Prekliate knihy – Stanzy Dzyana

http://slovak.ruvr.ru/

Od dávnych čias existuje názor, že diela skrývajúce tajné znalosti starobylých civilizácií pochádzali možno z iných planét. Na Západ túto myšlienku doviezol mudrc a cestovateľ Apollonio di Tiana.

Na vlastné oči videl knihu dovezenú do Indie z Venuše, ktorú nazvali koncom XVIII. storočia ako Stanzy Dzyana, alebo Kniha Dzyana. Prekliata kniha narobila tak ako aj má, veľa problémov Jelene Blavatskej, ktorá zverejnila úryvky Stanzov vo svojej Tajnej doktríne. Počas cestovania po Egypte sa Blavatská zoznámila s koptským mágom, ktorý jej porozprával o existovaní veľmi nebezpečnej knihy nachádzajúcej sa v tibetskom kláštore. Vraj Kniha Dzyan odhaľuje tajomstvá vzniku a svetového zriadenia nášho Vesmíru. Tieto znalosti tibetskí mudrci dostali priamo z planéty Venuša: buď od Najvyššieho rozumu, alebo od mimozemšťanov.

Blavatská často cestuje, žije buď v Amerike alebo v Indii, kde sa jej nejako podarilo získať prekliatu knihu. A vtedy začala dostávať vyhrážky, že ak nevráti Stanzy, čakajú ju veľké problémy. Žiadali ju zničiť všetky zápisy spojené s knihou a nikde o nich nespomínať. Autor listov hrozil chorobou v prípade neželania splniť jeho požiadavky. Blavatská nezareagovala a ťažko ochorela. Len o 3 roky sa jej vďaka návštevy Indie, kde jej pomohli domáci lekári, podarilo uzdraviť. Ale onedlho znovu došlo k nešťastiu. V roku 1871 počas návštevy do Egyptu sa Blavatská nachádzala na palube lode Evnomia. Došlo k explózii, fakticky všetci cestujúci zahynuli. Okrem Blavatskej, ktorá prežila. Keď sa vrátila do Londýna, chcela predviesť ľuďom Stanzy Dzyana a dúfala, že sa tak zachráni pred prenasledovaním. Ale aj počas akcie sa ženu pokúsila zabiť neznáma osoba tvrdiaca, že ju riadia diaľkovo. A keď kniha zmizla z trezoru v hoteli, Blavatská sa uistila, že proti nej je sprisahanie.

O niekoľko desaťročí sa Blavatskej podarilo získať kópiu knihy napísanú v neznámom jazyku senzar. Preložila ju do angličtiny a zverejnila v roku 1915 v Hermetic Publishing Copmpany v San Diego. Kritici a vedecké spoločenstvo kritizovali publikáciu a zorganizovali kampaň proti Blavatskej. Jej reputácia bola dosť naštrbená a odvtedy tento útok už nezvládla.

Kniha vydaná v roku 1915 sa v súčasnosti nachádza v knižnici Kongresu vo Washingtone. Ale tajomstvo ostáva tajomstvom: v skutočnosti sa v tejto knihe nachádzajú tajné znalosti indických mudrcov, pomocou ktorých sa dajú čítať knihy na diaľku, riadiť predmety a dá sa získať kľúč ku knižnici svetového rozumu, alebo je to len literárna mystifikácia?

 zdroj

 

Reklamy
This entry was posted in Dejiny. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s