Podvedomé vedomie – podvedomie, snívanie a predtuchy

Pre bežné vedomie ostáva všetko, čo sa nachádza pod srdcom, nevedomé. Ale aj keď je to pre človeka nevedomé, nie je to o nič menej naplnené vedomím, avšak vedomím, ku ktorému človek v súčasnosti doteraz nepreniká. Vo svojom vedomí človek prežíva takpovediac len to, čo tu zo všetkých zážitkov, ktoré inak má, vyčnieva nad hladinu ako ostrov. Ak dokážeme v zrení pojať človeka, môžeme vidieť, že je vybavený týmito, dnes ešte podvedomým silami.

Biomarker

Môžeme potom vidieť, ako človek uskutočňuje ten či onen čin, ktorý mu v bezprostrednom pozemskom okamihu, v ktorom žije, prináša potešenie, uspokojenie. Jeho hlava je spokojná. Človek vykoná z toho či onoho dôvodu naozaj zlý čin: jeho hlava je spokojná. Súvislosti sú pre bežné vedomie neprístupné. Lenže hlava takého človeka môže byť síce veľmi spokojná, ale ruka, ktorá dotyčný čin spácha, sa – je to podvedomé, vo vesmíre je to však vedomé – zachveje. A hoci také zachvenie nie je vždy navonok viditeľné, v éterickom a astrálnom tele sa stane chvením.

Vnútorne tak môžeme vidieť, že človek môže byť nad vykonaným činom v hlave spokojný, v podvedomí sa však toto uspokojenie zmení v zachvenie, odohrávajúce sa buď v astrálno-éterických orgánoch spojených s rukami, alebo v takýchto orgánoch spojených s nohami. V tom, čo v hlave spôsobuje uspokojenie zo zlého činu, v tom takpovediac umiera vedomie, iné vedomie však vzchádza v tom, čo sa v dolnej časti človeka nad týmto činom zachveje.

V tomto zachvení sa pripravuje budúca karma. Lebo toto zachvenie je zachvením pred silami skrytého sveta. V tomto zachvení človek dopredu cíti, čo prežije v podobe hviezdneho súdu, až vypláva z ostrova Zeme na šíry oceán hviezdneho bytia.

http://www.antroposof.sk/clovek/podvedomie.html

psy

Snívanie

Snívame vtedy, keď uvoľnilo síce astrálne telo už úplne svoje spojenie s fyzickým telom, ale ešte je spojené s éterickým telom.

Sny sa odievajú do obrazov až vtedy, keď astrálne telo narazí na éterické telo, alebo ho práve opúšťa, teda pri prebúdzaní alebo zaspávaní. Tieto sny si človek pamätá. Ale sníva celú noc.

Potom je zorné pole človeka prenikané obrazmi, ktoré nazývame sny. Je to medzistav v ktorom astrálne telo úplne uvoľnilo svoje spojenie s fyzickým telom, ale s éterickým telom ešte istým spôsobom súvisí.

http://www.antroposof.sk/clovek/snivanie.html

index

Predtuchy

Na hranici medzi zmyslovým a nadzmyslovým svetom sa nachádzajú i predtuchy. Tu človek to, čo pociťuje a vníma vo fyzickom živote (teda spôsob, akým tu pociťuje a vníma), prenesie do života v spánku. Keď to potom prenesie, takpovediac, do otvoreného mora života v spánku, dostane sa mu napomenutia Strážcom prahu, aby nerobil neplechu.

Ak je ale spánok len ľahunký, aký mávame oveľa častejšie, než si myslíme – keď človek prechádza obvyklým životom, tak niekedy trošku spí, len tak máličko, tohoto maličkého spania by sme si vôbec mali viac všímať – keď človek takto máličko spí, potom cez prah bez toho, aby si to všimol, prenáša každodenné pociťovanie. Tu človek ignoruje Strážcu prahu a prenesie cez prah to, čo si nesie v obvyklom dennom prežívaní. A potom vznikajú temné pocity, ako keby človek vnútorne vnímal niečo, čo má jeho samého alebo niekoho iného v budúcnosti stretnúť. Touto cestou vzniká predtucha.

http://www.antroposof.sk/clovek/predtucha.html

cbcf1ab4b1a4cebfe92d3e4a6f2df2e7

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s