Propagácia homopáru

http://www.hlavnespravy.sk

Okolo propagácie homopáru Ikeou vznikol konflikt

Ikea sa stáva propagátorom netradičných zväzkov a homosexuálneho životného štýlu, voči čomu sa ohradila Aliancia za rodinu

Firma Ikea  „kráča s dobou a dnešným trendom“. V rámci svojich služieb dizajnu prezentuje firma v slovenskej verzii svojho časopisu Live z Ikea Family “homorodinu“.

ikea-censura-le-lesbiche-dal-catalogo-russo2Obr. Lesbický pár Clara a Kirsty

Lesbický pár s malým dieťaťom Issacom bojuje v článku s priestorom v malom byte, ktorý im pomôže dizajnérka zariadiť. Ikea podľa Aliancie za rodinu, takto podsúva svojím klientom, že spolužitie dvoch osôb rovnakého pohlavia je možné definovať ako rodinu.

Aliancia za rodinu ako iniciatíva zameraná na ochranu manželstva ako zväzku muža a ženy a rodiny založenej manželstvom ako najlepším priestorom pre výchovu detí nesúhlasí s tým, aby sa takéto formy spolužitia verejne propagovali a mätúco nazývali rodinou, ako to robí v spomenutom zákazníckom magazíne obchodná sieť IKEA. Spoločnosť si takto ničí svoje dlhoročne budované pro-family smerovanie, ktoré naše rodiny veľmi oceňovali.

„Sme presvedčení, že mama a ocko navždy je to najlepšie pre deti,“ hovorí jeden z aktivistov Aliancie Anton Chromík a dodáva:

„Mali by sme ako spoločnosť, ale aj jednotlivci či firmy, vždy robiť všetko pre to, aby deti vyrastali v úplných rodinách s mamou a otcom ako vzormi. Úprimne si vážime neodňateľnú dôstojnosť každej osoby bez ohľadu na jej rasu, vierovyznanie, sexuálnu orientáciu či iný aspekt jej osobnosti, ale dôrazne sa ohradzujeme voči tomu, aby sa páry osôb rovnakého pohlavia vo verejnom priestore propagovali a označovali ako rodina.“

Ku kauze zákaznícky magazín IKEA Anna Verešová z Aliancie za rodinu dodáva:

„Je nám ľúto, ak  magazín spoločnosti IKEA na Slovensku nerešpektuje náš zákon o rodine a verejne propaguje ochudobnenie dieťaťa o otcovskú lásku a starostlivosť, ku ktorej bohužiaľ dochádza pri výchove detí v spolužití dvoch žien. Bolo by vhodné, aby si spoločnosť IKEA uvedomila, že deti si zaslúžia to najlepšie a to otca aj mamu a vo svojich magazínoch propagovala to najlepšie pre deti. Žiadame spoločnosť o stiahnutie magazínu a verejné ospravedlnenie. Ak sa tak nestane budeme informovať naše rodiny, aby si našli vhodné formy protestu, ako je  vrátenie klubových IKEA kariet a zváženie nákupov v tejto spoločnosti.“

 Spoločnosť IKEA reagovala na emaily jednotlivcov k tejto téme vyjadrením, v ktorom o.i. uvádza:

Tento článok sme zverejnili vo viac ako 25 krajinách. Dúfame v to, že pri postupnom zviditeľňovaní našich hodnôt dlhodobo prispejeme k pozitívnym zmenám a môžeme byť nápomocní v tých krajinách, kde naďalej pokračujeme v našej činnosti. 

Chromík sa pýta: „Aké hodnoty a aké zmeny má na mysli spoločnosť IKEA? Chce dosiahnuť redefiníciu manželstva aj v našej krajine?“ Občianska iniciatíva Aliancia za rodinu vznikla v decembri 2013, ako reakcia na čoraz častejšie spochybňovanie chápania manželstva ako zväzku muža a ženy a rodiny založenej manželstvom. K Aliancii za rodinu sa dosiaľ prihlásilo už viac ako 60 organizácií združujúcich desaťtisíce našich občanov, ktoré vyjadrili súhlas s jej vyhlásením a ich počet stále narastá. Zoznam členov ako aj text vyhlásenia je možné nájsť na www.alianciazarodinu.sk.

