INKARNÁCIA A REINKARNÁCIA

Ak vaše vedomie môže existovať bez vášho tela, potom kde bolo vaše vedomie pred vašim narodením? A čo sa stane s vašim vedomím po vašej smrti? Vidíte, život je ako sen, kde narodiť sa, je ako zaspať a zomrieť je ako prebudiť sa. Medzitým vaše vedomie myslí, cíti a žije dočasne v postave, o ktorej sa vám práve sníva. Narodenie je podobné, ako keď herec je dočasne v úlohe filmu. Ten istý herec berie úlohy v rôznych filmoch a tak isto vedomie sa narodí do rôznych tiel v rozdielnych časoch.

 

Keď človek zomrie, jeho duša sa obyčajne vráti do nefyzickej dimenzie, odkiaľ prišla. Tam sa duša zamýšľa nad životom, ktorý práve prežila. Po vytýčení ďalších cieľov si nájde správne telo a správny čas na znovunarodenie sa. Je to ako návšteva vo videoherne. Prechádzate sa a hľadáte správny hrací automat. Zahráte si a keď sa hra ukončí, poobzeráte sa po ďalšom hracom automate. Dokonca aj keď hráte, vy ste stále mimo hry. To iba časť vášho vedomia je zapojená do ovládania postavy v hre. Podobne je to aj teraz. Myslíte si, že sa nachádzate v tejto dimenzii, ale väčšia časť vás sa stále nachádza vo vyššej dimenzii, pričom iba malá časť je ponorená do vášho tela. Táto menšia časť je to, čo si myslíte a cítite práve teraz. Nazývajme túto väčšiu časť vaše „vyššie ja“ a menšiu časť vaše „nižšia ja“.

  • Vaše „vyššie ja“ je to, kto ste, keď ste plne pri vedomí mimo tohto sna, ktorý nazývame život.
  • Vaše „nižšie ja“ je to, kto ste počas života.

Takže správnejšie by bolo povedať, že reinkarnácia je iba prienik „vyššieho ja“ do rôznych tiel v rôznych časoch cez narodenie sa a navrátenie tejto časti počas smrti. My sme ako bábky na špagátikoch. Bábka je to, čo sme pre ostatných v tomto živote. Prst v špagátiku je naše „nižšie ja“ a hlava (vedomie) bábkoherca, ktorý ovláda tento prst je naše „vyššie ja“.

Prečo sa ľudia rozhodli byť narodení do tohto sveta? Je asi toľko odpovedí, koľko je ľudí. Niektorí ľudia sem prišli, aby niečo urobili, kvôli skúsenosti, aby sa naučili niečo, čo nie je možné mimo tohto sveta. Je to rovnaký dôvod, pre ktorý ľudia hrajú hry alebo pozerajú filmy. Chcú vyskúšať niečo, čo by inak nemohli. Život na zemi vo fyzickom tele môže byť zložitý. Ako náročný kurz, ťažký tréningový program alebo nárazový test skúšobného objektu. Okrem zábavy a radosti v živote, treba si prejsť aj hnevom, strachom a utrpením. Negatívne skúsenosti sú to, čo robia život zaujímavým a jedinečným. Život je posilovňa pre dušu. Výzvy, ktorým čelíme v živote, sú ako závažia, ktoré posilujú svaly našej duše, ak sme dostatočne silní na ich zvládnutie.

Ďalším dôvodom môže byť, že niekto tu je preto, aby pomáhal druhým. Predstavte si vysokoškoláka, ktorý sa vrátil späť na strednú školu, aby pomáhal ostatným študentom s predmetmi, ktoré on už zvládol v iných predchádzajúcich životoch. Problém je v tom, že pri narodení sa vám vymaže z pamäte informácia, odkiaľ ste prišli a kto skutočne ste. Ako ten vysokoškolák, ktorý prišiel na strednú školu a nepamätá si, že ju už úspešne ukončil. Predmety sa mu zdajú byť zvláštne známe a pre neho ľahké. Takýmto spôsobom môže byť nápomocný iným. Avšak akonáhle bude pohltený problémami života na strednej škole, môže zabudnúť čo sa naučil na vysokej škole. Dokonca sa môže stať problémovým študentom.

Toto je riziko, ktorému čelia duše nápomocných pri reinkarnácii sem na zem. Život ich môže natoľko vyviesť z miery, že nikdy neobjavia vyššiu vedomosť v nich. Následkom je zlyhanie ich dôvodu, prečo sú tu a ako využiť vedomosť, aby pomohli iným. Možno aj vy ste duša, ktorej úlohou je pomáhať. Ak vás baví prichádzať na zmysel vecí, zamýšľať sa nad záhadami vesmíru a uspokojuje vás, keď iným ľuďom zlepšíte spôsob ich života a tým aj ich samých, potom aj vy ste s najväčšou pravdepodobnosťou nápomocná duša. Ak je to tak, potom je dôležité, aby ste venovali nejaký čas rozmýšľaním, čítaním a vzdelávaním sa o vyššej pravde. Takto lepšie spoznáte samých seba, kto skutočne ste a čo všetko viete.

V hĺbke duše vy už viete tieto pravdy, ale dočasne ste na ne zabudli. Spomenúť si je zložité, pretože vaše nižšie ja je v porovnaní s vyšším ja neuveriteľne zaspané a rozrušené. Preto objavovanie toho, čo už vo vnútri vás viete, je podobné ako učiť sa niečo po prvý raz. Rozdiel je len v tom, že ak nejaká pravda už je vo vás, znova sa jej naučenie prebieha rýchlo a so vzrušujúcim pocitom poznávania. Budete cítiť niečo zvláštne, keď porozumiete niečomu, čo je niekde hlboko vo vašom vnútri. Rozoznie sa vo vás zvon pravdy. Keď sa učíte niečo nudné, poviete si: „Hm…, OK…?!“, ale keď sa niečo dotkne vášho vnútra, tak si poviete: „Hej! To naozaj dáva zmysel, úžasné!!!“ alebo: „Konečne! Už je to jasné!“.

Takto môžete rozoznať pravdu. Nie len, že vám to bude dávať zmysel, ale budete mať aj ten správny pocit. Vtedy sa k vám prihovára vaše vyššie ja a to sa NIKDY nemýli. Keď vaša hlava a srdce spolu súhlasia , vtedy spozornite.

Anglický originál:

Fringe Knowledge for Beginners

(Hranice poznania)

autor: Montalk

preklad: Adam Drotar (2013)

 

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s