Prístroj na čítanie myšlienok

V Rusku testujú prístroj na čítanie myšlienok

Rusi lekári začali testovať zariadenie, ktoré umožňuje prenášať frázy do počítača pomocou myšlienky. Oznámil to výkonný riaditeľ priemyselnej únie NTI “НейроНет” Alexander Semenov. Podľa Alexandra Semenova bola prvá experimentálna šarža poslaná do viacerých ruských rehabilitačných centier na testovanie.

“Podľa našej prognózy sa sériová výroba začne koncom jari – začiatkom leta”, cituje ho RIA Novosti. Semenov tiež poznamenal, že v budúcnosti by sa zariadenie mohlo používať v medicínskom aj v zábavnom priemysle.

V budúcnosti modul rozhrania mozog – prístroj umožní ľuďom, ktorí prežili mozgovú mŕtvicu, alebo ktorí z akéhokoľvek dôvodu stratili možnosť verbálnej komunikácie, písať text na osobnom počítači pomocou myšlienky. Komplex nazývaný Neurochat je unikátny prístroj, ktorý je navrhnutý tak, aby umožnil používateľovi zobraziť svoje myšlienky na obrazovke pomocou vizualizácie písmen. Človek sa musí iba sústrediť na zamýšľané písmeno v abecednej matrici v počítači, aby zadal text. Pacienti môžu používať zariadenie aj na komunikáciu s ľuďmi pomocou internetu.

Ruský prístroj získal už ocenenie CES Asia ako jeden z najzaujímavejších a perspektívnych produktov. V marci sa plánuje, že projekt bude predstavený na konferencii European Neuro Convention vo Veľkej Británií.

https://www.biosferaklub.info/v-rusku-testuju-pristroj-na-citanie-myslienok/

This entry was posted in Atla-Ra. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s