3D, 5D a další “reality”

(Vše zde uvedené je jen a pouze můj osobní názor)

Nedávno jsem na Svobodném vysílači poslouchal pořad s Jaroslavem Chvátalem (matrix-2001.cz), kde krom mnoha dalších zajímavostí zaznělo pro mě něco velmi přijatelného ohledně “dimenzí”, tolik propíraných ezoteriky. Konečně něco rozumného, nikterak se to ve mně nešprajcovalo a vůbec – podporovalo to můj názor na danou věc.

isonPodstatou rozdílů mezi tzv. 3D, 5D a dalšími realitami nejsou odlišnosti mezi nimi, nýbrž odlišnosti v rozpětí našeho vědomého vnímání reality. Není žádná dimenze 5D, kam se upíná pozornost mnoha duchovně založených lidí, ani 6D či 72D. Vtip je v tom, že realita je pouze jedna, ale my, lidské bytosti, pěti smysly svých fyzických těl vnímáme pouze její zlomek.

A tento zlomek je naší 3D realitou.

Nacházíme se však na prahu doby, kdy se krajní meze našich pěti fyzických smyslů postupně spontánně rozšiřují, čímž se nám dostává možnosti vnímat zase o krapet větší část reality. Zpočátku mozek, který zpracovává impulzy z rozšiřujících se fyzických smyslů, tyto vjemy předkládá naší nepřipravené vědomé mysli v neúplné či zatím pokroucené podobě. Dost možná jde jen o změny v odfiltrovávání informací proudících z fyzických smyslů a dál pak mozkem zpracovávaných. Snad právě proto v současnosti člověk využívá jen nevelkou jeho část. S postupným rozšiřováním vědomí však bude docházet i ke zvyšování aktivity v tuto chvíli ještě neaktivních částí mozku, který pak bude pro naše bdělé vědomí informace přicházející ze smyslů zpracovávat ve větším a větším objemu.

Setkávám se jak osobně, tak i z vyprávění lidí kolem mne s tím, že například můžeme na různých místech v různých okamžicích vnímat vůně a pachy, které nemají zřejmý původ. Zrovna tak v zorném poli lze zaznamenávat záblesky, různé pohybující se světelné objekty nebo barevně pozměněnou určitou oblast vnímaného obrazu, zrovna tak jevy podobné fata morgáně nad rozehřátou silnicí a další zvláštnosti. Toto zažívá více lidí, než by se očekávalo, protože většina se o tom nikomu z různých důvodů nesvěřuje.

Předpokládám, že výjimkou nebudou ani ostatní fyzické smysly – sluch, hmat a dost možná i chuť. Souběžně s tímto fenoménem se pravděpodobně budou rozvíjet (u mnohých lidí tomu tak je již nyní) smysly další, ne nutně založené na fyzickém těle, které lze zatím jen těžko definovat slovy, protože názvy pro ně prostě ještě nejsou. Postupně však tyto “fantomové” jevy v našich smyslech budou dostávat stále jasnější a konkrétnější podobu, která nám umožní vnímat realitu/bytí v širším spektru.

Přechod do tzv. 5D tedy není jakýmsi vyšuměním (převibrováním) kamsi jinam, do jiné dimenze (podle mnohých guru k tomu je prý dokonce nutné ukončit současnou inkarnaci), nýbrž “pouhým” zvýšením vnímavosti našeho těla a bdělého vědomí. Zcela přesný pojem je ono známé “rozšířené vědomí”. Jen již nebude podmíněno hlubokou meditací, hypnózou či dalšími technikami. Toto rozšířené vědomí pak už bude normálním běžným bdělým stavem, zrovna takovým, v jakém jste nyní, když čtete tyto řádky. Jen vás pak už nerozhází, když si to vedle vás skrze zeď profrčí bytost nebo entita prazvláštního tvaru i povahy.
Pro náš mozek může být v současné době těžké pochopit, jak by mohly tyto nově objevované části reality zaplňovat tentýž prostor (naši 3D), protože pro něj je vnímaná realita již plná a nelze ji plnit dalšími objekty. Stačí si však představit, že i nyní vnímáme souběžnou existenci světla a tepla (elektromagnetická vlnění o různých vlnových délkách) v tomtéž prostoru – třeba při posezení u krbu. A přičtěte si klidně i vůni smůly.

 Připusťme však na chvíli, že naše smysly nejsou konečné a v tomtéž prostoru najednou mohou rozeznat i další “reality” – energetická pole jako je např. aura, nálady lidí okolo, jejich zdravotní stav, vnímání jejich minulosti, jejich myšlenek atd. A kdo nepatří mezi ty, co se drží u zdi, si může dosadit i vnímání existence jiných forem bytostí.

Dalším názorným připodobněním by mohlo být vnímání zvuku člověkem a netopýrem. Námi slyšitelné frekvence jsou onou 3D realitou, kdežto frekvence, které slyší netopýr, ale my už ne, si lze představit jako 4D. Podobný rozdíl nalezneme i ve zrakovém vnímání: některá zvířata vidí ve spektru, jež my vnímáme jako teplo (infračervené spektrum elm. vlnění), tudíž vidí i v (pro nás) absolutní tmě. Oproti přicházející době jsme na tom asi jako člověk, který se narodil bez zraku, sluchu a čichu, bez rukou a nohou, bez schopnosti vnímat teplo a doteky – a člověkem, který má všechny smysly v pořádku.

Takže až někdy uvidíte třeba na zahradě věci či bytosti, které tam podle logiky prostě být nemohou, nepropadejte panice, ale užijte si to, protože ony tam byly i předtím, ale vaše smysly ještě nebyly schopné je zaregistrovat.

Vím o dalších “špecích”, kdy funkce jednoho smyslu lze přemístit do smyslů jiných (vidět ušima, prstem na ruce …..). Stejně tak by to chtělo se zmínit o potřebě výše popsané rozšířené vnímání ovládat, protože například jet autem a z ničeho nic nekontrolovaně vše vnímat jako vířící proudy různě zhuštěné energie nebo vidět přímo před nárazníkem pohybující se nehmotný objekt není zrovna bezpečné. Ale to už by bylo na podstatně delší povídání ….

(©)2015 myslenkyocemkoli.blogspot.com

http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/12/3d-5d-dalsi-reality_9.html

 

Reklamy
This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

One Response to 3D, 5D a další “reality”

 1. ivanbjorn píše:

  Stewart Swerdlow ktorý bol nútene zaclenený do projektu Montauk a ktorému odobrali zrak, fungoval a riadil auto tým ze vnímal energetické prúdy a farby.
  Hore uvedený clánok je úzasne napísaný. Meditácie by sa mali konat v prítomnom okamziku a to co sa deje pocas meditácie tlmocit v prítomnom okamziku! Tlmocit diania v meditácii na základe svojho pozadia a skúsenosti so systémamy vieri ci inej predstavitosti na základe mytológií dáva vzdy skreslený obraz tej rozsírenej reality!

  Neal Donald Walsch píse ak pochopís ze ked odtínas strom tak odtínas kus seba…

  Rozsírené vedomie znamená vlastne uvedomenie si Kvetu Zivota, cize Jednoty, vnímanie Jednoty, cize vnímanie Stvorenia!

  Rozsírené vedomie obohacuje tým ze clovek je schopný vnímat Stvorenie a vsetky aspekty Stvorenia a skúsenosti Stvorenia. Clovek s rozsíreným vedomím cerpá zo Stvorenia a obohacuje Stvorenie svojimi vlastnými skúsenostami a svojim Zivotom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s