Matrioška – symbol Ruska a jej sakrálny význam

Ruskú matriošku poznajú po celom svete. Mnohé národy obdivujú túto hračku a vo svete sa stala spolu s medveďom symbolom tajomného a nepochopiteľného Ruska. Pre nás je matrioška niečo z detstva, čo sme rozobrali, zložili a zabudli. Rovnako ako naši predkovia sme zabudli na magickú podstatu tejto hračky.

matr1Napodiv, skrytý význam matriošky znovu objavili pred desaťročiami v Japonsku. Keď sa objavila v Japonsku, spôsobila nielen búrku obdivu a záujem ako predmet ľudového umenia, ale upútala pozornosť tých, ktorých znalosti siahali do nemateriálnej oblasti. Predložili hypotézu, že táto figúrka nie je iba hračka, ale kultový predmet, ktorého pôvodný význam bol zabudnutý, aj keď tajomstvo výroby a tvaru zostalo po generácie zachované.

Naše podvedomie, chrániace odpoveď na pravý význam matriošky, urobilo túto zábavku pre nás príťažlivou a zaujímavou. Pokiaľ pyramídy, podľa predpokladov, skrývajú v sebe tajomstvo času a priestoru, potom matrioška chráni informácie o energetickej štruktúre nás samých a nášho sveta. Svet, v ktorom žijeme, je viacrozmerný. Akékoľvek fyzické telo obklopuje ním vyžarovaná energia, ktorá sa nazýva aurou. Pokiaľ si všimneme, tak každý živý organizmus, vrátane človeka, sa skladá z niekoľkých vrstiev kvalitatívne rôznych energií, pritom počet a kvality týchto energií závisia individuálne od každého organizmu.

Už zo staroveku sa verilo, že týchto rôznorodých vrstiev energií nášho tela, ktoré je schopný vnímať a pochopiť každý človek, je sedem. Pôvodne klasická ruská matrioška mala vždy sedem figúrok, symbolizujúcich sedem ľudských tiel. Pritom podľa tradície, odev každej matriošky mal jednu z farieb dúhy, počnúc červenou a končiac fialovou. Preto bola najmenšia matrioška vždy červená a najväčšia fialová. Rovnako sú rozdelené farby aj v priestore, aj v našich jemnohmotných telách.

matr2Farby dúhy idú vždy v určitom poradí, pretože aj planéta Zem má sedem energetických vrstiev. Podrobne popísal zloženie siedmich energetických tiel človeka aj planéty Zem Nikolaj Levašov vo svojich knihách. V týchto knihách je vysvetlené, ako vplýva náš spôsob života, naše skutky na stavbu jemnohmotných energetických štruktúr a prečo by sa mal každý človek snažiť dosiahnuť plných sedem tiel, vrátane fyzického.

matr3Ukazuje sa, že naši múdri predkovia nám zanechali informačný odkaz v matrioške rovnako, ako aj v starých rozprávkach, ako je napríklad „Príbeh o Finistovi Jasnom Sokolovi“.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

zdroj

This entry was posted in Dejiny. Bookmark the permalink.

1 Response to Matrioška – symbol Ruska a jej sakrálny význam

  1. Tibor píše:

    Už sa presne nepamätám , ale zdá sa mi, že v 60-tich rokoch mi otec doniesol z Odesy 9 radovú matriošku a to delenie sa mi zdá byť správne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s