Co můžeme udělat tady a teď? Čím začít?

AllatRa

Podívej se kolem, co se děje v náboženství, ve světové politice. Zdá se, že je dnes mnoho různých náboženství a prakticky všechny vybízejí člověka, aby se pečoval o svou duchovní čistotu, morální hodnoty. Ale ve skutečnosti, a už to není žádné tajemství, se většina služebníků všemožných kultů řídí čistě merkantilními zájmy a utvářejí v lidech spotřebitelské myšlení a ještě více tak zatahují člověka do pasti materie a vytloukají mu duchovní základy zpod nohou. Ať se podíváš, kam chceš, všude jsou záměny. Kněží vykořisťují davy věřících, jako farmáři dojné krávy, vylákávají od nich materiální prostředky pod jakoukoli záminkou. Ničeho se neštítí, využívají moc nad věřícími pro posílení svého politického vlivu, samozřejmě, z hamižných důvodů.

 23_Brigid celtic god

A to už nemluvím o politice. Výsledek vlivu Živočišného rozumu na společnost prostřednictvím této sféry činnosti, spojené s mocí a vládnutím, je evidentní. Ve společnosti se staly samozřejmými egoismus, mamonářství, princip „člověk člověku vlkem“. Národy se dělí na sociální skupiny, politické strany, náboženství, nutí je vzdorovat si, bojovat, zabíjet jeden druhého kvůli zájmům jejich vůdců, využívajících tu starou metodu nejrůznějších slibů k ovládání mas. Je srozumitelné, jak a proč aktivizují politici ve světové společnosti agresi, ale smutné je tom, že to lidé sami podporují. A to i v době, kdy je naopak nezbytná konsolidace celé světové společnosti kvůli přežití lidstva jako druhu, vzhledem k růstu dynamiky, četnosti a rozsahu přírodních kataklizmat a také vzhledem k problémům, s nimiž se lidstvo setká v nejbližší budoucnosti.

Rigden: Ano, pokud se společnost nezmění, pak lidstvo jednoduše nepřežije. V období globálních změn budou lidé kvůli agresivní aktivaci Materiální podstaty (která je podřízena celkovému Živočišnému rozumu), stejně jako jakákoli jiná rozumná materie, bojovat o přežití, tedy národy se budou ničit navzájem a ty, kteří přežijí, zničí příroda sama. Přežít budoucí kataklízmata bude možné pouze při spojení celého lidstva a pouze při kvalitní změně společnosti v duchovním smyslu. Pokud budou lidé společným úsilím moci změnit směr pohybu světové společnosti ze spotřebitelského směrem ke skutečnému duchovnímu rozvoji, s dominancí Duchovního principu, bude mít lidstvo šanci to období přežít. Dokonce ještě víc, i společnost, i budoucí pokolení budou moci vstoupit do nové kvalitní etapy svého rozvoje. Ale pouze nyní to záleží na reálné volbě a skutcích každého! Co je hlavní, mnozí lidé planety to chápou, vidí blížící se katastrofu, kolaps společnosti, ale nevědí, jak se tomu všemu postavit a co dělat.

Anastasie: Tak co je tedy zapotřebí dělat, aby se společnost změnila tady a teď? Čím začít?

Rigden: Začít jednoduše u sebe. Bude-li člověk chápat smysl svého života, smysl duchovního rozvoje, bude se kvalitativně i sám měnit. A budou-li tyto znalosti dostupné pro mnohé lidi na Zemi, pak i společnost celkově se dříve či později změní, a tedy i vektor pohybu lidské civilizace bude celkově naprosto jiný.

Anastasie: Pro člověka, který se zamotal do výtvorů lidského rozumu (do množství stávajících náboženství, jejich koncepcí a dogmat), je dnes ve skutečnosti velmi složité pochopit duchovní podstatu, smysl, skutečnou příčinu, kvůli níž on existuje v daném světě. Prostá pravda byla zkomplikována, a proto se stala její podstata nepochopitelná.

Ovšem, dnes má jakýkoli člověk k dispozici množství nástrojů: duchovních cvičení, modliteb, meditativních technik a tak dál. Konečný cíl je jasný – duchovní osvobození. Ale společný základ, podstata, díky čemu se dosahuje nejvyššího duchovního stavu, je ztracena. Vždyť nástroje sami o sobě neposkytují pochopení prvotního základu. Ten je skrytý ve vědomí a vnitřních pocitech Mistra, který se věnuje vlastnímu sebezdokonalování s pomocí daných nástrojů. Nemohl byste lidem povědět o původní Pravdě, v čem je smysl duchovního rozvoje člověka?

pokračování v článku Smysl duchovního rozvoje člověka

zdroj

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s