Liečba pomocou sadenia stromov

Ajurvéda je 5000 ročná holistická metóda „pôvodom z Indie“ a je označovaná ako medicína zdravia a dlhovekosti. Medzi jej metódy liečby patrí aj špecifická metóda pomocou sadenia stromov. Metóda je založená na výsadbe určitých druhov stromov, ktoré majú spojenie s určitými energiami vesmíru a majú vplyv na jednotlivé choroby.

Táto metóda sa nepoužíva často. Ale veľmi často prináša rýchle výsledky. Napríklad, pokiaľ má človek vážne problémy s pečeňou, tak potrebuje sadiť duby, pretože sú spojené s energiou „Indry“. Sadiť by sa malo niekde v krajine, kde môže daná osoba chodiť starať sa o vysadené rastliny. Sadenice stromov sa nesmú vykopávať niekde v lese, ale je možné kúpiť semená, alebo sadenice. Množstvo sadeníc, ktoré je nutné zasadiť určuje v ajurvéde lekár, ktorý danú metódu určil. Ja som mal pacienta trpiaceho cirhózou pečene a bol to človek, ktorému bolo zbytočné vysvetľovať niečo o „jemnohmotných energiách“. Keď som mu okrem doplňujúcich preparátov a úpravy stravy doporučil sadiť duby, pretože je to dobré pre obnovu pečene, tak si pomyslel, že som ja „spadol z duba“. Najviac sa obával, aby sa nedozvedelo jeho okolie o tejto metóde liečby. Ale keďže sa ešte viac bál svojej choroby, tak začal v tajnosti vysádzať duby. Na jeho prekvapenie regenerácia prebiehala veľmi rýchlo a on začal odporúčať všetkým priateľom „pečienkárom“ túto metódu, ktorú si nakoniec obľúbil.

Breza spája v sebe energiu Slnka a Mesiacavyrovnáva vesmírne a pozemské toky energií. Všetky slovanské národy uctievali brezu ako posvätný strom, kombinácia bielej s čiernym, neba so zemou. Breza spája energie do optimálneho stavu a lieči akékoľvek choroby spojené s narušením adaptácie a rovnováhy.

Lipa je strom eliminujúci strach a dokonca aj na biochemickej úrovni chráni a posilňuje obličky, pokiaľ sa o ňu človek stará.

Topoľ je jeden z mála stromov schopný pohlcovať v mestách negatívnu energiu na fyzickej aj jemnohmotnej úrovni. Topoľ harmonizuje mesto, čistí ovzdušie a to aj na iných jemnejších úrovniach, chráni pred katastrofami vrátane technogénnych.  Uvoľňuje myseľ človeka od paniky a prispieva k širšiemu mysleniu. Pomocou výsadby topoľov (ale nie za účelom ťažby) a starostlivosti o ne, sa liečia rôzne formy neuróz a psychóz a tiež spomalený psychický vývoj detí a problémy spojené so zabrzdeným rastom.

Borovica je potrebná pre ľudí, ktorí sú chaotický, nie sú schopní dodržať slovo, nemôžu si stanoviť svoje ciele, žijú zo dňa na deň. Výsadba borovíc lieči akékoľvek choroby chrbtice. Pôsobí aj na jemnohmotnej úrovni, pomáha stať sa slobodným a nezávislým. Sadením borovíc si človek posilňuje svoj charakter a postupne sa problémy začínajú riešiť. Výsadba jedlí pomáha pri chorobách spojených s agresiou. Lieči hypertenziu, migrénu, chronickú arachnoiditídu, skorý rozvoj aterosklerózy mozgu a časté traumy hlavy. Je pravda, že musíme dbať na jednu vážnu vec – pokiaľ má človek narušenú harmóniu, nemal by sadiť jedle vedľa vlastného domu. Sadiť jedle vedľa cudzieho domu a na iných miestach je však úplne bezpečné.

Ovocné stromy so sladkou dužinou, ako napríklad hruška, broskyňa, marhuľa, slivka sú spojené s energiou Lakšmi. Ich výsadba prospieva ľudom, ktorí vidia v láske ideálsnažia sa svojich milovaných zahnať do rámca svojich predstáv.

  • Výsadba a starostlivosť o jarabiny je prospešná pri ochoreniach krvi, anémii a leukémii.
  • Výsadba a starostlivosť o javory je prospešná pri bronchiálnej astme a iných ochoreniach dýchacieho systému.
  • Výsadba a starostlivosť o vŕby je prospešná pri chorobách žalúdka a dvanástnika.
  • Pri chorobách srdca je situácia zložitejšia, pretože v týchto prípadoch sú najefektívnejšie cédre a palmy.
  • Pri onkologických ochoreniach je prospešné starať sa o tis a krušpán, tieto stromy podporujú aj dlhovekosť.

Dr. Igor Vetrov

http://www.biosferaklub.info/liecba-pomocou-sadenia-stromov/

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s