Mike Adams – Globálne oteplenie, alebo ochladenie?

HISTORICKY NIZKÉ TEPLOTY V USA DOKAZUJÍ GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ, NEBO SNAD NE?

vortex

Globální oteplování se prý stále zhoršuje. Právě v těchto chvílích se většina území Spojených států ocitla v sevření takového mrazu, který obyvatelé Severní Ameriky nezažili za několik posledních desetiletí. Podle vědeckých zdrojů je však právě toto nebývalé počasí silným důkazem toho, že se globální oteplování prohlubuje. Ty samé oficiální zdroje v létě loňského roku, kdy jsme zažívali nebývale vysoké teploty, říkaly to samé – “Podívejte, toto je důkaz toho, že dochází k prohlubování jevu zvaného globální oteplování.” Jinými slovy ať je teplo nebo mráz to vše je podle oficiálních kruhů důkazem pro globální oteplování. Lidé jsou zmateni, ale když to říkají vědci, tak na tom asi něco bude.

Termín “globální oteplování” je jednoduše řečeno “klimatickým woodoo”. Ctitelé falešné vědy si s kvalitním vysvětlením nedělají vůbec žádné potíže: hurikány (nebo nedostatek hurikánů), tornáda (nebo nedostatek tornád), příliš mnoho deště (nebo naopak příliš málo srážek), vysoké teploty (či opačně zase nízké teploty) a v podstatě jakákoliv událost, která nějakým způsobem souvisí s počasím, je pro jisté instituce důkazem globálního oteplování.  Pak se ovšem v rámci zdravého rozumu musíme zeptat sami sebe, jaký druh počasí by musel nastat, aby nesl symptomy “globálního ochlazování”? Odpověď je poměrně prostá – žádny. Protože všechny události související s počasím jsou vzaty jako rukojmí v rámci důkazu pro probíhající “globální oteplování”. Kdyby celá věc nebyla spíše k pláči, člověk by se musel skutečně od srdce zasmát nad takovou komedií.

“Globální oteplování” – praktická ukázka hypnotizování veřejnosti

Stejně jako každý druh falešného systému víry je i problematika “globálního oteplování” ve skutečnosti součástí masové hypnózy, kterou Systém používá směrem k veřejnosti. Tento druh hypnózy má takovou sílu, že i když se budou lidé třást chladem, budou sami sebe (pod vlivem vědeckých atributů šířených masmédii) ve své mysli přesvědčovat o tom, že jde o “globální oteplování”, i když tím budou zcela popírat stávající realitu. Ve skutečnosti je globální oteplování postaveno na stejném druhu polovičatého myšlení jako například očkování proti chřipce. Naočkujte si chřipkový virus a nebudete mít chřipku. Lidé jsou o této skutečnosti systematicky přesvědčováni, i když opak je realitou – mnohdy daleko rychleji dostane chřipku právě ten, který se nechal očkovat. Ve skutečnosti vlastní vědecké studie prokazují, že na velké většině lidské populace nemusí očkování vůbec fungovat. Ale když lékařské kapacity říkají to nebo ono, pak to přece musí být pravda a nezáleží na tom, že tu máme “lékařské woodoo” jako vyšité.

Globální oteplování a trh s předpověďmi soudného dne

Kult “globálního oteplování” používá stejný druh falešné vědy, jehož účelem je především šířit strach v prostředí globální lidské společnosti na podvědomé úrovni (podobně jako je tomu s očkováním v medicíně).

Strach společnosti v této oblasti je velmi důležitý, neboť “Systém” potřebuje stále větší a větší zisky – globální kontrolu nad emisemi a tím i kontrolu prakticky nad veškerou ekonomickou činností. Pokud se “Systému” bude dařit dostatečně úspěšně šířit strach ve společnosti, jakýsi mýtus “soudného dne”, pak podstatně efektivnějším způsobem bude moci požadovat stále více finančních prostředků tím, že bude nutit státní ekonomiky platit “uhlíkové daně”, které nejsou ve skutečnosti ničím jiným než výnosným podvodem na vysoké úrovni.

Prostě “globální oteplování” hýbe celou pozemskou společností. V těchto dnech musela být kontrolovaná světová masmédia hodně zoufalá, když musela informovat o uvíznutí vědecké výzkumné lodi ve velmi masivní ledovcové vrstvě nedaleko Antarktidy. Redaktoři se museli asi pěkně zapotit, když záměrně vynechávali informaci o tom, že 98% zachraňovaných pasažérů z ledovcového sevření byli klimatologové, kteří byli na jedné z vědeckých výprav, jež měla prokázat oprávněnost tvrzení, co se týče globálního oteplování”. Osud dokáže být v některých případech velmi sarkastickým. Jinými slovy řečeno, křeč mainstreamu nemohla být v tomto případě markantnějšího rázu. Jenomže ve skutečnosti je toho podstatně více.

