RAST K POLARIZÁCII

Ľudia sa nachádzajú v rôznych štádiách vývoja. Všetci majú rovnaký potenciál stať sa perfektnými, ale niektorým to trvá dlhšie než druhým. Sú to mladšie duše, ktoré majú pred sebou ešte veľa učenia. Niektoré tieto mladšie duše práve postúpili z kráľovstva zvierat a ich prvé životy sú krátke a surové. Väčšina ľudstva sa nachádza niekde medzi týmito extrémami: zvieratá alebo super human (super ľudia).

 

Mladé duše nie sú dostatočne schopné si uvedomiť rozdiel a vzťah medzi nimi a ostatnými. Takže sú náchylné vidieť iných skôr ako veci alebo predmety pre ich vlastné prežitie než ako nezávislé bytosti, ktoré majú svoje vlastné potreby. Ale ako sa duša postupne vyvíja z jedného života do druhého, stáva sa viac seba – uvedomelá a eventuálne si osvojí schopnosť nájsť vzťah k iným a ku svetu. Majú na výber medzi ziskom na úkor druhých a ich manipuláciou alebo získavať cez úžitok pre druhých tým, že im budú nápomocní. V podstate je to otázka sebectva verzus pochopenie, nevyrovnanosť verzus vnútorný pokoj, krádež verzus podeliť sa, tma verzus svetlo…

Za negatívnu môžeme považovať službu samému sebe a pozitívna môže byť služba všetkým. Výber medzi negatívnym a pozitívnym je neustály súhrn malých rozhodnutí, ktoré robíme každý z nás a každý deň. Ak máte pocit uspokojenia z utrpenia iných, keď prejavíte nenávisť, pretože niekto je iný ako vy, keď iných donútite sa vzdať radostí pre službu vám, toto je stotožnenie sa s negatívnym. Keď vás robí šťastným rast iných, keď si pamätáte, že napriek rozdielnosti, všetko je prejavom toho istého stvoriteľa, keď sa rozhodujete na základe toho, čo je z dlhodobého hľadiska najlepšie pre všetkých, toto je stotožnenie sa s pozitívnym.

Ľudia majú v sebe dve protichodné sily. Jedna vás ťahá vyššie k pozitívnemu, druhá vás ťahá dole k negatívnemu. Niektoré dni je jedna silnejšia než druhá. Čím viac danú silu poslúchneme, tým silnejšia bude. Takže časom je vaša duša náchylnejšia sa viac stotožniť s danou silou, pričom druhá slabne.

Na vrchole ľudského vývoja sú ľudia, ktorí sú buď veľmi pozitívni alebo ľudia, ktorý sú zase veľmi negatívni. Tí veľmi pozitívni majú zlaté srdcia a múdrosť, aby účinne slúžili ľudstvu, zatiaľ čo tí negatívni majú zatemnené srdcia a svoju inteligenciu využívajú na manipuláciu ľudstva. Pri dosiahnutí určitej úrovne pozitívnosti alebo negatívnosti, títo ľudia prerastú svoju ľudskú bytosť a stanú sa niečím viac anjelským alebo démonickým (diabolským). Každý z nás má v sebe potenciál niečoho podobného. Záleží iba na tom, ktorú silu v nás si vyberieme, aby sa prejavila.

Anglický originál: Fringe Knowledge for Beginners

(Hranice poznania)

autor: Montalk

preklad: Adam Drotar (2013)

Reklamy
This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s