Pavel Karpeta – FALEŠNÝ MÝTUS O EGU JAKO NEPŘÍTELI – Pozor na duchovní pasti, pasti, pastičky I., část první

Přeji vám všem krásný den, milí čtenáři ! Pokud vás neodradil poněkud ostřeji laděný název v úvodu k mému prvnímu písemnému vstupu do roku 2012, čtěte prosím dál a určitě nebudete litovat. Dnešní téma sice z mé strany není nové, ale jsem připraven ho pojmout poněkud netradičně, svým způsobem komplexněji a hlavně tak trochu v duchu pravidel platných nejspíše v showbyznysu. Ptáte se, co má psaní pro internetový magazín společného s showbyznysem? No přece víte, co udělá stárnoucí kráska, aby se zviditelnila a dostala se zpět na výsluní zájmu veřejnosti ! Ano, správně ! Pokusí se šokovat svět ! Svlékne se a nafotí své stále ještě možná parádní vnady, aby se servilní komentátoři tiskových agentur ve zprávách ze světa měli nad čím rozplývat a vy doma nad čím kroutit hlavami.

Já samozřejmě touto cestou jít nemohu. V mých letech uvažovat o sebeprosazení podobným způsobem by bylo kontraproduktivní. Rozhodně ale cítím podobně jako ony silikonové krásky potřebu vás něčím šokovat, aby můj hlas volajícího na poušti byl vyslyšen a věnovali jste mu ve vlastním zájmu více pozornosti.

S tématem duality ducha a ega se u mne nesetkáváte poprvé, je v mých textech vždy nějak přítomno a mnohdy velmi důrazně. Mým záměrem je ale dnes velmi přehledně a zřetelně dát dohromady všechny indicie, které vás / tak doufám / přesvědčí o nutnosti respektovat vaše ego jako přítele a napoví vám, proč je důležité zcela odmítnout variantu vnímání ega jako něčeho ve vás, co právě vylezlo odněkud z kanálu.

Chci dnes tímto textem velmi důrazně začít stavět a postavit hráz hlasům celých šiků falešných proroků a čarozpěvných sirén vábících vás v této věci na zrádné útesy úžin právě probíhající transformace. A dělám to s přesvědčením, že vy si rozhodně příležitost k alternativnímu pohledu na soužití ega a ducha ve vás zasloužíte.

Možná bych to hodil za hlavu, ale žít dvaašedesát let v tomhle chaosu tady dole, pracně se po léta probouzet k poznání pravdy o tom, co jest a nakonec zjistit, že jsem nedokázal nahlas a zřetelně říci to, co je třeba naplno a ostře přímo řvát do uší, které nechtějí slyšet, to by mi tam nahoře asi potom spočítali a nebrali by si při tom servítky před své jistě sladké pusinky.

A podobně jako si nedovolím nazvat ony „pusinky“ nebeských bytostí „hubami“, stejně tak opravdu nemíním klidně dále přihlížet tomu, jak se jako jednotlivci i kolektivně stále / i na počátku roku 2012 / mnozí vrháte do pastí a pastiček chybného vnímání sebe sama v tomhle světě.

OČ TEDY JDE ?
O NIC MENŠÍHO NEŽ O VÁS !
O VÁŠ VZTAH K VAŠEMU LIDSKÉMU EGU !
O VAŠI VLASTNÍ BUDOUCÍ DUCHOVNÍ INTEGRITU !

Vaše lidské ego je samostatným a po dobu vašeho života zde nezávislým vědomím vašeho fyzického těla a je sídlem a distributorem energií jednoho ze dvou základních programů, které v sobě máte. Je to ego, které do vás vkládá program „sobectví“ a „oddělenosti“, jímž realizujete svůj život na této planetě jako individuality odděleni od těch kolem vás.  Ego je tedy programem, který vás vyděluje z masy ostatních bytostí a činí vás jedinečnými a neopakovatelnými. Ego je programem, díky kterému můžete tak říkajíc na vlastní kůži prožívat zkušenosti v této hmotné realitě. Je současně programem, který vás dočasně odděluje od Zdroje, ze kterého jste vzešli.

Program ega je ale jen jedním ze dvou programů, kterými bytost zvaná člověk, tedy i vy osobně, právě tady a teď disponujete. Tím druhým programem ve vás je program, za kterým stojí vědomí vašeho ducha. Tento program vnáší do vašeho lidského života „lásku“ a sjednocení“. Program ducha vás propojuje se všemi ostatnímu bytostmi nejen v této pozemské realitě. Je to program, který vám současně umožňuje do sebe absorbovat vámi na vlastní kůži ega prožívané skutečnosti a prohlubuje tak prostřednictvím těchto prožívaných zkušeností vaši schopnost duše prožívat vědomou lásku a pochopení k ostatním bytostem kolem vás. Je také programem, který udržuje vaše spojení se Zdrojem.

