Ostreľovačov v Kyjeve najali lídri Majdanu

http://slovak.ruvr.ru/

V Internete sa zjavila nahrávka z rozhovoru Vrchnej predstaviteľky EÚ pre zahraničné otázky Catherine Ashtonovej a hlavy MZV Estónska Urmasa Paeta, ktorá sa dostala do rúk Bezpečnostnej služby Ukrajiny.

Obaja európski politici si vymieňajú dojmy o situácii na Ukrajine. Urmas Paet spomína, že snajperi strieľajúci na ľudí v Kyjeve, boli najatí lídrami Majdanu. Rozpráva, že všetky dôkazy, ktoré mu ukázali svedčia o tom, že zabíjali jedni a tí istí snajperi.

„…Teraz je stále jasnejšie, že za týmito snajpermi nestál Janukovyč, ale ktosi z novej koalície“, – povedal Urmas.

zdroj

Estónsko potvrdilo pravdivosť rozhovoru o snajperoch na Majdane

MZV Estónska potvrdilo pravdivosť telefonátu hlavy estónskej diplomacie Urmasa Paeta s Vrchnou predstaviteľkou EÚ pre zahraničné otázky Catherine Ashtonovou, v ktorom sa medziiným posudzuje otázka o snajperoch strieľajúcich v Kyjeve počas akcií na Majdane.

„Je mimoriadne nepríjemné, že také odpočúvanie sa vôbec robilo“, – vyhlásil Paet. Podrobnejších komentárov sa diplomat zdržal.

Nahrávka rozhovoru Paeta s Ashtonovou sa zjavila dnes na zdroji YouTube. Ľudia, ktorí zahynuli na Majdane na oboch stranách, boli podľa slov Paetu zabití jednými a tými istými snajpermi, ktorých si najali lídri Majdanu.

http://slovak.ruvr.ru/

Estónsky minister zahraničných vecí potvrdil autenticitu nahrávky telefonátu o kyjevských ostreľovačoch

http://www.zemavek.sk/

Estónsky minister zahraničných vecí potvrdil autenticitu záznamu rozhovoru so šéfkou zahraničnej politiky EÚ. Urmas Paet v ňom povedal, že ostreľovači, ktorí strieľali na demonštrantov a políciu v Kyjeve boli najatí vodcami Majdanu.

Paet pre tlačovú agentúru RIA Novosti povedal, že hovoril s Catherine Ashton minulý týždeň, hneď po odchode z Kyjeva, ale ďalších komentárov sa zdržal s tým, že  si musí “najskôr vypočuť nahrávku”.

1

“Je to veľké sklamanie, že sa takýto odposluch konal. Nie je to náhoda, že bol tento rozhovor nahraný [na intenet] dnes” zdôraznil. “Môj rozhovor s Ashton sa konal minulý týždeň hneď po tom, čo som sa vrátil z Kyjeva. V tej dobe som bol už v Estónsku, ” dodal Paet.

RT tiež kontaktovala hovorkyňu Catherine Ashtonovej, Maju Kocijancic, ktorá povedala: “zverejnené telefónne rozhovory nebudeme komentovať”.

Rozhovor sa konal po tom, ako estónsky minister zahraničia Urmas Paet navštívil ukrajinské hlavné mesto Kyjev 25. februára, na vrchole stretov medzi proeurópskymi demonštrantami a bezpečnostnými silami. Na internet ho údajne nahrali na web dôstojníci ukajinskej bezpečnostnej služby (SBU), lojálni k zvrhnutému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi, ktorí sa napojili na telefón Paeta a Ashtonovej. Počas rozhovoru  Paet zdôraznil, že

“”Existuje čoraz silnejšie vysvetlenie, že za ostreľovačmi nebol Janukovyč, ale to bol niekto z novej koalície”

Nahrávku v angličtine si môžete vypočuť tu:

Podľa Estonian FM , “všetky dôkazy ukazujú” že ” rovnakí ostreľovači ” na Majdane strieľali na ľudí z oboch strán – aj na políciu aj na demonštrantov.

неудобная правда о майдане 2: разбор стрельбы по безоружны

snip

snip1

Majdan jak ho neukážou ve zprávách

zdroj

 

Reklamy
This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s