Hrobka ruského bohatiera

bohatierLegendy o ruských bohatieroch poznáme takmer všetci, ale málokto vie, že tieto legendy majú aj reálny základ. Kostrových nálezov trojmetrových ľudí sa v súčasnosti eviduje už niekoľko. Ale v Kazachstane, neďaleko obce Borla v Aktjubinskej oblasti, sa nachádza hrobka človeka Karagul Batyra. Pamätník nie je veľmi starý, bol postavený na konci 19. storočia, ale jeho unikátnosť spočíva v tom, že Batyr Karagul bol skutočný gigant. Jeho výška dosahovala tri metre. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia archeológovia odkryli hrob a pozostatky previezli do Leningradu. Od tej doby po bohatierovi nie je ani stopy.

Keďže ide o človeka žijúceho relatívne nedávno, informácie sa ešte dajú nájsť medzi obyvateľmi regiónu. Muldagali Besimgali vie o hrobke z detstva. „Na jeho hrobku narazili geológovia. Hovorilo sa, že jeho štít nieslo sedem ľudí a meč traja. Potom úrady odkryli hrobku. My stále pristupujeme k tomuto miestu so cťou a rešpektom, aj keď tu už nie je nikto pochovaný.“

Tehly určené na reštaurovanie hrobky vyrábali ručne, podľa starých technológií. Iba v jednom chceli reštaurátori predbehnúť svojich predkov a tehly ukladali podľa nových technológií. Pôvodne sa nepoužívali žiadne vodováhy a tehly sa ukladali chaoticky. Po zreštaurovaní sa ukázalo, že naši predkovia boli rozumnejší. Súčasné murivo je uložené rovno do priamych uholníkov a pôvodné vytvára pestrý abstraktný vzor pripomínajúci mozaiku. Inak hrobka zostala pôvodná, prežil dokonca aj drevený strop.

bohatier1Batyr Karagul chránil svoju vlasť aj po smrti. Dlhé roky jeho hrobka slúžila ako strážna veža. Na hornú plošinu, z ktorej je vidieť na kilometre ďaleko, vedie schodisko. S najväčšou pravdepodobnosťou to bol pôvodný úmysel, pretože okolo kupoly sa môže voľne prechádzať niekoľko ľudí.

Gigantská výška bohatiera vytvorila niekoľko verzií. Hovorilo sa o novej rase, alebo dokonca o potomkoch Atlanťanov. Ľudia spomínajú na legendy o bohatieroch, ktorí chránili národ pred nepriateľmi, hlavne potom, ako v roku 2012 archeológovia objavili ešte niekoľko hrobov velikánov u obce Kumsaj. Títo velikáni boli menší ako Batyr Karagul, merali niečo vyše dvoch metrov, ale žili pred viac ako 2,5 tisíc rokmi.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

http://www.biosferaklub.info/hrobka-ruskeho-bohatiera/

0_106ce6_3b208ec8_XXL

This entry was posted in Dejiny. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s