Ukrajinské zlaté rezervy odvezené z krajiny

Z letiska “Boryspil” štartovalo lietadlo do USA naložené Ukrajinským zlatom

www.hlavnespravy.sk

Zlaté ukrajinské rezervy boli vraj odvezené z krajiny, pravdepodobne do USA

Kyjevom sa šíria zatiaľ oficiálne nepotvrdené správy o tom, že v piatok minulý týždeň mala prebehnúť pod rúškom noci záhadná operácia, pri ktorej mali byť ukrajinské zlaté rezervy rýchlo naložené na palubu neoznačeného lietadla, ktoré následne zlato previezlo do USA.

V piatok v noci o druhej nad ránom vzlietlo z letiska Boryspil neregistrované dopravné lietadlo. Podľa personálu Boryspil, kým sa lietadlo objavilo, prišli na letisko štyri nákladiaky a dva dodávkové minibusi Volkswagen a všetky boli bez SPZ-ky. Z automobilov vystúpilo pätnásť ľudí v čiernych uniformách, maskách a v nepriestreľných vestách, niektorí vyzbrojení automatickými zbraňami. Títo ľudia do lietadla naložili viac ako štyridsať ťažkých krabíc. Potom dorazilo niekoľko záhadných mužov a tiež nastúpili do lietadla. Nakládka prebehla náhlivo. Auta bez čísel po naložení okamžite opustili rozbehovú trať a lietadlo v núdzovom urýchlenom režime odletelo.

Pracovníci letiska, ktorí boli svedkami tejto čudnej operácie, okamžite informovali vedenie letiska, dostali však rázne odporúčanie, aby sa nestarali do veci iných ľudí. Podľa denníka Iskra, ich redakciu neskôr informoval vysoko postavený úradník ministerstva financií, že podľa informácii, ktoré má k dispozícii boli na príkaz jedného z “nových vodcov” Ukrajiny všetky zlate rezervy odvezené do USA.

Podľa posledných čísiel MMF je oficiálna držba zlata Ukrajinou niečo cez 40 ton, a za uplynulé desaťročie sa zdvojnásobila.

jf

zdroj


Reklamy
This entry was posted in Zaujímavosti. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s