Takže dva v jednom ? Ano, dva programy v jedné bytosti zvané člověk ! Tedy dvojnost / dualita / jak se patří ! Dva programy, dvě samostatná vědomí ! Dvě samostatná vědomí, dvě samostatné bytosti ! Dvě samostatná vědomí, vědomí těla / ego / a vědomí ducha / Já / ! A to obojí ve třetí součtové, vibračně mezi nimi stojící bytosti duše a tou jste vy sami !

Dvě bytosti, dvě skutečné bytosti po dobu vašeho působení zde na Zemi, ve vás jako člověku, který sám sebe v této chvíli pravděpodobně stále ještě považuje a priori za bytost jedinou a dopadům duality v sobě přes veškerou deklarovanou pozornost vlastnímu duchovnímu vývoji nevěnuje pozornost !  Zcela chybně tomu nevěnujete pozornost, věřte mi. Protože pokud tak činíte, neznamená to nic jiného, než že prožíváte ohledně sebe sama, ohledně toho, kým jste, jednu z hlubokých, snad nejhlubších a nejnebezpečnějších iluzí svého bytí zde.

VSKUTKU VRAŽEDNOU ILUZI !

Dovolíte mi kontrolní otázku, prosím? Opravdu necítíte na každém kroku onu duální rozpolcenost sebe sama ? Ono vnitřní roztržení v sobě, kdy něco chcete udělat, ale současně se toho bojíte ? Onu nejednotu v sobě ve chvílích, kdy o něco usilujete, ale zároveň nevěříte, že se vám to podaří ? Ve chvíli, kdy něco ve vás po něčem touží a něco se toho zároveň bojí ?

A nežijete život svůj vezdejší jako na houpačce ? Ve chvílích, kdy ve vaší lidské duši vládne vědomí vašeho ducha, je vám fajn. Vědomí ducha je má vysoké vibrace, disponuje nadbytkem energií, má nadhled nad tímto pozemským hemžením a hlavně : spolu s ním prožíváte ve chvílích jeho vlády nad vámi program „lásky|“ a „sjednocení“ se světem a lidmi kolem sebe.

Ale pak se něco stane: Něco rušivého, nějaká nepříjemná událost zvenčí / v makrokosmu kolem vás / naruší klid vašeho nitra / ve vašem mikrokosmu / a duchovní vědomí vyděšeno tímto závanem hrozby z vašeho okolí se stáhne do pozadí a ve vaší lidské duši začíná úřadovat vaše vámi nemilované, vámi opovrhované a vámi tak často pronásledované vědomí těla / tedy vaše ego /.

Vláda ega nad vámi je charakterizována nedostatkem životní energie, strachy, úzkostmi, depresemi a celou škálou dalších obvykle nepříjemných pocitů plynoucích z prožívání jeho programu nízkých vibrací chybějící lásky a sounáležitosti s okolím, která je vlastní programu „sobectví“ a „oddělenosti“.  Vaším životním osudem je tedy stálé střídání vzestupu a pádu. Vzestup do vědomí ducha a pád do vědomí ega ve vibracích vašeho nitra dnes, zítra, každý den, někdy i několikrát za den. A to po celý život, pokud s tím nic neuděláte.

Chcete si procítit na sobě samém, jak na tom jste ? Pokud ano, odpovězte si naplno a upřímně na otázku, co se ve vás děje právě teď ve chvíli, kdy čtete moji následující větu : jsem si naprosto jist, že pokud nemilujete a nepřijímáte dokonale své ego, je vaše duchovnost pouze předstíraná a iluzorní !

Cítíte-li se právě teď byť jen stopově a na okamžik z tohoto tvrzení rozhozeni, pomyslíte-li si něco méně či více nezdvořilého o mně jako o autorovi těchto řádků a o mém právu vás hodnotit, nemáte stále ještě své ego pod kontrolou. A tohle vzedmutí negativity vašeho ega vůči komukoli a světu kolem se vám může a také bude kdykoli opakovat.

Je nádherné a pohodlné věřit tomu, že vaše ego je jakýmsi nežádoucím přívěskem, kterým jste vybaveni z moci soudruha Satana, božího nepřítele, po dobu svého pobytu zde na Zemi ! Je nádherné a povzbuzující vnímat to hnusné ego jako nepřítele, který musí být zdolán a udolán, abych mohl prožívat naplno sebe, toho čistého a nádherného ducha z výšin, který s tím odporným zdola nemá absolutně, ale absolutně nic společného.

-pokračování-

(c)2012 Pavel Karpeta

http://www.matrix-2001.cz/

This entry was posted in Filozofia života. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s