Viete ako si zmeniť svoju realitu ?

To, že človek nad niečím rozmýšľa, alebo na niečo myslí, tým spôsobom, že mu niečo vadí, niečo ho obmedzuje, alebo odmieta vytvára príčinu smerom do budúcnosti, aby sa mu dialo presne to čo mu vadí a obmedzuje. To znamená, že sa mu daná vec, alebo dej zhmotní a pocíti podobné stavy opäť. V budúcnosti sa mu vytvoria také situácie, ktoré potvrdia jeho očakávania a presvedčenia o týchto veciach a dejoch. Potvrdí sa mu presne to, ako o nich v minulosti rozmýšľal. Napr. sťažovanie si na niečo čo nás obmedzuje a pocitom, že nám niečo vadí zadávame príčinu do budúcnosti, že nám budú ľudia a život svojimi skutkami a situáciami vytvárať tento pocit. Budeme sa cítiť obmedzovaní a budeme sa sťažovať.

Takto to pôjde dookola. Keď chceme zmenu je treba prestať sa sťažovať, cítiť sa obmedzene a vyhodnocovať situácie týmto starým spôsobom. Treba sa na to pozrieť tvorivo a vyhodnotiť situáciu už inak, po novom.

Zasmejme sa, poďakujme a staňme sa zodpovednými. Buďme si vedomí toho, že sme si to do života pritiahli sami a zoberme za to zodpovednosť. Tým príjmeme postoj tvorcu svojho života a budeme si vytvárať život podľa svojich predstáv práve tým, že zareagujeme už po novom. Naučme sa na sebe zasmiať, je to najsilnejšia energia na svete. Nestratíme nič práve naopak. Začneme sa cítiť lepšie, pribudne nám energia, ktorá pred tým od nás odchádzala. Zbavíme sa svojej obmedzujúcej sebadôležitosti, ktorá nás nútila reagovať tak, aby sme náhodou nestratili tvár, alebo aby sme netrpeli. Nejde o nič. Vyskúšajte tento nový postoj a budete prekvapení. Vaša realita tak, ako aj situácie sa zmenia, začnú reagovať po novom.

My máme tu možnosť už niečo neurobiť, už nejako nezareagovať. Máme možnosť si vybrať. Máme možnosť zmeniť svoju realitu.

www.sebapoznanie.sk

Reklamy
This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s