ÉTERICKÉ A ASTRÁLNE TELO

Na rozdiel od vášho tela, Vaše vedomie nie je vôbec fyzické. Vášho vedomia sa nemôžete dotknúť alebo ho zvážiť. Aby toto nehmotné vedomie mohlo fungovať cez vaše telo, potrebuje prepojenie cez vrstvy, ktoré ho s ním spájajú. Tieto vrstvy sú známe ako éterické a astrálne telo. Sú tvarované podobne ako vaše telo. Dostatočne fyzické, aby mohli vplývať na telo a zároveň byť ovplyvňované vedomím. Obyčajne nemôžete vidieť éterické a astrálne telo, ale použitím špeciálnych nástrojov na videnie, je ich možné detekovať.

Eterické telo vyzerá ako žiariaci duch obaľujúci vaše fyzické telo. (Etheric body, Subtle energy body). Je to energetická štruktúra, ktorá riadi vaše biologické bunky pri ich raste a organizovanom správaní. Udržuje vás nažive a zdravých. Predstavte si éterické telo ako magnetické pole, ktoré pôsobí na jemné železné piliny a usporadúva ich do pravidelnej štruktúry. To isté sa deje aj s bunkami vášho fyzického tela. Bez vášho éterického tela by sa vaše fyzické telo prakticky rozpadlo. Ľudia, ktorí prišli o svoje končatiny pri nehode, často stále niečo cítia na ich pôvodnom mieste aj napriek tomu, že sa tam nič nenachádza. (Phantom limb phenomenon (fantom chýbajúcich končatín). Oni cítia éterickú časť, ktorá zostala nedotknutá. Normálne éterické telo obaľuje vaše fyzické telo, ale počas spánku sa môže rozťahovať a vznášať sa nad telom. Energia, z ktorej je éterické telo, je životodarná energia. Čerstvé ovocie a zelenina jej majú veľa, pretože sú živé. Každý vie, že varenie zničí éterickú životodarnú energiu v strave.

Astrálne telo je ešte menej fyzické ako éterické, ale tiež viac vibrujúce a sofistikovanejšie ako éterické telo. Ono pôsobí na éterické telo tak, ako éterické telo na fyzické. Prakticky ono vplýva a upravuje správanie éterického tela. Rozdiel je v tom, že astrálne telo nepracuje so životodarnou energiou, ale má na starosti emocionálnu a tvorivú energiu. Skôr ako pôsobiť na bunky, vplýva na vaše pocity. Podľa toho, aké máte prevládajúce pocity, závisí tvar a farba vášho astrálneho tela. Pretože astrálne telo je bližšie vedomiu, jeho podoba je často viac ako symbolická. (Astral body, astral plane, aura). Napríklad nahnevaná a rozčúlená osoba bude mať astrálne telo zdeformované a strašidelné, aj keď fyzické telo vyzerá normálne. Ak to zhrnieme,

 • vedomie vplýva na astrálne telo,
 • astrálne telo vplýva na éterické telo
 • a éterické telo vplýva na vaše fyzické telo.

Toto je spôsob ako vedomie riadi telo. Ak ste dlhodobo plní negatívnych myšlienok, bude to mať vplyv na vaše astrálne telo a zaplní ho negatívnymi emóciami, ktoré potom budú vplývať na éterické telo, následkom čoho zoslabne a stmavne. To následne spôsobí zdravotné problémy vášmu fyzickému telu.

Deti ľahšie ochorejú ako dospelí. To je čiastočne aj preto, že ich fyzický imunitný systém ešte nie je dostatočne vytrénovaný na boj s chorobami. Čiastočne tiež preto, že ich éterické telo je mäkšie a slabšie. Ak budete jesť viac živej stravy ako ovocie a zelenina, ak sa budete zameriavať na veci a udalosti v živote, ktoré vám prinášajú šťastie a vďačnosť, ak sa prestanete obávať o veci, ktoré nemôžete zmeniť, tým pomôžete výrazne znížiť riziko ochorenia bez ohľadu na váš vek.

Anglický originál: Fringe Knowledge for Beginners

(Hranice poznania)

autor: Montalk

preklad: Adam Drotar (2013)

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

3 Responses to ÉTERICKÉ A ASTRÁLNE TELO

 1. jaroslavasvajcrova píše:

  Reblogged this on jaroslavasvajcrova and commented:
  Naše srdce jsou tím největším pokladem, co máme ! Proto ta překrásná slova jako květiny ! Děkuji Vám, milý příteli. Krásný a zajímavý článek.
  Our hearts are the greatest treasure we have! Therefore, those beautiful words like flowers! Thank you, dear friend. Beautiful and interesting article .

 2. víla píše:

  pekne napísaný článok,ozaj potešil 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s