Hra nazývaná život

Život tiež môžeme prirovnať k postave v počítačovej hre, ktorú napomáhate vytvárať a potom hrať. Celá zápletka hry je dopredu určená, ale ako to skončí, záleží iba na tom, aký ste dobrí hráči a aké rozhodnutia spravíte. Čo je zmyslom takejto hry nazývanej život? Je to, aby ste lepšie porozumeli sami sebe, iným a okolitej realite. Všetko čím v živote prechádzate, a čo má na vás vplyv. Či už lepší alebo horší. Slúži to celkovému účelu. Tieto skúsenosti majú napomôcť, aby ste sa stali šikovnejšími a múdrejšími. Obsahujú poučné lekcie a sú nastavené tvorcom hry. Vyššie ja, ktoré hru vytvorilo, môže stále prevádzať úpravy počas hry.

 005_Старец – раб Божий

Aby ste mali lepšiu predstavu, aké lekcie sa majú na mysli, tu sú niektoré príklady:

  • zistiť o sebe, čoho ste všetkého schopní, ak prekonáte vlastný strach;
  • naučiť sa používať múdrosť pri riešení zložitých situácií pre úžitok všetkých zúčastnených;
  • naučiť sa, ako sa cítia iní, ak ich raníte z dôvodu vášho sebectva;
  • naučiť sa rozoznať dobré a správne od zlého a falošného;
  • naučiť sa, že ak sa necháte viesť temnými časťami vášho charakteru, prináša to bolesť a nešťastie, pričom nasledovanie vašej dobrej časti, vám prinesie pokoj a šťastie;
  • naučiť sa, čo má zmysel a hodnotu a čo je len ilúzia, ktorá vám neprinesie šťastie;
  • naučiť sa, čo v skutočnosti znamená láska a ako funguje realita a ako ste schopní prekonať mnoho obmedzení, ak im porozumiete a rozhodnete sa správne.

Vy, vaše nižšie ja, nerozhoduje aké lekcie potrebujete, ale vy rozhodnete, kedy a ako prežijete nevyhnutnú lekciu. Napríklad, ak máte otvorenú hlavu a túžbu po skúsenosti, potom lekcia môže byť ľahká a vzrušujúca, pretože všetko čo potrebujete, je iba pochopiť jej zmysel. Ale ak ste tvrdohlaví a neústupní vo svojom rozmýšľaní, potom skúsenosť môže byť bolestivá, aby ste mali ponaučenie. Ak skúsenosť nie je pre vás ponaučením, potom sa bude opakovať za iných okolností, aby ste dostali ďalšiu šancu. Avšak čím viac budete ignorantskí, tým viac bude následná skúsenosť bolestivejšia. Takže, aby ste prežili ľahší a šťastný život, je treba byť pozorní, aké skúsenosti vám život prináša a využívať to, čo ste sa už naučili, za účelom lepších rozhodnutí pre vašu budúcnosť.

Tieto lekcie vám napomôžu vidieť to, čo ste pred tým nevnímali a následne zmenia váš prístup k životu na lepší. Ak sa vo vašom živote niektorá epizóda stále opakuje, potom je niečo, čo stále nechápete, niečo čo stále nepoužívate. Nie je vždy ľahké zistiť, čo to môže byť, ale spýtajte sa svojho vyššieho ja o porozumenie problému. Odpoveď určite príde v priebehu krátkeho času. Tu treba zdôrazniť, že je nutné aby ste boli veľmi vnímaví, pretože vaše vyššie ja s vami komunikuje nenápadným a nevnucujúcim spôsobom. Načúvajte svojej intuícii, tá je hlasom vášho vyššieho ja, ktoré sa NIKDY nemýli.

SLOBODNÁ VôĽA A OSUD

Čo sa týka slobodnej vôle a osudu, oboje sú reálne a existujú spoločne. Slobodná vôľa je vaša schopnosť sa rozhodnúť a konať na základe vášho rozhodnutia. Osud je plán, ktorý určí smer vášho života. Niektorí ľudia sa čudujú, ako môže existovať slobodná vôľa, keď váš osud je už vopred určený.

 038

Odpoveď je, že osud iba určí akou skúsenosťou musíte prejsť životom a prečo. Nie ako túto skúsenosť prežijete a kedy. Ako to všetko prebehne, záleží na vašich postojoch. Ako ste tvrdohlaví alebo vnímaví pri týchto lekciách.

Osudom žaluďa je stať sa dubom, ale ako tento strom vyrastie, ešte nie je rozhodnuté. Vašim osudom je stať sa tým, čím v skutočnosti ste, ale ako sa to stane, záleží iba na vás.

Keď žijeme v rámci nášho osudu, má sa na mysli, keď používame naše srdce, myseľ a hlavne intuíciu (vnútorný hlas – vaše vyššie ja), aby sme robili múdre rozhodnutia a učili sa rýchlo a jasno z našich skúseností, potom udalosti prebiehajú plynulo a s radosťou. Ľudia však majú tendenciu byť tvrdohlaví a nevnímaví. Málokedy splnia to, na čo sem prišli a čo sa mali naučiť, pretože ich život sa ukončí ešte pred tým, ako by mohli napraviť svoje chyby. Toto je jeden z dôvodov reinkarnácie. Dokončiť čo začali. Ak by mali šancu pouvažovať nad ideami, o ktorých práve teraz čítate, potom by si mohli ušetriť niektoré trápenia a tým neopakovať mnoho bolestivých skúseností, ktoré si prežili.

Jedinými skutočnými chybami vo vašom živote sú tie, ktoré idú priamo proti vášmu osudu. Ako keď ambiciózne idete za niečím, čo v hĺbke vášho vnútra viete, že je nesprávna vec. Ale dokonca aj keď nasledujete svoj osud, stále máte na výber mnoho spôsobov, ako ho naplniť. Osud je vaša cieľová stanica. Skutočné chyby nastávajú, keď si vyberiete zlý smer. Slobodná vôľa neznamená, že si môžete vybrať cieľovú stanicu, ale byť slobodní si vybrať z rôznych ciest.

Anglický originál:

Fringe Knowledge for Beginners

(Hranice poznania)

autor: Montalk

preklad: Adam Drotar (2013)

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s