Pod plášťom Slobody

Jiří Hanes – Pod plášťom Slobody náckovia

Čo je dôvodom odmietnutia či zdržania sa hlasovania protinacistickej rezolúcie OSN?

22.11.2014 sa v niektorých médiách objavila správa, že USA, Kanada a Ukrajina hlasovali v OSN proti predloženej rezolúcii zakazujúcej heroizáciu nacizmu. Zo 173 štátov len tieto tri štáty boli proti, krajiny EÚ vrátane ČR a SR sa hlasovania zdržali. Pokiaľ EÚ na jednu stranu proklamuje slobodu a má zákony trestajúce propagáciu fašizmu, potom je úplne nepochopiteľné, že túto rezolúciu nepodporila? Česká legislatíva v Trestnom zákonníku (Časť II, Hlava X,§ 260) kodifikuje ako trestné konanie „podporu a propagáciu hnutia smerujúceho k potlačeniu práv a slobôd človeka“. Slovensko má podobnú legislatívnu úpravu. Prečo teda česká a slovenská diplomacia v súlade s touto legislatívou nehlasovala pre túto rezolúciu?

02 Lipniki, kraj Kostopol, vojvodství Lutsk… 26.března 1943. Svezené oběti k identifikaci a pohřbu – oběti masakrů spáchaných OUN – UPA. Za plotem stojí Jerzy Skulski, který si zachránil život díky zbrani. ( http://www.novysmer.cz/ ) 

S ohľadom na ohavnosť fašizmu a proklamované postoje EÚ sa nedá nijako vysvetliť, že sa EÚ ako celok odmietli pripojiť k väčšine krajín OSN, ktoré túto rezolúciu schválili. Ponúka sa otázka, prečo sa naša krajina hanebne zaradila do stáda pokryteckých poskokov USA, ktorí niečo iné proklamujú a následne opačne jednajú. Kto mlčí, súhlasí. Možno parafrázovať, že pod plášťom toľko proklamovanej slobody sú v skutočnosti navlečení obyčajní náckovia. Pokiaľ je to tak, potom z toho vyplýva alarmujúci záver, že krajiny EÚ spoločne s USA, Kanadou a Ukrajinou pripravujú nástup fašizmu a nepripustia, aby boli viazané takouto rezolúciou.

Masívna mediálna kampaň krajín EÚ tento záver v štýle fašistického ministra propagandy Goebbelsa len potvrdzuje. Kto si dnes pamätá, že M. Barták, ako český minister obrany nechal vyhodiť z armády dvoch vojakov z afgánskej misie, pretože mali na svojich prilbách insignie nemeckých fašistických oddielov? Prečo českí politici a EÚ mlčia a nemedializujú fakty ukazujúce, že ukrajinskí vojaci bojujúci teraz proti východným povstaleckým územiam majú takisto na svojich prilbách a vlajkách insignie fašistických SS jednotiek, ktoré sa dopúšťali za 2.svetovej vojny vojnových zločinov proti civilnému obyvateľstvu na území Poľska (kde povraždili 100 tis. civilistov), ale tiež v Bielorusku a na Ukraine?

viac sa dozviete

TU

 a o zločinoch Banderovských ukrajinských fašistických jednotiek na poľskom civilnom obyvateľstve sa dočítate

TU

Holocaust by Bullets

This entry was posted in Rôzne. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s