Kudy vede cesta ženy?

Ženy mají v rukou obrovskou úlohu, protože to jsou  ony, které mají schopnost se napojovat na o něco čistější, možná i vyšší proudy duchovní síly, které obsahují možnost přetvořit tuto Zemi. Najděte tuto bránu ve své duši a otevřete ji, ať Světlo proudí i k mužům! Muži ponoření ve hmotě, ponoření do starostí všedního dne, potřebují toto Světlo! Až když na Zemi zavládne harmonie v té nejmenší společenské jednotce, mezi ženou a mužem, tak bude možné zachránit svě!

Je nesmírně důležité, aby muž začal chránit ženu a umožnil jí prožívat tento stav otevření se tím, že ji nebude vyhánět do zaměstnání, aby na ní spočívala tíha břemene uživení se rodiny. Tím, že muž nebude vyhánět ženu do zaměstnání, které bude již v principu potlačovat její jemnocit, tvořivost i vnitřní krásu. Když tohle muži dokáží, vrátí se jim to tisícinásobně zpět. Zpočátku ne materiálně, zpočátku to může být i nevýhodné a těžké. Avšak brzy se ukáže, že plody budeme sklízet ve vzrůstající harmonii na základě doplnění se, ale později i skutečně, navenek.

Je úlohou mužů chránit ženy v této době před všemi formami zneuctění, před všemi formami, které by mohly duším žen přivodit zhrubnutí. Proto pravým mužem bude ten muž, který dokáže být na této základní úrovni příkladným a vzorným, navzdory prvopočátečním  těžkostem a neúspěchům. A žena potom najde ve své duši skryté, dřímající schopnosti, které nazýváme uměleckými vlohami. Některá v oblasti malby, některá v oblasti hudby, některá v oblasti psaní, některá v oblasti zušlechťování oděvu ale každá v něčem. Neexistuje žena, která by neměla skrytý poklad tohoto druhu ve své duši.  Je na mužích, do jaké míry pomohou ženám tyto poklady najít a nakolik ženy mužům dokáží předat ten podíl posily a Světla, který muži potřebují, aby splnili.

Neexistuje harmonie na zemi, bez harmonie  mezi mužským a ženským principem. Je to dlouhodobý proces vývoje a putování k harmonii ale je to cesta nevyhnutelná, která je před námi. Neměňme partnery za lepší, my se staňme lepšími! A nakonec najdeme skryté dobro i v našich partnerech.  Tudy vede cesta vpřed, tudy vede cesta, které se nevyhneme.

A ženy jsou uschopněné tak mnoho načerpat v přírodě. Nenechte se v této době okrást o spojení s přírodou. Je v ní nevyčerpatelný zdroj inspirací pro náš duchovní život, pro duchovní život národa. Žena, která ztratí spojení s přírodou,  s  bytostným,  nemá co odevzdat muži při zápasech v této hmotě. A ženy to nejlépe cítí,  nejlépe to ví, jen se nenechte odradit touto dobou a hledejte cestu návratu k přírodě a k energiím, které tam přitékají do lidských srdcí.

Jako tělo potřebuje jídlo a vodu, jako duch potřebuje dávat, aby byl živý, tak duše potřebuje přírodu a  spojení s ní.  Spojení s vyzařováním řek, vod a je úplně jedno, na jakém stupni svého duchovního vývoje se tato žena dnes nachází. Dokažme to a staňme se sebou samými! Nebojme se této doby, že budeme zvláštní a v nevýhodě. Doba pravých lidí přijde. A tehdy se zasmějí  všichni,  kteří byli opravdoví a odvážní v této době. Stanou se lidmi, kterým Světlo požehná…  Stanou se lidmi ducha!

Úryvok z prednášky T.Lajmona v Poprade

https://www.cesta-zeny.cz/news/kudy-vede-cesta-zeny-1/

This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s