Ionizovaná atmosféra

Počas výskumu elektromagnetických polí vedci zistili, že tieto sú doslova utkané z kladne a záporne nabitých častíc nazývaných ióny, ktoré sú tak mikroskopické, že môžu preniknúť cez vzduch, pôdu, atď. Experimenty vedcov ukázali, že kladný alebo záporný náboj iónov špecifickým spôsobom ovplyvňuje psychické a fyzické funkcie organizmu.

biosVýskumy dokázali, že prevládanie záporných iónovstimulujúci a hojivý účinok na organizmus človeka, zatiaľ čo prevládanie kladných iónov oslabuje a potláča imunitný systém. Ľudia upadali do letargického stavu, boli nervózni, trápili ich bolesti hlavy, vznikali problémy s dýchaním. S nárastom množstva záporných iónov sa vitalita rýchlo obnovovala a ľudia sa zbavili zdravotných problémov. Týmto spôsobom sa zistilo, že ionizovaná atmosféra hrá dôležitú úlohu v živote. Pokiaľ by nebolo iónov, žiadny tvor by nemohol prežiť. Prítomnosť kladných a záporných iónov v živom systéme vplýva v konečnom dôsledku na všetky mechanizmy tela. Má vplyv na nervový systém, frekvenciu dýchania, trávenie, endokrinný systém a od tohto všetkého závisí naše myslenie, reč a samotný osud. Preto absorpcia kladných a záporných iónov zo vzduchu, ktorý dýchame, určuje stav našich dýchacích orgánov.

Keď opúšťame mesto a všetky jeho priemyselné zóny a smerujeme do lesa alebo na breh rieky, vždy sa cítime sviežo. Je to hlavne kvôli prirodzenej akumulácii záporných iónov v týchto regiónoch. Pokiaľ hovoríme „dýchaj čerstvý vzduch“, ide hlavne o vdýchnutie záporných iónov. Mestský vzduch je nasýtený kladnými iónmi, preto je za týchto okolností udržanie si životnej energie problémom. Súčasné technológie bezohľadne ničia, a to najmä v husto obývaných oblastiach, prirodzenú rovnováhu iónov v atmosfére. Nízka koncentrácia záporných iónov má škodlivý vplyv na všetko živé a je hlavným faktorom šírenia chorôb a oslabenia imunity.

Vedec, biofyzik Alexander Chizhevsky vo svojich prvých experimentoch použil pokusné zvieratá, ktoré dýchali záporné ióny kyslíka. Výsledkom bolo, že tieto zvieratá žili dlhšie o 42 % od svojich vrstovníkov, pričom sa predlžovalo ich obdobie aktívnosti a vitality. Početné pozorovania ukazujú, že ionizácia zápornej polarity výrazne zlepšuje fyziologický stav pokusných zvierat, pričom prevládanie kladných nábojov s deficitom negatívnych vplýva na nich škodlivo. Ako je známe, vplyv iónov bol objavený a použitý začiatkom minulého storočia vedcom Alexandrom Chizhevskym. Navrhol obohacovať vzduch v interiéroch zápornými iónmi pomocou ním navrhnutých ionizátorov vzduchu. Veril, že je to dôležité robiť v kamenných domoch, ktoré obsahujú prebytok kladných iónov a nedostatok záporných iónov. Po sérii experimentov, Alexander Chizhevsky prišiel k záveru, že ionizácia vzduchu môže byť významným faktorom pri riešení problému ochrany zdravia a predĺženia života.

Kvôli znečisteniu vzduchu je záporných iónov vo vzduchu ešte menej. V mestskom vzduchu je nebezpečne málo záporných iónov, čo má za následok narušenie prirodzenej rovnováhy kladných a záporných iónov. Preto sú ľudia nevyhnutne a trvalo otrávení kladnými iónmi. Polovica mestskej populácie trpí a nevie prečo sa necíti dobre. Vedci prišli početnými meraniami k výsledkom:

 • Divoký les a prírodný vodopád obsahuje 10 000 záporných iónov na 1 cm³ vzduchu
 • Hory a morské pobrežie 5000 iónov na 1 cm³
 • Vidiek 700 – 1500 iónov na 1 cm³
 • Centrum mestského parku 400 – 600 iónov na 1 cm³
 • Parkové aleje v meste 100 – 200 iónov na 1 cm³
 • Mestská oblasť 40 – 50 iónov na 1 cm³
 • Klimatizované uzatvorené interiéry 0 – 25 iónov na 1 cm³

Koncentrácia záporných iónov a jej vplyv na ľudský organizmus:

