Je to hranice nebo souzení?

Jennifer Hoffman

lada1Známá Jennifer: Nedávno jsem ukončila dvacetileté přátelství, protože jsem již nedokázala ustát kritizování, sarkasmus a negativitu mé přítelkyně, která dělá tyto komentáře o každém, včetně mě. Ačkoliv jsme spolu dříve zažily pěkné chvíle, v minulých třech letech jsem si všimla, že jak jsem usilovně postupovala na své duchovní cestě, stala se vůči mně ještě více kritizující. Od chvíle, kdy jsem ji řekla, že už s ní nemůžu být přítelkyně, obviňuje mě, že ji odsuzuji a říká mi, že nejsem duchovní. Dělám chybu, když si vůči ní stanovuji tyto hranice a lze je považovat za souzení? Jaký je mezi tím rozdíl?

Odpověď Jennifer: Krátká odpověď na tvou otázku zní, že je to hranicí, které je souzením, ale ne všechna souzení jsou špatná. Tím, jak máme více jasno ohledně směru a cesty našeho života, vše co s tímto není v souladu, se pro nás stává velmi zřejmým. I když jsme byli s některými lidmi či v některých situacích po desítky let, začínáme si uvědomovat rozdíl v energii, tím jak se naše energie mění. A tak věci, které jsme tolerovali či připouštěli – ačkoliv se nám nelíbily, začínáme shledávat i pociťovat jinak – a nechce se nám je již tolik tolerovat. A tak se naše hranice začínají zužovat, což jednoduše znamená, že děláme vědomější rozhodnutí ohledně typu energie, jemuž dovolíme být v našem energetickém prostoru a také ohledně toho, kam vkládáme svou energii.

Hranice jsou důležité, neboť řídí proud naší energie. Když chcete něco k pití, co uděláte? Dáte vodu do nádoby, abyste z ní mohli snadno pít. Bez nádoby byste vylili vodu na zem nebo do dřezu, což není optimální způsob, jak uhasit žízeň. Stejně tak je tomu i s energií. Vytvářením hranic vytváříte pro svou energii nádobu, která stanoví, kam vaše energie proudí a co za energii proudí k vám. Hranice jsou způsobem řízení vaší energie, která je typem souzení, ale ne všechna souzení jsou špatná.

„Nejím korýše“ je důležitým souzením, když víte, že jste alergičtí na korýše. „Všichni v mém životě mě milují, ctí a respektují“, je současně hranicí i souzením, jež popisuje způsoby energetické výměny, kterou požadujete ve svém životě od těch ostatních. „Každý mě nenávidí“, je souzením, jež vytváří hranice – pouze lidé kteří vás nenávidí budou vpuštěny do vašeho života. Máme hranice, neboť bez nich by byla naše energie roztroušena. Ve 3D potřebujeme používat souzení, abychom vytvořili hranice, a tak věděli, kam naše energie směřuje, i jakou energii vpouštíme do svého života.

Tím, jak jsi změnila svou energii, tvá přítelkyně měla možnost se otevřít novému paradigmatu energie, kterou jsi pro svůj život vytvořila. Ale neudělala to, a tak propast mezi vašimi frekvencemi se stala tak velkou, že jsi ji už nemohla tolerovat či snášet její chování. Čím jsou tvé energetické frekvence vyšší, a čím silnější jsi ve svém životě, tím méně můžeš tolerovat nižší hustotu energie, neboť se v ní cítíš velmi nepohodlně. Nesoudila jsi ji, vytváříš hranice pro svůj vlastní život, což znamená, že mohla také buď ctít hranice a přidat se k tobě či si najít jiné přátele. Namísto toho, aby jsi o ní měla starost, vytvoř záměr pro milující, naplňující vztahy s lidmi tobě podobné energie ve tvém životě. Toto nesoudí ani nevylučuje nikoho, je to jednoduše silnou hranicí, vytvořenou tvým souzením či rozhodnutím-výběrem ohledně energie, kterou chceš ve svém životě, jež tvoří tvé vztahy a životní zkušenosti plné radosti.

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc. http://enlighteninglife.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj/autora a tato poznámka – pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Mirka S.) 1. 8. 2013

Reklamy
This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s