“Neuveriteľný akt agresie”

www.hlavnespravy.sk

kerry-lavrovRusko odsúdilo výroky Johna Kerryho na adresu svojho zásahu na Ukrajine

Podľa rezortu ruskej diplomacie sa Kerry nesnažil “pochopiť zložité procesy, prebiehajúce v ukrajinskej spoločnosti a objektívne zhodnotiť situáciu

Najnovšie vyjadrenia šéfa americkej diplomacie Johna Kerryho k situácii na Ukrajine obsahovali hrozby namierené voči Moskve, čo je neprijateľné. Uviedlo to dnes vo svojom vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí, z ktorého citovala agentúra Interfax.

krym2

Podľa rezortu ruskej diplomacie sa Kerry nesnažil “pochopiť zložité procesy, prebiehajúce v ukrajinskej spoločnosti a objektívne zhodnotiť situáciu, ktorá sa neustále zhoršuje po násilnom prevzatí moci radikálnymi extrémistami v Kyjeve”. Namiesto toho používa rétoriku “studenej vojny“, namierenú nie voči tým, ktorí uskutočnili prevrat, ale voči Ruskej federácii.

USA a ich spojenci podľa vyhlásenia ruského ministerstva zatvárali oči nad “vyčíňaním bojoviek Majdanu, ich šikanovaním politických oponentov a bežných občanov, militantnou rusofóbiou a antisemitizmom a znesvätením pamiatky hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny”. Washington ignoroval, že “nový režim v Kyjeve pošliapal dohodu z 21. februára, podpísanú ministrami zahraničných vecí Nemecka, Francúzska a Poľska, a vytvoril vládu víťazov, ktorá v skutočnosti vyhlásila vojnu ruskému jazyku a všetkému, čo je spojené s Ruskom. Spojencami Západu sú teraz neonacisti, ničiaci pravoslávne kostoly a synagógy,” konštatuje vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí.

krymKerry v nedeľu odsúdil Rusko za “neuveriteľný akt agresie” na Ukrajine a pohrozil “veľmi vážnymi dôsledkami” zo strany USA a ďalších krajín, vrátane sankcií, ktoré by Rusko izolovali ekonomicky. Kerryho kritika sa objavila v čase, keď Washington a jeho spojenci odsúdili najnovšie kroky ruského vedenia po tom, ako Putin v sobotu dostal od Rady federácie, hornej komory parlamentu, povolenie na vyslanie vojenských jednotiek na ochranu rusky hovoriaceho obyvateľstva Krymu a Ukrajiny.

Ruské sily podľa ruských i ukrajinských zdrojov od soboty prakticky bez jediného výstrelu obsadili a obkľúčili všetky základne ukrajinských ozbrojených síl na Kryme. V súvislosti s touto situáciou dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov uviedol ukrajinskú armádu do stavu plnej bojovej pohotovosti.

zdroj

krym3

MZV RF: Západ je spojencom neonacistov

Spojencom Západu sú teraz zjavní neonacisti búrajúci pravoslávne chrámy a synagógy, vyhlásilo v pondelok MZV RF v kontexte situácie na Ukrajine.

„Zamlčuje sa, že práve USA a ich spojenci zatvárali oči na vyčíňanie ozbrojencov Majdanu, ich ponižovanie politických odporcov a obyčajných občanov, bojovo naladenú rusofóbiu a antisemitizmus“, – vraví sa v informácii.

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_03/MZV-RF-Zapad-je-spojencom-neonacistov-5343/

krym4

Krym vyhlásil o prechode na jeho stranu leteckej brigády

Vo vláde Krymu vyhlásili o prechode na stranu regionálnych predstaviteľov moci 204. stíhacej leteckej brigády Vojenského letectva Ukrajiny, ktorá je vyzbrojená stíhačkami MiG-29 a cvičnými L-39.

krym1

Informuje sa, že na stranu „krymského národu“ prešlo 800 vojakov nachádzajúcich sa na základni. Na letisku v Belbeke sa nachádza celkovo 45 stíhačiek a 4 cvičné lietadlá, avšak fungujú normálne z nich iba 4 MiG-29 a jedno L-39.

Krymskí predstavitelia moci predtým informovali, že pod ich vedenie prešlo vyše 5000 vojakov vnútorných vojsk, štátnej hraničnej služby a ozbrojených síl Ukrajiny.

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_03/Krym-vyhlasil-o-prechode-na-jeho-stranu-leteckej-brigady-8510/

krym5

Reklamy
This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s