Lidé se bojí těch, kteří znají sami sebe

Osho- Lidé se bojí těch, kteří znají sami sebe

Lidé se bojí těch, kteří znají sami sebe. Mají z nich strach. Ti, kdo znají sami sebe, mají totiž určitou sílu, auru a přitažlivost. Mají charisma, které může vytáhnout mladé lidi z vězení tradic. Osvíceného člověka nelze zotročit, nelze ho uvěznit. Každý génius, který ví něco o nitru člověka, je odsouzen k tomu, aby vyčníval, aby se stal rušivou silou.

028_Vladimir Gusev [Владимир Гусев] 1957 - Russian painter - Tutt'Art@ (33)Stádo nechce být vyrušováno, přestože je na tom bídně. Stádo si na tu bídu už zvyklo. A kdokoli, kdo na tom bídně není, vypadá jako vetřelec. Osvícený člověk je ten největší cizinec na světě. Neomezuje ho žádná komunita, žádná společnost, žádný národ.

Žádná společnost si nepřeje, aby lidé poznali sami sebe. Je to proti zájmům všech společností. Pokud jsou lidé moudří, nelze je vykořisťovat. Pokud jsou inteligentní, nemohou být podrobeni. Nemohou být nuceni do mechanického života. Života jako roboti.

Svoboda přichází s moudrostí a žádná společnost si nepřeje svobodné lidi. Komunistická, fašistická, kapitalistická, hinduistická, křesťanská – žádná společnost. Protože v momentu, kdy lidé začnou používat svou inteligenci, stávají se nebezpečnými. Nebezpečnými pro zřízení. Nebezpečnými pro lidi, kteří jsou u moci. Nebezpečnými pro majetné. Nebezpečnými pro všechny druhy útlaku, vykořisťování, potlačování. Nebezpečnými pro církve. Nebezpečnými pro státy. Nebezpečnými pro národy. Ale ve skutečnosti je moudrý člověk plamen, světlo, oheň. Nemůže jim sloužit.

Raději zemře, než by byl zotročen.

zdroj

Reklamy
This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

2 Responses to Lidé se bojí těch, kteří znají sami sebe

  1. sluníčko Moni píše:

    DÍKY+ naprostý souhlas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ♡♥ ♡♥♡♥

  2. KMnO4 píše:

    Největší konspirací je tedy mainstream :))))

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s