Mezenská o tom, že opäť bude zatknutý Martin Urminský i o tom, ako je to vlastne s tou našou slobodou, garantovanou v Ústave?

A je fajront. Budova Národnej rady SR je prázdna, poslanci sa rozutekali na domáce a zahraničné dovolenky. Niektorí však stále pokračujú vo svojej činnosti. Helena Mezenská sa postavila proti tomu, že môžu byť porušené práva občana Slovenskej republiky

Mezenská HelenkaNa snímke poslankyňa NR SR Helena Mezenská

Uvádza, že môže byť zatknutý človek – pre svoje presvedčenie. Na svojej facebookovej stránke popisuje celý prípad a komentuje situáciu: „Myslela som, že toto leto bude pokojné, opak je pravdou. Bude horúce. Včera som sa v neskorých večerných hodinách dozvedela, že opäť bude zatknutý človek – Martin Urminský, pre svoje presvedčenie. Veľmi ma to znepokojilo. Viacerí ma upozornili, že formálne a oficiálne ide o dôvod neplatenia výživného na deti. Avšak pravý dôvod, na ktorom je postavená i jeho obrana, spočíva v odmietaní peňažného monetárneho systému fungovania spoločnosti a jednotlivca. Jeho obrana bola zamietnutá.

A tak opäť je tu nastolená otázka slobody človeka voči existujúcemu systému, ktorý jednotlivca, aj keď ten systém odmieta, núti nasilu žiť podľa jeho predstáv. Násilie, nátlak dokonale prekrytý spoločensky ustálenou normou a etiketou? Ale komu ona sedí a skutočne vyhovuje? Možno už len jej tvorcom a jeho odmeňovaným udržiavateľom.

Ako je to vlastne s tou našou slobodou, garantovanou v Ústave? Ako je to s našim právom žiť podľa vlastných predstáv? Prečo niekým vytvárané umelé a čoraz viac neprirodzené “systémy”, oberajúce nás stále viac o pravý zmysel života, nesmieme odmietnuť?

Aká je to sloboda, ak ľudia, čo chcú slobodne a čestne plnohodnotne žiť mimo systému, to urobiť nemôžu? Kto má právo ich za to zatýkať a obmedzovať na ich slobode? Kto vskutku vlastní naše životy a právo na to ako sa odvíjajú? Prečo nasilu nútiť žiť v systéme tých, ktorým sa nepáči a svojim celým bytím ho pre jeho formálnosť, nehodnotnosť a nefunkčnosť odmietajú??

Kto zodpovie tieto otázky?

Kto si osvojuje také právo súdiť a obmedzovať v slobode inak zmýšľajúceho, cítiaceho? Kto si dovolí prebrať zodpovednosť za zmarenie a ohrozenie jeho života? Kto je viac ako Boh? A berie do svojich rúk právo na to kto má a nemá žiť? Ktorý systém je viac ako sloboda a život človeka. Ktorý? Kto sa takto vyvyšuje? Či tu už naozaj nemôže byť pokoj? Teraz, keď sú prázdniny a ľudia chcú oddychovať?

Pre presnosť mnou uvádzaných informácií, chcem zdôrazniť, že nateraz oficiálne podklady nemám k dispozícii. Na základe ich doručenia sa s nimi postupne oboznámim. Aby som sa utvrdila a presvedčila o zodpovednosti dotknutého voči svojim deťom, prípadne o oprávnenosti jeho zatknutia.

Súvislú spoveď Martina Urminského zverejňujem pre potreby jej šírenia a distribúcie, pretože ju považujem za veľké posolstvo, pečať a odkaz doby, v ktorej žijeme. Je v ňom veľký kus pravdy. Zastáva sa nielen svojej slobody, ale slobody a práv nás všetkých. Ľudských bytostí.

Zvážte a zamyslite sa sami, či systém a pravidlá moci, ktoré žijeme nám skutočne dávajú to, čo človek k svojmu šťastiu a spoločnosť k svojmu zdravému a plnohodnotnému chodu potrebujú.?? V pokore a tichu sa všetci nad tým zamyslíme. Zamyslíme sa, či cesta jeho hľadania nie je i našou cestou, ktorá nás skôr či neskôr neminie. Myslím, že je čas spojiť sa a spolupatrične chrániť našu slobodu,“ vyzýva poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská.

http://www.hlavnespravy.sk/mezenska-o-tom-ze-opat-bude-zatknuty-martin-urminsky-i-o-tom-ako-je-to-vlastne-s-tou-nasou-slobodou-garantovanou-v-ustave/643528

***

Martin mal ísť od 9.7.2015 do väzenia za neplatenie výživného. Súdy nebrali však do úvahy jeho vieru, dôvody neplatenia, neumožnili inú formu plnenia – nepeňažnú. Nebolo mu umožnené aby predvolal svojich svedkov … všetko to vyzerá na zaujatosť alebo povrchnosť sudcov.

Martin plánuje držať hladovku od prvého dňa nástupu do väzby až do úplného konca, alebo do obnovenia jeho procesu a týmto spôsobom chce upozorniť na svoje práva a upozorniť verejnosť na nedodržiavanie ľudských práv. Nebuďme ľahostajní … pomôžme Martinovi obnoviť súdny proces … prikladám link na petíciu za obnovenie a podporu v práve na spravodlivý súdny proces …

***

Petícia na podporu Martina Urminského v práve na spravodlivý súdny proces

http://www.peticie.com/podpora_martina_urminskeho_v_prave_na_spravodlivy_sudny_proces

SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAM

Reklamy
This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s