Putin odradil Obamu před útokem na Sýrii varováním před humanitární katastrofou

11. září 2013

S použitím Sorcha Faal http://www.whatdoesitmean.com/index1703.htm a dalších zdrojů uvedených v článku: OrgoNet

Velmi znepokojující zpráva připravená Putinovou Prezidentskou kanceláří ohledně machinací stojících za rychlým odstoupením USA od použití vojenské akce proti Sýrii praví, že prezident Obama byl „silně odrazen“ od útoku na tento středovýchodní stát poté, když mu prezident Putin pohrozil, že v případě amerického útoku by došlo k „rozpoutání Armageddonu“.

Podle této zprávy se Putin a Obama setkali minulý týden na soukromé schůzce během summitu G-20 v Petrohradě, a ruský vůdce tam varoval svůj americký protějšek, že syrský vůdce Assad je „plně připraven“ zničit přehradní hráz Tagba, vytvářející přehradní jezero Asad  na řece Eufratu, což by způsobilo nejrozsáhlejší člověkem způsobenou katastrofu, jaká se kdy stala na Středním Východě.

Putin dále nabídl Obamovi, jak praví tato zpráva, „poslední šanci“ odvrátit totální zhroucení Středního Východu, které by způsobil americký útok na Sýrii. Výměnou za americké neútočení nabídl ruskou technickou pomoc k zajištění veškerých chemických zbraní Sýrie pod kontrolu OSN.

Jak pokračuje zpráva, Obama nejprve „briskně odmítl“ Putinovu nabídku a varování, načež ruští diplomaté uvědomili Assadův režim, který „do několika hodin“ provedl sérii leteckých útoků na přehradu Tagba s použitím ruských raket KAB-500L-K-E , ale „ponechal si v rezervě“ vysoce obávané rakety na prorážení bunkrů KAB-1500L-Pr, které jsou schopny proniknout 10-20m pod zem nebo 2m do zesíleného betonu, a přehradu Tagba by zcela zničily.

Jak praví zpráva, okamžitě po útoku Assadova režimu na přehradu Tagba vydali hlavní Obamovi spojenci v syrské občanské válce – Národní koalice syrských revolučních a opoziční sil a Svobodná syrská armáda společné prohlášení, v němž se praví, že tento útok, v němž syrské letecké síly shazovaly clusterové bomby na celé okolí přehrady, vydláždil cestu pro bezprecedentní humanitární katastrofu, a varovali, že touto katastrofou je ohrožena východní Sýrie.

Zpráva dále praví, že oblasti v blízkosti přehrady Tagba jsou od poloviny března pod kontrolou různých frakcí Svobodné syrské armády podporované Obamovým režimem.

Přehradní hráz Tagba, vysoká 60 m a dlouhá 4,5 km, tvoří největší přehradu v Sýrii. Její stavba umožnila vytvoření jezera Assad, které je největší syrskou zásobárnou vody. Kdyby Assadův režim provedl svou hrozbu jejího zničení, pokračuje zpráva, katastrofou by byla postižena nejen Sýrie, ale i Irák. V případě protržení přehrady by byly ohroženy nejen 3 milióny lidí v Sýrii, ale i 300 000 lidí na syrsko-irácké hranici.

Irák již dle svých představitelů přijímá nezbytná opatření proti možnému zaplavení zemědělských oblastí, obydlí a ropných pánví.

Iráčtí představitelé také varují, že v případě protržení přehrady by bylo ohroženo přes 430 historických památek a uměleckých děl, včetně zámku Ane z období vlády Abbasidovy a množství jeskyní z helénistické doby.

Jak rovněž praví zpráva, vodní krizi v Sýrii lze pokládat za jednu z hlavních příčin této občanské války. Extrémní sucho (největší v historii) trvá již více než 4 roky, takže milióny lidí z postižených zemědělských oblastí přesídlily do městských oblastí v okolí měst Aleppo a Damašek, což nejméně zdvojnásobilo tamější populaci. Od roku 2009 si noví obyvatelé v městských oblastech vrtají nové hlubší studně pro spodní vodu. Odborníci odhadují, že vlivem těchto ilegálních vrtů bylo ztraceno 60% spodní vody a zmizelo 177 milionů akrů vodonosných prostor, což znamená druhou největší ztrátu vodonosné vrstvy na světě .

Foto: Toto bývala zemědělská půda

Situace ve východní a severní části Sýrie se stala naprosto kritickou, jak praví Jay Famiglietti, hydrolog a vedoucí 7leté satelitní studie NASA. Ta ukazuje, že oblast Tigridu a Eufratu je po Indii na druhém místě co se týče rychlosti ztrát podzemních vod. Domnívá se, že k obnově vodonosných prostor již nedojde .

Mezinárodně uznávaný izraelský profesor Arnon Sofer, vedoucí Státního výzkumného centra obrany, rovněž varoval, že v této oblasti existuje bezprecedentní populační nárůst, a řekl, že jako geografovi mu bylo jasné, že při kombinace nárůstu populace a extrémního nedostatku vody musí vypuknout konflikt.

Události podobné těm, které se odehrávají dnes v suchem postižené Sýrii se odehrály i dříve: v r. 1973  Irák přivedl svá vojska k východním hranicím Sýrie, když Sýrie začala plnit jezero Assad vodou z Eufratu. V r. 1967 Izrael zahájil 6denní válku  z důvodu své snahy odvést vodu z řeky Jordán do pouště Negev. To rozzlobilo Araby, kteří pohrozili, že odvedou tok řeky do Galilejského jezera, a Sýrie zahájila zemní práce, aby odvrátila vodu od Izraele. Tyto zemní práce byly bombardovány Izraelem v letech 1965 a 1966, a v r. 1967 Izrael zahájil skutečnou válku na ochranu svých vodních práv.

Když se Obama dozvěděl o syrském útoku na přehradu Tagba, jak praví zpráva, nařídil zastavit veškeré vojenské akce, „rychle přeběhl“ na Putinovu stranu a začal hledat mírové řešení této války. A jako vždy, opět zapomněl říci americkému lido pravdu o tom, co se skutečně děje.

Jak uzavírá zpráva, vzhledem k tomu, že se syrská armáda nyní znovu zmocnila starého syrského křesťanského poutního místa – vesnice Maaloula, kde o minulém víkendu Obamův režim podpořil rebely nutící věřící pod hrozbou smrti ke konverzi k islámu, nelze vyloučit, že Assadův režim nakonec přehradu Tagba přece jen zničí, což by způsobilo, že oblasti Sýrie ovládané rebely by se staly bezútěšnou pustinou a Obamův režim společně se svými západními spojenci by nesl monumentální náklady na jejich podporu.

September 11, 2013 © EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com. Freebase content licensed under CC-BY and GFDL.

zdroj

Reklamy
This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s