VONKAJŠIE VPLYVY MYŠLIENOK A POCITOV

Môže sa to zdať neuveriteľné, ale každodenné myšlienky a pocity vplývajú na to, čo sa vám stane. Vonkajší svet, ktorý prežívate, odráža späť, to čo sa deje vo vašej hlave a srdci. Ľudia, ktorí sa stále na niečo sťažujú, priťahujú k sebe situácie, na ktoré sa treba sťažovať. Ľudia, ktorí sa stále stresujú, priťahujú stresujúce situácie. Ľudia, ktorí sú stále rozčúlení, priťahujú situácie, ktoré ich hnevajú. Ak začnete váš deň zlou náladou, s najväčšou pravdepodobnosťou máte pred sebou zlý deň. Ale ak začnete váš deň s pozitívnym prístupom, tak je pravdepodobnejšie, že máte pred sebou dobrý deň. Ľudia s pozitívnym myslením viac priťahujú príjemné okolnosti. Možno je to preto, že vidia dobro v iných, oceňujú krásu okolo nich. Do budúcnosti pozerajú s nádejou a z každej situácie si snažia zobrať len to dobré.

 

Možno sa čudujete prečo myšlienky a pocity v nás, majú vplyv na to, čo sa stane mimo nás. Odpoveď je, že realita okolo nás, je len veľký sen, o ktorý sa všetci delíme. Sen spoločne vytvorený všetkými našimi vedomiami. Počas spánku je to práve vaše vedomie, ktoré vytvára všetko čo prežívate v sne. To čo ovplyvňuje vaše vedomie, ovplyvňuje tiež váš sen. Podobne aj myšlienky a pocity počas bdelého stavu vplývajú na časť reality, ktorú vaše vedomie neustále vytvára. Svet sa otáča okolo vás, ale taktiež sa otáča okolo každého živého stvorenia. Predstavte si seba samého ako rádioprijímač a vaše myšlienky a pocity ako mechanizmus jeho ladenia. Frekvenciu si predstavte ako rýchlosť vibrácie. Signál prichádzajúci s rádiového vysielača taktiež vibruje určitou rýchlosťou. Každá rádiostanica vysiela na jej vlastnej frekvencii. Počas procesu ladenia sa rádioprijímač naladí na jednu z frekvencií a tým sa naladí jednu z vysielacích rádiostaníc. Keď sa zamotáte do negatívnych myšlienok a pocitov, budete citliví (naladení) na nízke frekvencie a tým aj naladení na stanicu vysielajúcu takýto druh skúseností. Ale ak sa preladíte na vyššiu frekvenciu, na niečo viac pozitívne, začnete prijímať stanicu vysielajúcu viac pozitívne skúsenosti.

Ak ste si vedomí nejakej okolnosti, vyžiarením na ňu svetla vášho uvedomenia, ju týmto pozastavíte na jej ceste a môžete s ňou začať narábať. Všimnite si, ako sa objavia problémy, keď ich najmenej očakávate. Ak sa naučíte ich očakávať, nabudúce sa im nepodarí prejaviť sa. To ukazuje, že očakávanie negatívnych okolností zabráni ich prejaveniu sa. Neuvedomovanie si ich, umožní ich ďalšie sa prejavenie. To isté platí tiež o pozitívnych možnostiach.

Napríklad ste si istí, že budete úspešní pri očakávanej skúške, pričom následne zistíte, že ste ňou prešli s odrenými ušami alebo ste ju dokonca nezvládli. Alebo opačný príklad. Práve ste vyhrali cenu v lotérii, na ktorú ste už dávno zabudli alebo ste predpokladali, že v nej žiadnu cenu nevyhráte. Očakávanie niečoho znižuje možnosť, že sa to stane. Takže naučte sa byť si vedomí možných problémov za účelom predchádzaniu im, pričom sa vyhýbajte očakávaniu pozitívnych udalostí. Pred vami, v rámci vášho časopriestoru, sa neustále pohybujú možné budúce udalosti. Toto sú možné skúsenosti, ktoré ešte len nastanú. Najpravdepodobnejšia budúcnosť ešte nie je vytesaná do kameňa, pretože vaše pocity, myšlienky a rozhodnutia neustále ovplyvňujú jej prejavenie sa. Zmena, ktorú urobíte teraz, zmení predpoklad, ktorá budúcnosť pravdepodobne nastane.

