Zákon obety

Zdieľajte články. Šírte uvedomenie.

Ak máš peniaz nazvyš a v duchu čo dáš sa ti vráti chceš podporiť dobrú vec, môžeš prispieť na veci, ktorým som aj ja rád – a podpora im treba:

Rodná cesta
Slobodný vysielač
Lesoochranárske zoskupenie VLK

les-zdolaJedným z prirodzených zákonov je zákon obety, desiatku. Obetujeme z toho, čo sa nám dostalo, aby sme podporili obeh. Kolobeh. Aby sa nám naše pôsobenie rýchlejšie vracalo. Poskytneme životnú silu do kruhu bytostí. Je do dobrovoľné. Ak životnú silu ale zadržiavame a hromadíme – neskončíme dobre. Prestane sa nám dariť. Život je plynutím, zadržiavanie pôsobí proti životu. Miera toho, čo hneď znova poskytnúť z toho, čo sa nám dostalo, je asi 10%. Môžme aj viac – ale pozor, aby sme nešli na úkor seba. Životnú silu môžme poskytnúť v rôznej podobe, peniaze sú len jednou z mnohých.

Je vám ten desiatok povedomý? Áno, cirkev o tomto prirodzenom zákone obety vie – a zneužíva ho. Robí tak aj štát. Vymáhajú dane. Kam silu dávaš, to posilňuješ. Takto nás nútia ich vydržiavať. Dokonca na úkor nás samých. Ono sa im to vráti. Vráti sa to nám všetkým, všetci sa na štáte podieľame. Posilňovať však môžme seba. Posilňovať môžme to, čo má skutočne zmysel, čo je nám vzácne, dôležité. Napríklad vedomie, život či les. Alebo samých seba, svoju rodinu, rod, národ. Zem. Darčeky pod vianočným stromčekom sú vlastne takouto obetou sebe, svojej rodine. Naši predkovia dávali dary prírodným javom, potôčikom, Slnku či Velesovi… Podporovali tak tie javy, ktoré chceli posilniť. Podporovali tie svoje súčasti na hmotnej aj myšlienkovej úrovni, ktoré chceli rozvíjať.

Ďalší z prirodzených zákonov je zákon nenútenia, neznásilňovania. Tento vo veľkom porušujeme. Umelé ľudské zákony sú zanedbateľné oproti týmto zákonom, na ktorých je postavený Vesmír. Kam nás to povedie, netuším. Máme stále možnosť voľby. Sme v zlatých klietkach od ktorých máme sami kľúčik. Toto je asi dôvod, prečo sa to otrokárom nevracia, prečo sa im darí. My sme totiž otrokmi dobrovoľne. Všetci vieme, ako odísť. Poznáme cestu naspamäť. Návody a vysvetlenia sú v našej kultúre. Aj novodobej. Film Matrix veľa vysvetľuje. Filmy o upíroch a vlkodlakoch v symboloch opisujú, ako z toho von.

Keď preberieme zodpovednosť, nájdeme slobodu. Keď sa vzdáme pohodlia, ktoré nás oslabuje. Sme ním uplatení. Keď nájdeme vôľu – ocitneme sa v inom svete. V takom, kde sú ľudské umelé zákony zanedbateľné – pretože sami si tvoríme skutočnosť.

Aj keby otrokári chceli, nemôžu nás zotročiť celkom. Oni prírodné zákony poznajú a vedia, že musíme mať voľbu. Musíme byť v klietke dobrovoľne. Inak by oni sami niesli dôsledky. Takto ich nesieme všetci.

http://krkavec.wordpress.com/zakon-obety/

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s