Vedzte, že sa prebudíte

24-Október-2010, John Smallman

Stav plného vedomia je radosť navždy, pretože je to stav, v ktorom ste boli stvorení vašim Otcom pre vaše večné potešenie. Dočasne ste zabudli ten stav, keď sa ustrašene potulujete, zjavne stratení v ilúzii, ktorú ste vytvorili hľadajúc to čo sa tam nedá nájsť. Nie je ani najmenej prekvapivé, že vaše životy sú zväčša neuspokojivé; boli ste stvorení zažívať večné blaho, a predsa si volíte zostať v ilúzii, kde ho nikdy nezažívate, a len príležitostne poznáte krátke chvíle potešenia. Je to neskutočné a desivé prostredie – stav snenia, z ktorého sa musíte prebudiť, a je to vaša vôľa a tiež Vôľa vášho Otca, aby sa tak stalo… a tak sa prebudíte.

Vybudovali ste ilúziu v snahe dokázať, že ste nezávislí od Boha a že Ho nepotrebujete, čo bola a zostáva šialená myšlienka, pretože On je Všetko Čo Je, a preto vy všetci ste Jeho neoddeliteľné súčasti. Ste úplne znudení hrou, ktorú hráte, a ste vyčerpaní bolesťou a utrpením, ktoré vám spôsobuje. Preskúmali ste vonkajšie hranice tohto divného prostredia bez toho, aby ste našli to čo hľadáte a potom ste sa otočili hľadať cestu von. Je dobre osvetlená, ale vy stále blúdite z cesty Domov a idete znova preč do temnoty, pretože ste stále zvádzaní správami, ktorými vás zásobujú vaše egá, ktoré vám hovoria, že ste skazení hriešnici, nehodní Lásky Boha a následne že vás Boh chce potrestať za príšerné hriechy, ktoré ste spáchali, čo Ho kruto uráža.

Nič nemôže byť viac vzdialené pravde! On vás vrúcne a bezpodmienečne miluje, a chce, aby ste si na to spomenuli a vrátili sa Domov do slávy, ktorá Mu patrí a ktorú s vami vždy zdieľa. Bolesť a utrpenie sú pre hlupákov (podstrčených panákov) – ale takí nie sú! Vy všetci ste božské bytosti stvorené pre večný život v raji, a tak sa zobudíte do toho úžasného stavu!

Vaše súčasné skúsenosti ako ľudí v zdanlivo premenlivo nepriateľskom prostredí sú určené na zánik, koniec, záver, vyblednutie do ničoty, z ktorej zdanlivo povstali. Žiadny iný výsledok nie je možný, pretože žiadny iný výsledok neexistuje; sú to len zlé sny, ktoré stále znova budujete a vstupujete do nich. Ale sny sa rozpustia, vyparia a zmiznú, pretože sú to preludy a nemôžu vzdorovať žiarivému svetlu večné Božieho dňa.

Vedzte, že sa prebudíte. Sústreďte sa na tú Pravdu. Je to vskutku jediná Pravda, ktorá existuje v celom vašom iluzórnom prostredí. Neustále si pripomínajte, že to tak je, že to je Vôľa Boha pre vás. A pretože to tak je, žite radostne, spontánne, láskyplne a súcitne s prudkým optimizmom, ktorého je táto božská Pravda hodná. Ste všetci silne milovaní a nemôžete sa vyhnúť prebudeniu do božskej Reality, kde budete zažívať túto Lásku v každom okamihu vašej večnej existencie.

S veľkou láskou, Saul

Preklad: SiR

 

This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s