 

Pokiaľ budúcnosť zostáva ešte otvorená, môžete ju tvarovať vaším myslením a cítením. Ako náhle budúcnosť sa stane realitou, potom jej čelíte prípravou a činmi (konaním). Takže sú dva spôsoby ako narábať so skúsenosťami:

  • tvarovať ich ešte pred tým, ako sa stanú skutočnosťou
  • alebo im čeliť priamo, keď sa stanú skutočnosťou. (Autorov článok: „Realm dymaics“ a „Timeline dynamics“).

Napríklad vyberiete sa na výlet bicyklom, pričom máte zlú náladu. Úplne zabudnete, že tiež existuje možnosť defektu. Nie len že negatívne emócie priťahujú pravdepodobnú negatívnu budúcnosť, v ktorej môžete dostať defekt, ale tiež vaše neuvedomenie si tejto možnosti znamená jej nevymedzenie. Teda obmedzenia možnosti, aby nastala. Prepichnutie vašej pneumatiky je teda veľmi pravdepodobné. Ale ak zmeníte svoj prístup tým, že budete pozitívne naladení a tiež si so sebou zoberiete sadu na defekty a vzduchovú pumpu, potom vymedzíte šancu prípadného budúceho defektu v prvom rade. V tomto prípade je budúcnosť otvorená a vašim myslením a cítením ju presmerujete z negatívnej možnej budúcnosti na pozitívnu. Teraz si predstavte, že váš bicykel už mal porušenú pneumatiku ešte pred tým, ako ste sa vybrali na jazdu. Potom je úplne isté, že vaša pneumatika počas jazdy vyfučí.

Akékoľvek pozitívne myslenie alebo budúce uvedomelé vymedzenie takejto situácie pred jazdou nezabráni úniku vzduchu. Budúca udalosť nevyhnutného použitia vašej sady na defekty a vzduchovej pumpy je jednoznačne uzamknutá v budúcnosti. Ako náhle ste si so sebou zobrali všetky nevyhnutné veci, čelíte budúcnosti pomocou prevencie a činmi. Vaším plusom bude tiež váš pozitívny prístup a nálada (emócie) pred jazdou. Možno nezabránite istej budúcnosti, teda vyfučaniu vašej pneumatiky, ale môžete pritiahnuť neočakávanú pomoc.

Možno si aj zabudnete zobrať sadu na defekty, ale pretože priťahujete pozitívne okolnosti, niekto vám pomôže alebo poradí pri vzniknutom probléme. Je možné, že uvedomením si nebezpečenstva sa stanete posadnutí strachom až tak, že váš negatívny postoj toto nebezpečenstvo pritiahne. Sú dve riešenia na takýto problém.

  • Prvým je účelovo nemyslieť na nebezpečenstvo: zišlo z očí, zišlo z mysle; ignorancia je požehnanie, atď. Áno, týmto spôsobom sa vyhneme pritiahnutiu nebezpečenstva, napriek tomu mu aj tak nezabránime. Skôr alebo neskôr príde a vaše nedostatočné uvedomenie si ho a nepripravenosť na neho, vám uškodí.
  • Druhým riešením je prestať sa báť, nebyť depresívni, posadnutí alebo paranoidní ohľadne udalostí, o ktorých viete alebo očakávate.

Viem, že ľahko sa to povie ako prevedie, ale stojí to za to. Ak ste si vedomí nebezpečenstva, nájdete spôsob ako mu čeliť a pri tom si zachováte sebakontrolu (nebudete nekontrolovateľne vystrašení). Potom budete mať k dispozícii všetku potrebnú ochranu. Uvedomením, premýšľaním a očakávaním vyberiete a prefiltrujete možné budúcnosti, ale tiež vám to pomôže čeliť im. Nech sú akékoľvek. Takže ešte raz: budte si vedomí možných problémov a uvedomte si, ako im čeliť bez toho, aby ste nestratili váš pozitívny prístup. Uvedomenie je ako meč. Jeho vytasenie môže zastrašiť útočníka a vyhrať vám súboj ešte pred tým, ako vôbec začne. Ale ak aj napriek tomu bude útok pokračovať, váš meč vám napomôže k prežitiu.

Uvedomenie je najväčšia ochrana, ktorú môžete mať. Vždy sa snažte si rozširovať vaše znalosti a rozhľad. Vyhnete sa dvom chybám: svojou ignoranciou pripustiť niečo negatívne alebo pritiahnutie negatívnosti svojimi prehnanými emóciami a strachom.

Anglický originál: Fringe Knowledge for Beginners

(Hranice poznania)

autor: Montalk

preklad: Adam Drotar (2013)

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s