Prečo boli stromy u našich predkov považované za posvätné

Málokto vie, že naši predkovia považovali dub za posvätný strom. Zvyčajne sa Slovania zhromažďovali pri posvätnom dube, aby počúvali reči svojich učiteľov volchvov, ktoré prinášali ľuďom osvietenie viac ako stotisíc rokov. Až s príchodom gréckej relígie na slovanskú zem sa posvätné stromy a háje nemilosrdne rúbali a iba na odľahlých miestach, z ktorých jedným bol dlhé obdobie ruský sever – Lukomorie, bolo možné tieto posvätné stromy nájsť.

bioDub nebol vybraný našimi predkami náhodne. Mnohí vedia, že dub sa môže dožiť aj tisíc rokov a práve tento fakt bol dôvodom, prečo sa tieto stromy stali posvätnými. Niekto sa opýta, prečo práve vek je dôležitý?

Dôvod je v tom, že strom uchováva v sebe informácie o udalostiach, ktoré sa odohrali v blízkosti miesta, kde rastie. Preto človek, ktorý vie čítať tieto informácie zo živého prírodného počítača, je schopný cestovať späť v čase a reprodukovať v súčasnosti všetko, čomu bol svedkom starý dub. Ale nie iba čítať, ale volchv môže „zapísať“ do tohto prírodného počítača všetky informácie, hocijakú správu pre budúce pokolenia.

bio1Naladením sa na každý letokruh dubu, volchv s presnosťou na rok, alebo dokonca na deň, mohol reprodukovať informácie z minulosti. O týchto živých počítačoch vedeli aj nepriatelia našich predkov a preto spolu s knihami zúrivo ničili hlavne posvätné duby a háje

Nikolaj Levašov „Zrkadlo mojej duše“

zdroj

bio2-dub

Reklamy
This entry was posted in Dejiny. Bookmark the permalink.

One Response to Prečo boli stromy u našich predkov považované za posvätné

  1. surajit544 píše:

    In India we also treat Banyan and Pipul tree as a sacred seat of wisdom

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s