 • 100 000 – 500 000 iónov na 1 cm³ vzduchu – dosahuje sa prirodzený terapeutický účinok
 • 50 000 – 100 000 iónov na 1 cm³ – získava sa schopnosť sterilizácie, eliminácie zápachov a ničenia toxínov
 • 5000 – 50 000 iónov na 1 cm³ – priaznivý vplyv na posilnenie imunitného systému človeka
 • 1000 – 2000 iónov na 1 cm³ – poskytuje základ pre zdravý život
 • Menej ako 50 iónov – predpoklad psychických porúch

Vo vzduchu na vidieku sa nachádza okolo 6000 prachových častíc v 1 ml vzduchu a v priemyselných mestách sa nachádza 1 milión prachových častíc v 1 ml vzduchu. Prach ničí vzdušné ióny, ktoré posilňujú ľudské zdravie. V prvom rade sú prachové častice kladne nabité a sú priťahované k záporným iónom, pritom sa ľahký záporný ión mení na škodlivý ťažký ión. Pravidelné merania hlavných ulíc v Petrohrade, Dubline, Mníchove, Paríži, Sydney a Zürichu ukazujú, že na poludnie je iba 50 – 200 ľahkých iónov na 1 cm³ vzduchu a to je 2 – 4 krát menej, ako je norma potrebná na normálny zdravotný stav organizmu človeka.

Ako pôsobí nedostatok záporných iónov v uzavretom priestore ešte koncom tridsiatych rokov zistili japonskí vedci z Imperátorskej Univerzity v Hokkaido. V miestnosti bolo možné zmeniť teplotu, množstvo kyslíka, vlhkosť a záporné ióny bolo možné postupne odstraňovať. V miestnosti sa nachádzalo 14 mužov a žien vo veku 18 až 40 rokov. Úroveň teploty, vlhkosti a kyslíka bola na optimálnej úrovni a záporné ióny sa zo vzduchu začali odstraňovať. Subjekty začali cítiť negatívne zmeny ako sú bolesti hlavy, únavu, potenie, zníženie tlaku, znepokojenie. Všetci hovorili, že v miestnosti je dusno a mŕtvy vzduch.

Druhá skupina sa nachádzala v kine, kde v plnom sále v dôsledku prachu a veľkého množstva ľudí nezostali takmer žiadne záporné ióny. Po ukončení filmu diváci cítili nepríjemnú bolesť hlavy a zvýšené potenie. Týchto ľudí priviedli do miestnosti, v ktorej sa generovali záporné ióny a čoskoro sa začali cítiť lepšie. Bolesti hlavy a zvýšené potenie zmizli. Pri ďalšom pokuse vedci poslali ľudí do preplnenej kinosály a keď sa mnohí začali sťažovať na bolesť hlavy a potenie, do miestnosti pustili z niekoľkých miest záporné ióny. Množstvo záporných iónov dosiahlo 500 – 2500 na 1 cm³. Po 1,5 hodine sa ľudia cítili lepšie, bolesti hlavy a potenie zmizlo.

Psychiatri a psychológovia posledných 20 rokov hovoria o enormnom rozsahu problémov so zvýšením znepokojenia a nervozity ľudí. Príznaky otravy kladnými iónmi sú veľmi podobné tým, s ktorými sa obracajú k lekárom pri psychickej neuróze: iracionálna úzkosť, nespavosť, nevysvetliteľná depresia, podráždenosť, záchvaty paniky, absurdná neistota a konštantné prechladnutia. Lekár Katolíckej Univerzity v Argentíne liečil pacientov trpiacich klasickými obavami a depresiou pomocou záporných iónov. Všetci sa sťažovali na nevysvetliteľné obavy, strachy a napätie, ktoré sú typické pre psychické neurotické úzkosti. Po 10 až 20 liečeniach, ktoré pozostávali z 15 minútovej liečby vzduchom naplnenom zápornými iónmi, u 80 % pacientov pocity úzkosti zmizli úplne.

bioV stavebnej norme SnIP č. 2152-80, vytvorenej ešte v ZSSR, ktorú nikto nezmenil, sa hovorí, že na jeden centimeter kubický vzduchu v miestnostiach na pracovných a verejných miestach musí byť od 3000 do 5000 záporných iónov. Minimálne množstvo v krajnom prípade je 600 iónov.

V mestských bytoch je od 50 do 100 iónov a po otvorení okna na ulici okolo 50 až 300 iónov na 1 cm³ vzduchu!

http://www.biosferaklub.info/ionizovana-atmosfera/

moeraki-dawn

Reklamy
This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s