 Slovenské národné stredisko pre ľudské práva nesúhlasí so stanoviskom Aliancie za rodinu

Článok o homosexuálnom páre s dieťaťom, ktorý 14. januára kritizovala Aliancia za rodinu, nepodkopáva význam tradičnej rodiny v spoločnosti a žiadnym spôsobom nie je v konflikte so zákonom o rodine. Pre TASR to dnes uviedla Katarína Szabová zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva (SNSPĽP).

“Slovenské národné stredisko pre ľudské práva víta a podporuje snahy spoločnosti IKEA poukazovať na rozmanitosť spoločnosti a nevidí dôvod na stiahnutie daného článku, respektíve celého magazínu z obehu,” dodala.

“V prvom rade je potrebné podotknúť, že v danom článku sa nepropaguje homosexuálne spolužitie dvoch partnerov a taktiež sa nepíše o inštitucionalizovanej rodine založenej manželstvom. V článku ide konkrétne o spôsob zariadenia bytu obývaného dvomi dospelými osobami a dieťaťom, ktoré vychovávajú,” konštatovala. “Spolužitie dospelých osôb rovnakého pohlavia je v našej spoločnosti bežné a teda by sme sa nemali tváriť, že takéto partnerstvá neexistujú. Naša spoločnosť v duchu demokratických princípov rešpektuje slobodu a rovnosť všetkých ľudí v dôstojnosti i v právach, a preto nikoho nie je možné diskriminovať z dôvodu sexuálnej orientácie,” zdôraznila.

V spoločnosti je podľa nej viacero foriem rodiny, čo vyplýva aj z čl. 2 zákona o rodine, v ktorom sa uvádza, že spoločnosť všetky formy rodiny všestranne chráni.

“Rodina nemusí byť nevyhnutne založená manželstvom, hoci v našej spoločnosti je tradičné vnímanie rodiny spojené práve s manželstvom muža a ženy,” uviedla Szabová.

 Čo skutočne uzákoňuje zákon o rodine?

Anton Chromík, hovorca Aliancie za rodinu sa preto pýta Slovenského národného strediska pre ľudské práva, či má dieťa právo na otca? Či podľa nášho zákona o rodine môže mať dieťa dve matky a žiadneho otca? Či je možná v Slovenskej republike adopcia detí takýmito pármi, alebo či je možné umelé oplodnenie takýmto párom? Nie je.

Každé dieťa si zaslúži otca aj mamu. Zákon o rodine určite inými formami rodiny nemyslí formy, ktoré sú v rozpore so zákonom. Stáva sa, že z rôznych ťažkých dôvodov v rodine niektorý z rodičov chýba a uvedomujeme si mnohokrát bolestne túto situáciu. Nikto určite vopred takúto situáciu neplánoval a ak áno bolo by to veľmi necitlivé voči dieťaťu. Dieťa nie je predmet, je to dar. Neslúži na uspokojovanie našich citových potrieb, ale je osobou, ktorej sa majú obaja rodičia povinnosť darovať. Aj ocko aj mama.

Spoločnosť práv občanov nepovažuje zo strany IKEA za nevinné, ak zobrazuje homosexuálne spolužitia vo forme rodiny

Občianske združenie Spoločnosť práv občanov (SPO, o.z.) sa pripája k protestu Aliancie za rodinu voči spoločnosti IKEA. Spoločnosť IKEA importuje spôsob života lesbického páru s dieťaťom, čo je v pomeroch slovenskej spoločnosti neželaný jav. Slovenská spoločnosť potrebuje štandardne rodinu v podobe otca a matky s deťmi. Vytváranie vzťahov, kde tzv. rodičmi sú osoby rovnakého pohlavia vedie k rozvratu tradičných hodnôt a je nalinkované kruhmi, ktoré majú celosvetovo záujem o rozbitie tradičnej štruktúry rodiny. Nepovažujeme zo strany IKEA za nevinné, ak zobrazuje takéto formy spolužitia vo forme rodiny.