Každý kult je založen na pouhé víře, nikoliv na skutečném důkazu

Je tomu přesně tak. Stejně jako kterýkoliv jiný kult je i globální oteplování založeno na “víře” namísto skutečných důkazů. “Systém”, který nám podsouvá tvrzení ohledně “globálního oteplování”, ani nepotřebuje žádný skutečný důkaz. Oni jen potřebují, aby jejich víra byla systematicky posilována médii a jinými podobnými nástroji moci tak, aby sdílení této iracionální víry v lidské společnosti bylo co nejsilnější. To samo o sobě vytvoří dostatečně mocné potvrzující prostředí, že mají pravdu.

Nezapomeňte, že ve hře tu jsou ta samá mainstreamová média, která sama o sobě tvrdí, že státní dluh nijak nevadí, že “Obamacare” je naprosto úžasná věc, že válka je důležitý nástroj pro zachování míru ve světě, že je zcela bezpečné jíst geneticky modifikované potraviny a že vakcíny dokonce zvyšují naše “IQ“. Všechna tato média se nyní aktivně podílejí na “prodeji” mýtu o “globálním oteplování” a jakéhosi “soudného dne”, kterému prý stojíme tváří v tvář. Jak jsem již řekl v úvodu, oni jdou dokonce tak daleko, že jsou lidem ochotni do očí tvrdit, že toto “extrémně chladné počasí” v oblasti Severní Ameriky je způsobeno právě “globálním oteplování” a že pokud nebudeme platit další “uhlíkové daně“, pak v příštím roce přijde ještě větší zima.

Nejsmutnější na této věci je fakt, že valná většina lidí tomuto neuvěřitelnému mýtu stále věří. V podstatě je to podobné tomu, jako kdyby nám někdo vštěpoval do hlavy, že se zemská rotace neustále zrychluje, a pokud to takto půjde dál, pak všichni zemřeme, neboť budeme vymrštěni do vesmíru. A když by se změřil opak – zpomalení rotace, pak by to byl důkaz toho, že se ve skutečnosti z globálního hlediska rychlost rotace naší planety zvětšuje. Uvědomujete si, jakou demagogii jsou lidé schopni přijímat? A kde se nachází obyčejná logika prostého rozumu?

—————————————————–

Poznámka: Dovolil bych si zcela nezávisle malou poznámku směřující k materiálu Mika Adamse. Z obsahu textu je patrné, že se Mike docela slušně “rozpálil” a svým způsobem i trefil onen pověstný hřebíček na hlavičku, ale na druhou stranu mám za to, že všechny proklamace stavící se proti “globálnímu oteplování” na jedné straně nebo proti “globálnímu ochlazovaní” na straně druhé jsou aktivity, které jdou z jednoho extrému do druhého. Součástí mé filosofie je jistým druhem přesvědčení, že nikdy nic není pouze černé nebo bílé.

Chci tím říci, že si osobně ani zdaleka nejsem jist tím, na čí straně a kde vlastně stojí pravda. V USA prožívají nebývalé mrazy. My zde ve Střední Evropě prožíváme zase nebývalé teplo na to, že je leden. Ne, že by mi nebylo přímené v lednu poslouchat ráno zpívající ptactvo (jistě jste si toho také povšimli), ale ve skutečnosti to není normální. Takže k čemu směřuji? Osobně si nemyslí, že dochází ke “globálnímu oteplování” a stejně tak si nemyslím, že dochází ke “globálnímu ochlazování”.

Svým způsobem jsem přesvědčen o něčem jiném. Jsem přesvědčen o tom, že globální klima vstupuje do stále výraznějšího stavu rozkolísání. Tento aspekt však nakonec může být podstatně nebezpečnější než ono “globální oteplování” či “globální ochlazování” (neboť v těchto případech se systém globálního klimatu sice vychyluje, ale postupně jedním směrem a tím pádem je do určité míry předvídatelný). Ovšem pro status prudkého klimatického rozkolísání, kdy jednotlivé výkyvy probíhají jednak různě na různých místech světa a jednak jsou jejich přechody poměrně rychlé (řádově v týdnech), platí jediná jistota, kterou je nejistota, resp. absolutní nepředvídatelnost. A příčiny? To je již na další velmi dlouhé vyprávění. (J. CH.)

(c)2013 Mike Adams
Translation: Alhambra

http://www.matrix-2001.cz/

This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s