdroje liečivej hliny a to najmä v podobe minerálu nazvaného ZEOLIT, ktorý je vulkanického pôvodu. Zeolitov je mnoho druhov ale na liečivé procedúry je vhodný iba jeden druh a to KLINOPTILOLIT. Liečivá hlina zeolit (alebo Francúzsky zelený íl, tiež hlina, ktorú sme si nakopali sami v hĺbke minimálne 125 cm) je sterilná, môžeme ju sypať priamo do rany, na popáleniny, odreniny. Tkanivo sa hojí o polovicu kratšie, nenastávajú zápalové procesy, po zahojení ostane minimálne poškodenie kože.  O liečivých účinkoch Zeolitu sa môžete dozvedieť viac na stránke   http://www.slobodna.sk/liecba-hlinou

Aj mnoho divokých zvierat, vtákov si dopĺňa chýbajúce množstvá stopových prvkov a niektorých minerálov práve z hliny. Navyše v mnohých krajinách si aj ľudia dopĺňajú jednotlivé minerály práve obyčajnou hlinou.

Podľa jednej zo známych vedeckých hypotéz, jednotlivé prvky častíc hliny pôsobia ako katalyzátor vo formovaní prvých organických molekúl. Takže vznik samotného stvorenia života na Zemi, ako aj proces zrodenia každého z nás môžeme pripísať špecifickým elementom, ktoré sú súčasťou jednotlivých vlastností hliny.

čerpané zo zdroja:  https://radosvet.net

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s