Občianske združenie Spoločnosť práv občanov (SPO, o.z.) vyzýva na bojkot nákupu výrobkov v predajniach IKEA. Okrem iného, máme vážne pochybnosti o kvalite výrobkov za tie ceny, za aké sa predávajú na území Slovenska.

Stanovisko za občianske združenie uviedol Rastislav Blaško.

http://www.hlavnespravy.sk/aliancia-za-rodinu-upozornila-na-dalsi-pripad-podkopavania-tradicnej-rodiny/201609/

This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

3 Responses to Propagácia homopáru

 1. Frederica píše:

  Súhlasím s tým, že rodina pozostáva z otca matky a potomkov. V prvom rade to naznačuje už samotné slovo RODina. Vzniklo odvodením zo slova ROD. Vzhľadom na fakt, že dve osoby rovnakého pohlavia v nijakom prípade nemôžu založiť rod, čiže riadne priviesť na svet potomstvo je vylúčené aj označenie takého spolužitia ako RODina.
  Nič si nenahovárajme, niekomu sa veľmi hodí, aby sme stratili všetky ľudské tradičné hodnoti.
  Dokonca si v mnohých krajinách takéto páry osvojujú deti, v prípade mužských párov, alebo jedna zo žien lesbického páru nájde spôsob ako počať. Žiaľ ani jeden z uvedených spôsobov nie je prirodzený a ani neposkytuje dieťaťu možnosť zdravého vývoja.
  Človek má dva energetické piliere, ženský a mužský. No výchova v partnerskom zväzku dvoch rovnakých pohlaví neumožňuje rozvoj oboch pilierov. Človek následkom takejto výchovy nikdy nieje schopný správne energeticky dozrieť. Stáva sa energeticky labilným, a aj si vytvára netradičné sexuálne vzory, ktoré ale pre neho nemusia byť primárne, len následok sekundárnej výchovy.
  Je absurdné, aby zdravý jedinec, počatí mužom a ženou následne musel podstúpiť takto neprirodzenú výchovu a vývoj.
  Je predsa všeobecne známe, že dieťa si vytvára vzorce správania v rannom detstve podľa toho s ktorým z rodičov sa identifikuje.
  Zatiaľ spoločnosť nemá žiadne skúsenosti s takto vychovanými ľuďmi.
  Kto má záujem na tom, aby vznikala skupina labilných, ľahko ovládateľných ľudí?

  • atlara píše:

   Frederica, absolútny súhlas … stotožňujem sa s Tvojím názorom …

  • precious píše:

   neviem, ideme sa tváriť, že labilných, ľahko ovládateľných ľudí produkuje LEN prípadné homoorientované súžitie partnerov?
   nedokáže takýchto ľudí vyprodukovať i súžitie v normálnej rodine?
   a čo osamelý rodič starajúci sa o deti? ten dokáže rozvíjať piliere oboch pilierov u svojich detí a dokážu deti z takýchto rodín správne energeticky dozrieť?
   prečo všetci moji priatelia – homosexuálne orientovaní pochádzajú práve z rodín, kde bol otec a matka a teda podľa všetkého mali možnosť osvojiť si TRADIČNÉ SEXUÁLNE VZORY? A prečo nie sú labilní, ale sú plne vyrovnaní so svojou orientáciou?
   Celé mi to príde, akoby tou labilitou trpeli tí, ktorí sa snažia zatvárať oči pred tým, že i takéto súžitie existuje… to akože to nevidia, tak to neexistuje?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s