Jaroslav Dušek – Naše civilizace je vyžilá. Zažíváme porodní bolesti, rodí se nové lidstvo

https://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/konecne-patek/jaroslav-dusek-nase-civilizace-je-vyzila-zazivame-porodni-bolesti-rodi-se-nove-lidstvo.shtml

“Současnou situaci rád přirovnávám k porodním kontrakcím. Dochází k porodu, rodí se nový tvor a většinou to je doprovázeno těmi kontrakcemi a bolestmi. Porod není bezbolestný, není jen hladký, příjemný a krásný. Může tam být krev, může tam být zranění. Ale vede to k tomu, že se narodí nový tvor. A tady zřejmě dochází k tomu, že se rodí nové lidstvo nebo nová civilizace.

Jak se zdá, starý způsob myšlení už je odumřelý, odchází. Neprokázal svoji životaschopnost, což se projevuje na různých úrovních neplodnosti. Zdá se, že naše civilizace už je vyžilá. A teď přichází ty porodní stahy, ať už je to pandemie, výbuchy sopek, hurikány nebo povodně, určité přírodní úkazy, které mohou v letošním roce zesilovat svoje působení, a toto všechno na nás působí často nevědomky. Myslím si, že jsou to kontrakce, které povedou ke zrození něčeho nového,” uvedl v rozhovoru s Ondřejem Kubalou Jaroslav Dušek.

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s