Ako nepriťahovať nehody

Valerij Sineľnikov: ako nepriťahovať nehody

Žijeme vo svete, kde je všetko vzájomne prepojené. Naše skutky, slová a myšlienky nám priťahujú okolnosti nášho osudu, ktoré im zodpovedajú. A niekedy sami podvedome formujeme všetky tieto okolnosti. Nehody, ktoré sa nám stanú, sú často tiež výsledkom „práce“ nášho podvedomia. Čo o tom píše známy psychoterapeut Valerij Sineľnikov:

“Vo všeobecnosti neexistujú žiadne nešťastné náhody, ani vôbec žiadne náhody. Nešťastné náhody nie sú ničím iným ako podvedomá zákonitosť. Sami pre seba si vytvárame traumatické situácie. Pri zaoberaní sa hypnózou som skúmal niekoľko ľudí, ktorým sa vyskytli rôzne traumatické situácie (pracovné úrazy, nehody atď.). Vo všetkých prípadoch boli dôvody podobné – ide o pocit viny a intenzívny hnev, nenávisť, extrémne podráždenie a nevôľu. Všetky tieto emócie spúšťajú mechanizmus sebazničenia.

Ak sa vám takáto situácia stala, nepovažujte sa za nešťastnú obeť. Obráťte sa dovnútra seba a nájdite tie myšlienky a správanie, ktoré vytvorili traumatickú situáciu. A často je to príležitosť upútať pozornosť a súcit ostatných.

Bolesť všeobecne, každá bolesť je prvým príznakom pocitu viny. Bolesť môže byť fyzická a duševná. Vina vždy hľadá trest a trest spôsobuje bolesť a utrpenie. Ak existuje chronická bolesť, je to príznak neustálej viny. Obráťte sa dovnútra a nájdite túto vinu. Osloboďte sa od toho – a bolesť ustúpi.

Pamätajte, že každý človek v každej situácii robí to najlepšie. Takto je usporiadané podvedomie – vyberá najúčinnejší spôsob správania. Vtedy v minulosti v tejto situácii ste urobili najlepší výber. Stojí to za to, potrestať sa za to najlepšie, čoho ste boli schopní? Trestaním sa a s pocitom viny sa dostanete do určitého rámca, z ktorého sa nemôžete vykloniť. Vy sami obmedzujete svoju slobodu. Zbavte sa viny a buďte slobodní.

Aby ste nepritiahli nehody, musíte sa zbaviť pocitu viny, hnevu, podráždenia a nenávisti. Práve tieto deštruktívne energie, ktoré ovládnu naše podvedomie, priťahujú okolnosti, ktoré im zodpovedajú, do našich životov.“

https://www.rinok.sk/Valerij-Sinelnikov-c1_8_2.htm

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

https://www.biosferaklub.info/valerij-sinelnikov-ako-nepritahovat-nehody/

This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s